ruzulli
11.07.12,21:49
Dobrý deň. Sme štyri dospelé deti. Mama na jej želanie je v penzione pre Dochodcov. Cely život bola veľmi šporovná. Štátny byt odkupila kedysi, teraz ma tiez veľkú hodnotu, v ňom býva najstarší brat a na nebo prepisala ten byt a všetky peniaze , nie žeby chcela nás vydedit ale aby mala pokoj od birokracie. S peniazmi ešte manIpuluje druhý brat, dokonca si tam dával svoje peniaze. Všetci sú spokojný okrem sestry a mna, čo mame rodiny každá dve deti. Cítime sa vydedene. Prosím vás ako to mame vyriešiť. Ten druhý brat bol vždy dominantny a lakomy, neverím uz že niekedy to bude dobrovoľne podelene. Čo mam urobiť, ako postupovať? Doteraz sestra si narokovala a bola označená za chamtivú, čo sa jej manžel nevie postarať o rodinu. Najstarší brat je slobodný- na nebo napísané všetko, druhý brat -manipulator, rozvedeny, jedno dieťa ma. Veľká srdečna vďaka za odpoveď. Ps: naša mama myslím nie je psychicky ok.
vladismenko
11.07.12,20:14
Keďže na najstaršieho brata je všetko prepísané, je to jeho majetok. Bolo by dobré sa porozprávať s ním, či by bol ochotný majetok nejako spravodlivo rozdeliť.
mixle
11.07.12,20:44
pokial je vsetko napisane na neho neurobis nic, len sa rozumne dohodnut
Oliwa
11.07.12,20:51
Matka žije, je svojprávna a naložila so svojím majetkom tak, ako naložila... Podľa môjho skromného názoru nechcela mať pokoj od byrokracie /to povedala ona?/, ale chcela sa postarať o jediného slobodného syna, chudáčika, o ktorého sa nemá postarať kto, tak to musela urobiť ona... S tým neurobíš nič. V každej rodine sa nájde nejaký miláčik, na ktorého matka nedá dopustiť...

Či je, alebo nie je psychicky v poriadku, to ako laik neposúdiš, resp. nikto Ti to neuverí, pokým neexistuje o jej zdravotnom stave lekárska správa od príslušného odborníka. Ale s vyšetrením by musela súhlasiť matka, čo zrejme nebude...

Mimochodom, vitaj v klube...! ;):)
ruzulli
12.07.12,08:15
Ďakujem za uvítanie. Ono je to tak, že ten druhý brat chce tie peniaze pokope a ten najstarší a mama robia to čo on povie. Len ja sa pýtam dokedy. Asi ked všetci vyriešenie, naše deti to zdedia, tak to vidím...
ruzulli
12.07.12,08:16
.. Opravujem, ked všetci pomrieme/ nie vyriešenie/
Nandrolon
12.07.12,08:22
Toto sú slová ako keby som ich sám písal. súhlasím na 100 %. A dosť často to býva "prvorodený synáčik"...
Nandrolon
12.07.12,08:23
neboj, pred smrťou si toho chudáčika niektorá uloví a vám ostane iba pocit nespravodlivosti a životnej krivdy zo strany matky...

Treba sa zmieriť s jednou vecou. Že ste bohužiaľ so sestrou vydedené.
Ak by matka ešte niečo väčšieho mala, na "pojednanke" si môžete uplatniť započítanie daru, teda ak by mala ešte napr. 100 tisíc eur, môžete si uplatniť, aby sa z nich odpočítal v prospech Vás bratov dar...
Oliwa
12.07.12,13:09
neboj, pred smrťou si toho chudáčika niektorá uloví a vám ostane iba pocit nespravodlivosti a životnej krivdy zo strany matky...

Treba sa zmieriť s jednou vecou. Že ste bohužiaľ so sestrou vydedené.
Ak by matka ešte niečo väčšieho mala, na "pojednanke" si môžete uplatniť započítanie daru, teda ak by mala ešte napr. 100 tisíc eur, môžete si uplatniť, aby sa z nich odpočítal v prospech Vás bratov dar...
Nuž veru, všetko je možné :rolleyes:... Príde nejaká rýchlejšia ako smrť :D, lapne si ho a bude po bratovi dediť... Ja by som sa veľmi nespoliehala na to, že raz niečo po bratovi zdedia Vaše deti :(... Veď minúť peniaze predsa nie je problém, niečo zdevalvuje, padne euro, krachne banka... isté nie je nič, fakt len tá smrť...;)