Fusko
11.07.12,18:16
Zdravim Vas,

Mam jeden problem,chcem sa opytat ci je to mozne, jedna sa o to ze mam eshop ktory som prevadzkoval cez firmu ktora je platca DPH a ja som si teraz urobil svoju vlastnu firmu kde niesom platcom DPH a potrebujem prefakturovat tovar ktory zostal na sklade z jednej firmy do druhej, tak som navrhol ze nech mi vystavi fakturu trebars 1ks vyrobku ktory stal 6 eur bez dph lebo bol kupovany z ciech, tak nech mi vystavi fakturu na 1 cent, ved ked ja som to uz raz zaplatil tak preco by som to mal platit znova a ekonomka dotycnej firmy mi povedala ze to tak nejde vyfakturovat nieco za menej penazi ako sa to kupilo. Dakujem
KEJKA
11.07.12,16:19
no to máš fakt podivné myslenie.
Vzájomné vzťahy si musíte vysporiadať korektne. Ak si za tovar platil, v tej firme to musí figurovať ako pôžička. vyfakturujú a započítajú.
Ak to bolo inak, sám vieš ako.
Málo informácií, nepíšeš, či ide o sro , či szčo......
SilMar Group
11.07.12,20:23
Zdravim Vas,

Mam jeden problem,chcem sa opytat ci je to mozne, jedna sa o to ze mam eshop ktory som prevadzkoval cez firmu ktora je platca DPH

Tomuto nerozumiem - ako to fungovalo? Ako to myslis, ze si prevadzkoval cez firmu? A ty si bol čo? Trošku to skus popisať...
Fusko
11.07.12,20:33
Zdravim,

Ja som tam nebol nic, ja som dostal napad na eshop, kamarat mal firmu a tak ponukol ze mozeme fakturovat cez neho on je platca dph, na zaciatku som daval do toho sukromne peniaze a on si daval faktury do nakladov,potom ked sa uz nieco zarobilo tak sa vsetko platilo zo zarobku a tak sa postupom casu urobil aj sklad a ja ten sklad potrebujem prefakturovat na uz svoju firmu, napriklad ako pisem tovar za 6eur som chcel od neho kupit len za jeden cent,ved preco mam platit zase za nieco co som uz zaplatil.
SilMar Group
12.07.12,06:31
A ako boli poriesene tvoje investicie? Su tam nejake zmluvy na pozicky, pripadne o tichom spolocenstve...
Lebo toto zavana nelegalnym podnikanim a ciernou pracou...
KEJKA
12.07.12,14:32
Zdravim,

Ja som tam nebol nic, ja som dostal napad na eshop, kamarat mal firmu a tak ponukol ze mozeme fakturovat cez neho on je platca dph, na zaciatku som daval do toho sukromne peniaze a on si daval faktury do nakladov,potom ked sa uz nieco zarobilo tak sa vsetko platilo zo zarobku a tak sa postupom casu urobil aj sklad a ja ten sklad potrebujem prefakturovat na uz svoju firmu, napriklad ako pisem tovar za 6eur som chcel od neho kupit len za jeden cent,ved preco mam platit zase za nieco co som uz zaplatil.
to nie je bližší popis problému, neopakuj to čo chceš, lebo to nejde, teda ide, ale môžu byť z toho problémy. Rob si svoj sklad nanovo - nové dóklady naskladňuj u seba, a cez kamaráta dopredaj to, čo tam je, a vyrovnaj sa tak ako doteraz. Chcem veriť, že to bolo robené aspoň rámcovo "legálne", kedže píšeš o zárobku.
súkromné peniaze - tie musí mať evidované v účtovníctve
nenapísal si, či firma je ozaj firma, t.j. s.r.o, alebo ide o kamaráta SZČO a JU.
nne
13.12.12,09:34
Zdravím, tiež by som mal podobnú otázku. Neplánujem žiadne nelegálnosti, len by som rád vedel aké mám možnosti. Mám sro ktorá nakupuje a predáva bez DPH, je legálne kúpiť notebook na sro za 500€ a potom to predať alebo prenajímať za jedno euro (rodine)? Môžem ako majiteľ sro používať tento notebook na súkromné účely? Ďakujem.
veronikasad
13.12.12,09:42
Zdravím, tiež by som mal podobnú otázku. Neplánujem žiadne nelegálnosti, len by som rád vedel aké mám možnosti. Mám sro ktorá nakupuje a predáva bez DPH, je legálne kúpiť notebook na sro za 500€ a potom to predať alebo prenajímať za jedno euro (rodine)? Môžem ako majiteľ sro používať tento notebook na súkromné účely? Ďakujem.
To sa ako dá, ak je firma platitelom DPH ?
nne
13.12.12,10:55
Nakupujeme a predávame v členských štátoch EU, na Slovensku len minimálne. Toto ale nie je až také podstatné, poprosil by som odpoveď/názor na moju otázku. Ďakujem.