cami
12.07.12,06:37
Ako je to s dovolenkou, určuje celú dovolenku zamestnávateľ? Môže zamestnávateľ nepodpísať dovolenku? Kto je v práve? Zamestnávateľ nepodpíše dovolenku zamestnancovi, zamestnanec ju potrebuje. Kto je vo výhode?
veronikasad
12.07.12,04:41
Podľa aktuálneho znenia § 111 ZP, nástup na dovolenku určuje zamestnávatel

§ 111
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-01-2012-a.html#hore)

(1) Čerpanie dovolenky určuje zamestnávateľ po prerokovaní so zamestnancom podľa plánu dovoleniek určeného s predchádzajúcim súhlasom zástupcov zamestnancov tak, aby si zamestnanec mohol dovolenku vyčerpať spravidla vcelku a do konca kalendárneho roka. Pri určovaní dovolenky je potrebné prihliadať na úlohy zamestnávateľa a na oprávnené záujmy zamestnanca. Zamestnávateľ je povinný určiť zamestnancovi čerpanie aspoň štyroch týždňov dovolenky v kalendárnom roku, ak má na ne nárok, a ak určeniu čerpania dovolenky nebránia prekážky v práci na strane zamestnanca.

-------
Pripravuje sa novela ZP, kedy si nástup na dovolenku bude môcť určiť zamestnanec v prípade, ak mu zamestnávatel neurčil nástup na dovolenku za predch.kal.rok do 30.6.nasl. kal.roka.
Darina1234
16.10.12,13:00
prosim o radu, dnes mi bolo oznamene, ze si mam cerpat dovolenku 6,5 dna. to by bolo v poriadku, ale ja robim aj v sobotu, nakolko je predajna otvorena, v sobotu robim ako nadcas,tak to mam aj vyplatene len ako nadcas bez priplatku za pracu v sobotu.Chcem sa opytat, nakolko mam dovolenku od utorka do piatku, v sobotu mam prisť do roboty na ten nadcas a v pondelok znova dovolenka, je to tak spravne?
Darina1234
17.10.12,12:50
ja som moj dopyt asi napisala nezrozumitelne, priznavam, ide mi o to, ci mi moze veduca takto nariadit cerpanie dovolenky, teda od utorka do piatku, potom prisť v sobotu na nadcas a znovu od pondelka dovolenka
arap
31.10.12,05:36
Dobrý deň, prosím o radu. Manželka nastúpila po materskej dovolenka na nové pracovné miesto ,kde je 12 hodinový pracovný čas. Odpracuje dennú má 24 hodín voľno, odpracuje nočnú a má 48 hodín voľno. Mesačne okolo 160 odpracovaných hodín. Na miesto nastúpila 20.7. tohto roku. Na výplatnej páske za september mala len 2 dni dovolenky. Samozrejme nečerpala ešte nič. Má 40 rokov. Môžte mi prosím Vás poradiť ,či je to správne , respektíve koľko by mala mať dní dovolenky na výplatnej páske október , len aby sa mala o čo oprieť. Ďakujem
cami
22.11.12,05:21
Dobré ránko. Poprosím o odpoveď. Od 1.1.2013 sú zmeny. Ako to je s dovolenkou u starostu obce. Bude mať nárok na dovolenku?
A ako je to so stravnými lístkami u starostu obce? Ďakujem.
Tweety
22.11.12,06:06
Dobré ránko. Poprosím o odpoveď. Od 1.1.2013 sú zmeny. Ako to je s dovolenkou u starostu obce. Bude mať nárok na dovolenku?
A ako je to so stravnými lístkami u starostu obce? Ďakujem.
V § 152 ZP sa nič nemení. A inak simimotemy