kellysa
11.07.12,23:03
Chcem sa opytat ako dlho asi trva, ked mi dnes v bankomate zhltlo kartu lebo som zadala zly pin kod, kym sa platobna karta dostane do mojej banky. Chcela som vyberat peniaze v obchodnom censtre v bankomate csob a mam vub.
Oliwa
11.07.12,21:22
No ak Ti ju zhltlo, musela si to PIN-ko zadať chybne 3x... Záleží na tom, kedy najbližšie príde security služba a bude ten bankomat vyberať, či dotovať... To si môžeš zistiť telefonicky na pobočke banky, ktorej bankomat patrí, v tomto prípade CSOB, možno narazíš na ochotnú človečinu. Inak postup je taký, že každá banka cudzie karty zadržané vo svojich bankomatoch posiela na centrálu príslušnej banky do BA a odtiaľ ich potom rozposielajú po celom Slovensku na pobočky, ktoré tieto karty vydali. Takže úplne najsamlepšie je navštíviť pobočku ČSOB a požiadať ich, aby Tvoju kartu na takúto služobnú cestu neposlali - ušetria si tým náklady a Tebe minimálne niekoľko dní čakania... Na Tvojom mieste by som ale hneď volala na cool centrum a kartu zablokovala, nikdy nevieš, v koho rukách skončí... Samozrejme si za odblokovanie, resp. vydanie novej karty zacáluješ príslušný poplatok - ale aspoň si nabudúce určite zapamätáš PIN kód... ;):)
Katy a R
11.07.12,21:27
no a ja ešte doplním moju skúsenosť - banka, kde ostala moja karta - cudzie karty vraj skartuje ...
Tak som ani nikde nechodila, ale cez cal centrum požiadala o novú kartu (samozrejem stará zablokovaná) - trvalo to 4 dni ..
kellysa
13.07.12,11:28
v banke mi dnes pani povedala ze bude dorucena na pobocku a budu ma kontaktovat, nemusim vybavovat druhu. V podstate mi je to jedno, hlavne ze sa to vybavi
Llívia
13.07.12,11:51
Tiež sa mi raz stalo, že mi bankomat zhltol kartu - nie kvôli zle zadanému PIN-ku, ale došlo u neho k nejakej poruche, vypol sa a karta zostala v ňom. Bola to "sranda", keďže to bola firemná karta a zamestnanci čakali na zálohy na pracovné cesty :(Volali sme do banky, ktorej patril bankomat (bola to iná banka než tá, v ktorej mala firma účet). Tam nám povedali, že kartu vyberú ich "kľúčiaria" a bude uložená na miestnej pobočke, kde si ju môžeme vyzdvihnúť. Trvalo to "až" dva dni, lebo "kľúčiari" do tohto bankomatu nechodili každý deň. Stalo sa to tak pred 5 rokmi, kartu vydali, nezoskartovali.
myara
13.07.12,12:09
no a ja ešte doplním moju skúsenosť - banka, kde ostala moja karta - cudzie karty vraj skartuje ...
Tak som ani nikde nechodila, ale cez cal centrum požiadala o novú kartu (samozrejem stará zablokovaná) - trvalo to 4 dni ..

a to ktora banka takto skartuje cudzie karty?
misoft
13.07.12,13:59
Máloktorá - nie je to predsa ich majetok. Takto by poškodzovali inú banku.
Katy a R
14.07.12,11:42
SLSP..
kellysa
17.07.12,09:38
tiez sa mi to zda cudne, preco by to mala banka robit
strakar
17.07.12,09:42
Mala si ju držať na vytiahnuť. S tým som sa ešte nestretol, tiež jeden krát mi nechcelo kartu pustiť von, no ale ja som sa nevzdal a vytiahol som ju.Potom bol dočasne bankomat mimo prevádzky.
Llívia
17.07.12,10:22
Mala si ju držať na vytiahnuť. S tým som sa ešte nestretol, tiež jeden krát mi nechcelo kartu pustiť von, no ale ja som sa nevzdal a vytiahol som ju.Potom bol dočasne bankomat mimo prevádzky.
Len nikto nepísal o tom, že by sa mu karta "zasekla" v bankomate ;)