q@a
11.07.12,22:58
Zdravím milý čitatelia.


V Decembri 2011 som si založila Investičné źivotné poistenie s mesačnými splátkami.
Avšak od apríla nezvládam plniť toto poistenie, takže som sa rozhodla zrušiť túto zmluvu.

Chcela by som opýtať, akým spôsobom sa dá IŽP zrušiť.
Katy a R
11.07.12,21:02
Zdravím milý čitatelia.


V Decembri 2011 som si založila Investičné źivotné poistenie s mesačnými splátkami.
Avšak od apríla nezvládam plniť toto poistenie, takže som sa rozhodla zrušiť túto zmluvu.

Chcela by som opýtať, akým spôsobom sa dá IŽP zrušiť.
normálnou výpoveďou. ;) nalistuj si VPP a ZD
freddy87
11.07.12,21:34
V prvom rade sa obráť na toho s kým si tú zmluvu uzavrela, alebo na nezávislého finančníka, či samotnú poisťovňu a spýtaj sa na možnosti ako upraviť zmluvu. Pokiaľ sa žiadna rozumná nenájde, tak zrušiť ju môžeš normálnou výpoveďou, alebo osobne na pobočke.
richardhudec
12.07.12,19:46
Predpokladam, ze v tom IZP ak nieco ma, tak tam je uplne minimum, cize este je stale cas ukoncit ho bez velkej straty...staci ist na pobocku, pripadne napisat ziadost o zrusenie poistnej zmluvy a poslat ho na centralu...
ibo81
07.08.12,13:39
ahojte, som jeden z tych naivnych zufalcov co sa nechal nahovorit na investicne zivotne poistenie (v roku 2007) do veku 65 rokov. hned na zaciatok sa priznavam, ze ani v podstate nerozumiem principu zivotneho poistenia, toboz investicneho... takze vas chcem poprosit o vysvetlenie.
platim stvrtrocne 56eur (investicne zivotne poistenie) + 8,6eura (pripoistenie - urazove poistenie). chodi mi vypis kazdy rok, ale velmi mudry z toho nie som a mam taky pocit, ze vyhodne to velmi nie je, takze uvazujem o vypovedani zmluvy. skusim polozit moje otazky zrozumitelne a polopatisticky:

- malo by sa mi tych 56 eur nejak zhodnocovat? teda to co vlozim by sa mi malo aj vratit resp. v pripade zodpovedneho investovania zo strany poistovne aj navysit? lebo rocne vlastne platim 224, na zaklade vypisov je vsak zrejme ze hodnota mojho uctu stupa za rok iba o cca 80-100 eur... co to znamena, ked ucet sa navysuje o menej ako vkladam? kde sa straca ten rozdiel?
- s ako vysokymi poplatkami by som mohol asi pocitat pri predcasnom vypovedani zmluvy? (v % z "odbytného")

pri takomto vyvoji sa mi zda, ze do doby 65 rokov pridem o vela penazi... jedna znama mi vsak povedala, ze tych 56 eur nie je iba investicia - ze je v nich aj vlastne poplatok za produkt - zivotne poistenie, a ze cast z tych penazi, co platim, nejdu na sporenie (investovanie) a je to nenavratna platba... je to naozaj tak?
dakujem za ochotu
podotykam, ze na tu zmluvu sa mi presunuli prostriedky z predchadzajucej (este v Slovenskej poistovni), takze hodnota uctu je cca 1600eur... ale ta suma akosi stagnuje od roku uzavretia tej novej, takze sa mi to zda ze iba tratim...
richardhudec
09.08.12,21:27
ibo81,
skusim ti odpovedat na polozene otazky tak vseobecne, nakolko nepoznam mnoho faktov o tej zmluve...

- tych 56 eur by sa ti malo zhodnocovat, alebo aj stracat...zalezi o vyvoja fondov, do ktorych vkladas peniaze...predpokldam, ze od uzatvorenia zmluvy ta nikto z predpokladam allianzu neoslovil s tym, ze nieco zle sa deje s fondami, traba tam zmenit investicnu strategiu, cize v roku 2008 si mozno prisiel o 50 percent dovtedy vlozenych prostriedkov a aj ked to nasledujuce roky rastlo, tak v roku 2011 predpokldam, ze opat si prisiel aspon o takych 30 percent...hodnotu su len odhadnute, nakolko nepoznam fondy, do ktorych ti ide ta investicna zlozka...
- omyl vsak je, ze by sa ti malo vratit to co vlozis...z tvojho vkladu do investicnej zlozky (neratam poistnu - to su vyhodene peniaze) sa strehavaju pravidelne poplatky - administrativny, spravcovsky, na vykrytie pociatocnych jednotiek...rovnako tu neide o nejake zodpovedne zhodnocovanie penazi zo strany poistovne...ty si podpisom zmluvy akceptoval riziko, ze vsetky nastrahy investicneho rizika preberas na seba...ty si sam mozes menit strategiu v tej zmluve a alokovat si prostriedky z fondu do fondu...poistovna to za teba nerobi...aj ked by mohla...ale realne by ich to stalo namahu a zisk by si z toho mal len ty, co sa im neoplati...
- bohuzial....ak ti podla vypisov aktualna hodnota rastie len o 80-100 euro rocne pri vklade do investicie 224, tak ten rozdiel su prave poplatky vsetky, ktore si tato bohuzial legalna, ale nemoralna spolocnost berie, plus negativny vyvoj investicie, o ktoru sa ti tato bohuzial legalna, ale nezodpovedna spolocnost nestara...
- a akym percentom odkupnej hodnoty by si mohol pocitat??? ani srnka netusi...ja som sa bol dnes u tych......jaaaj..ako tych nevzdelancov pekne povedane v allianzi nazvat......informovat na percenta odkupnej hodnoty, ktore uvadzaju vsetky normnalne poistovne okrem tychto...ehm ehm...piiiip....a pan za prepazkou bol bud taky hlupy, alebo chcel zo mna urobit hlupeho, alebo mal vymyty mozog z toho, co ho ucia na skoleniach, ako odrbavat ludi, ze som sa za 20 minut hadania nedostal k odpovedi...ale v pripade serioznejsich spolocnosti je odkupna hodnota priblizne 50 percent v 5. roku...
- presunutie prostriedkov zo starej zmluvy do novej bolo velkou chybou, nakolko si ich tam pravdepodobne zaviazal (upisal na smrt) tymi ich veeeelmi dobre utajenymi odkupnymi hodnotami...aby mi ten idiot za prepazkov povedal, ze on mi nevie povedat, kedy sa mi olati zmluva zrusit a ci vobec v 25. roku trvania zmluvy mi daju celu aktualnu hodnotu konta v produkte invest strategie je absolutna nehoraznost...

takze...ak mas este nejake dalsie otazky, kludne ma nakontakutuj aj mailom, kedze tu na porade sa mi este sukromne spravy nedaju posielat a pokusim sa dat este nejake dobre rady... mailovy kontakt na mna je hudecrichard@gmail.com
ibo81
10.08.12,06:46
mas pravdu, samozrejme ma nikto neupozornil na riziko v krizovych rokoch a tam som asi dost stratil... hlavne, ze tato poistovna ma X zamestnancov, ktori sa maju "starat o klienta" a v kazdom vypise mi dakuju za doveru.... no vyzera to tak, ze urobim zasadny krok a aj za cenu, ze stratim dost, zmluvu vypovedam a bude ma hriat aspon pocit, ze nekrmim zralokov... som si naivne myslel, ze taky kolos ako tato dotycna poistovna si bude klientov trosku vazit a narabat s ich financiami zodpovedne. toto je doslova legalne okradanie

a uplne najviac ma rozculuje, ako tato spolocnost najme pomaly uz aj bezdomovca z ulice, daju mu mozno nejake skolenie, ako okradat ludi v ich prospech a hned moze ist hrrrr klamat a uzatvarat zmluvy...
toronto
28.11.12,19:45
Dobry den prajem,
ak poistenie zrusite, bude to velmi nevyhodne, kedze standardne prve dva-tri roky je odkupna hodnota nulova, ako aj zmeny sa daju vykonat az po 2 rokoch od zaciatku poistenia. Tu neprichadza do uvahy ani prerusenie platenia poistenia. Jedine, ak by s tym poistovna suhlasila, ze by vykonali zmenu od zaciatku poistenia - znizili by ste vysku mesacneho poistneho na minimum. Skuste to vybavit cez financneho sprostredkovatela, alebo poziadat o to priamo poistovnu.