nomat
11.07.12,17:10
Dobry den,
uvazujem o otvoreni outlet obchodu s vecami značiek Abercrombie, Lonsdale, Tommy Hilfiger, Everlast, Puma, Nike, Adidas a podobne.... Podnikanie by prebiehalo na priestore 40m2 priamo v obchodom dome v centre mesta. Mesto ma 60000 obyvatelov a je spadovym miestom pre viacero dedin. Dodavatelia su zazmluvneni, je moznost stat sa vyhradnym dovozcom 2 vyznamnych znaciek v okruhu 30 km. Administrativne a legislativne veci poznam, jednoduche uctovnictvo taktiez, webstranky a photoshop veci robim profesionalne, marketingova kampan je podrobne naplanovana (zameranost na cielovu skupinu skolakov, doplnkove sluzby - dovoz tovaru zdarma, moznost vratenia do 30 dni, vernostne karty...) Ide o to, ze v meste nie je konkurencia typu outlet, len obchod, ktory predava veci outlet kvality za nenormalne vysoke veci a porusuje licencne podmienky, ked vybehovu kolekciu predava ako aktualnu( marza na urovni 350%). Nemozem si dovolit vrazit vela penazi na zaciatok, mam pre toto podnikanie vyhradenu ciastku 10 000 eur, ktoru by som nerada prekrocila. Je podla Vas realne zacat podnikat v tomto odvetvi a byt ziskovy? Moc na zaciatok nepotrebujem - staci, aby mi ostalo 500 eur na zivot, celkovo musim zarobit 1000 eur, aby som vyplatila priestory a odvody (priestory su za perfektnu cenu, tzv. po znamosti). Trosku som sa podnikania zlakla - mam 22 rokov, studujem VS a mam za sebou vcelku uspesne podnikanie v uplnej inej oblasti (velkoobchod s obalovym materialom). Zaroven nemam spolocnika ani poradcu, mam hypoteku s manzelom, takze sa musim uzivit, rezerva mi pre pripadny pol rok neuspechu samozrejme ostane. Isli by ste do toho? Nemam len velke oci? Pri predaji za 100 eur denne, 25 dni v mesiaci by som bola v zisku a spokojna. Dosahuju textily bezne taketo obraty? Nie je suma na rozbeh neralne mala?Dakujem velmi pekne za radu a ochotu! - doplnene: Vsetci mi radia radsej sa zamestnat za isty prijem, lebo som este nikde nepracovala, od SŠ podnikam. Nie je to rozumnejsie? Mirka -
nomat
13.07.12,10:45
Tak nič, budem to musieť risknúť sama:) Ak na niečo relevantné počas doby mojej prevádzky prídem, tak sa rada podelím. Rozhodla som sa kúpiť už hotovú sročku, takže eliminujem riziko likvidacnej pokuty na podnet nekalej konkurencie a podobne...Veľa šťastia aj všetkým ostatným!
Economic
14.07.12,06:25
Ja vypichnem len jedno v spojitosti k tvojim obom príspevkom. Píšeš, že poznáš jednoduché účtovníctvo, v druhom príspevku, že si sa rozhodla kúpiť hotovú sročku. Ale eseročka musí viesť podvojné účtovníctvo nie jednoduché. Inak prajem veľa šťastia v podnikaní a držím palce...
ideno
11.10.12,11:12
nomat, my tu rozmýšľame podobne ako ty :). No trocha chýba odvaha ísť do rizika .... Tak ako sa to rozbehlo? Za každú info vďačná :)