Danah12
12.07.12,07:18
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či ste sa stretli s tým, že zamestnanec nebol prihlásený do žiadnej zdravotnej poisťovne.
Čo robiť v takom prípade?
čo robiť ak za neho boli urobené odvody do VšZP a ona ho neeviduje?
ďakujem za radu.
Mila123
12.07.12,05:19
mal zmenené napr. RČ? alebo prečo nie je poistencom žiadnej ZP? bol v cudzine?
veronikasad
12.07.12,05:21
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či ste sa stretli s tým, že zamestnanec nebol prihlásený do žiadnej zdravotnej poisťovne.
Čo robiť v takom prípade?
čo robiť ak za neho boli urobené odvody do VšZP a ona ho neeviduje?
ďakujem za radu.
Dôvod, prečo nastala takáto situácia ? (dlhodobý pobyt v zahraničí ?)
Melnick
12.07.12,05:57
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či ste sa stretli s tým, že zamestnanec nebol prihlásený do žiadnej zdravotnej poisťovne.
Čo robiť v takom prípade?
čo robiť ak za neho boli urobené odvody do VšZP a ona ho neeviduje?
ďakujem za radu.
Podľa mňa ho zabudla mzdárka prihlásiť - stáva sa to, hoci by sa to stať nemalo. Prihlásiť ho spätne, s dátumom nástupu do zamestnania. ZP zatiaľ za takýto "prešľap" nevyrubujú pokuty.
Ľubica2
12.07.12,08:19
Podľa mňa ho zabudla mzdárka prihlásiť - stáva sa to, hoci by sa to stať nemalo. Prihlásiť ho spätne, s dátumom nástupu do zamestnania. ZP zatiaľ za takýto "prešľap" nevyrubujú pokuty.

Zadávateľka otázky asi myslela skôr, že nie je ako občan evidovaný v žiadnej ZP. Aspoň ja som to tak pochopila.
Ja som pred rokmi takýto prípad mala. Zamestnanec bol roky evidovaný na úrade práce a z akých dôvodov ho neevidovala žiadna poisťovňa bolo záhadou. Po konzultácii s pracovníčkou VšZP bol prihlásený do tejto poisťovne, vypísali sme s ním príslušné doklady a bol nám zaslaný preukaz poistenca, ktorý sme mu potom odovzdali.
Danah12
12.07.12,08:55
Zamestnanec bol dlhodobo v cudzine a po návrate sa nepríhlasil do žiadnej zdravotnej poisťovne
Mila123
12.07.12,08:55
tak nech sa prihlási, poistné si doplatí......
Danah12
12.07.12,10:03
Moze ho zamestnavatel k tomu donutit? Ked sam nechce,
poistne sa zaplatilo do poistovne kde nieje evidovany.
veronikasad
12.07.12,10:26
Zamestnanec bol dlhodobo v cudzine a po návrate sa nepríhlasil do žiadnej zdravotnej poisťovne
V ktorej poisťovni bol poistený pred odchodom do cudziny ?