robor
11.07.12,17:38
,
prezradte mi prosím kam mam všade zaslať vypis za zamestnanca ked sa mu blíži výplatný termin. do SP som posielal,do ZP tiež ale neviem čo mam poslať na DU.je na to dake tlačivo? dik.moc
Tweety
11.07.12,15:41
,
prezradte mi prosím kam mam všade zaslať vypis za zamestnanca ked sa mu blíži výplatný termin. do SP som posielal,do ZP tiež ale neviem čo mam poslať na DU.je na to dake tlačivo? dik.moc
Aký výpis? Odvody posielame mesačne, rovnako aj prehľad o mzdách na DÚ.
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3Cgx2CwFJgjiO-pEIsSB9b31fj_zcVP0A_YLciHJHR0VFAIpgKWc!/delta/base64xml/L3dJdyEvd0ZNQUFzQUMvNElVRS82XzBfMlFTRzk!
Ale zasielame to až po zaplatení mzdy, odvody v rovnaký deň ako mzdu a, daň do 5 dní. A mesačný prehľad do konca mesiaca po mesiaci, v ktorom je vyplatená.
kn-alka
11.07.12,15:44
Za zamestnancov sa posiela:

do SP - mesačný výkaz
do ZP - mesačný výkaz - do každej poisťovne, v ktorej sú zamestnanci poistený
na DÚ - Prehľad
robor
11.07.12,15:46
odvody su mi jasne ale neviem ako čo mam vlastne poslat na tren DU. nie som učtovník a ešte učtovnika ani nemam..zatial si ho ani nemožem dovolit tak preto zhanam info
Tweety
11.07.12,15:51
odvody su mi jasne ale neviem ako čo mam vlastne poslat na tren DU. nie som učtovník a ešte učtovnika ani nemam..zatial si ho ani nemožem dovolit tak preto zhanam info
Na DÚ zasielaš: prehľad o príjmoch zo závislej činnosti, o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z týchto príjmov, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny mesiac pre rok 2012 (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/pzop_2012.zip)
Dav
11.07.12,15:54
Predpokladám, že nemáš program na mzdy, ale stiahni si zo stránky drsr.sk aplikáciu e-Dane a potom vyplň: Daňové dokumenty - Daň zo závislej činnosti - Prehľad o zrazených a odvedených....2012.
Ak máš tlačiareň, vytlač, ak nie, podľa toho si vypíš ručne, tlačivo Prehľadu majú na DÚ.
kn-alka
11.07.12,15:54
Na DÚ sa posiela Prehľad, vždy mesačne, do konca mesiaca... teraz sa podáva za jún do konca júla.
Rýchlo si nájdi účtovníčku, mzdy nie su sranda, a DU sa nese...re, rozdáva pokuty za nepodanie.

V prílohe máš tlačivo
robor
11.07.12,15:57
ok..vdaka všem..zatial
Economic
14.07.12,06:44
ok..vdaka všem..zatial

Ešte taká maličkosť. Keď zamestnávaš nejakého zamestnanca, či je to Dohodár, alebo hlavný pracovný pomer, ty ako zamestnávateľ sa musíš prihlásiť na SP (následne prihlásiš svojho zamestnanca), výkazy na SP sa zasielajú elektronicky, to si musíš spísať s nimi dohodu a dostaneš prihlasovacie údaje. Na zdravotnej poisťovni sa prihlasuješ len ak je to hlavný pracovný pomer, u dohodára sa nemusíš. prihlasovať a na DÚ sa musíš tiež registrovať k dani zo závislej činnosti a až tak zasielať výkazy. Nikde som nepostrehla, že toto máš v merku.