Zuzana B.
12.07.12,07:42
Ahojte,

zamestnanec nenastúpil v pondelok na zmenu, do konca zmeny nikomu neoznámil dôvod neprítomnosti.

Na druhý deň prišiel a nadriadenej oznámil, že zaspal, že to je normálne, že on zaspať môže. Ide o problémového zamestnanca a tak nadriadená nie je ochotná mu spätne vypísať za daný deň čerpanie dovolenky.

Ak mu v utorok oznámila, že dostane absenciu, tak v stredu doniesol paragraf od lekára.
V našom pracovnom poriadku sa píše, že z-nec je povinný vopred oznámiť každú prekáždu v práci - min. telefonicky a to do ukončenia prac. zmeny, ktorú vymešká. Dôvod a trvanie prekážky je z-nec povinný preukázať najneskôr v prvý deň po nástupe do zamestnania po zániku dôvodu.

On tak neurobil a teda mu chceme dať absenciu. Vidí v tom niekto problém? Všakže môžem ignorovať doklad od lekára? Mám svedkov, ktorí ho počuli, že vravel, že zaspal a že nebol u lekára a nedodržal ani pracovný poriadok, keďže najneskôr v utorok mal predložiť doklad od lekára a nie až v stredu ako on spravil.
veronikasad
12.07.12,05:44
Skús zavolať lekárovi, ktorý § vystavil a povedať mu to, čo si napísala na Porade ...
Indeed
12.07.12,05:45
Však mu dajte vypoveď ,

AKÝ PROBLÉM ?

Však pred bránou do podniku stojí vždy aspoň 20 uchádzačov o prácu, o zamestnanie a niekedy aj o robotu...
Mila123
12.07.12,05:48
ak raz lekár doklad o ošetrení, či vyšetrení potvrdil, bude trvať na tom, že dotyčného v teen deň videl......
Indeed
12.07.12,05:54
Ahojte,

zamestnanec nenastúpil v pondelok na zmenu, do konca zmeny nikomu neoznámil dôvod neprítomnosti.

Na druhý deň prišiel a nadriadenej oznámil, že zaspal, že to je normálne, že on zaspať môže. Ide o problémového zamestnanca a tak nadriadená nie je ochotná mu spätne vypísať za daný deň čerpanie dovolenky.

Ak mu v utorok oznámila, že dostane absenciu, tak v stredu doniesol paragraf od lekára.
V našom pracovnom poriadku sa píše, že z-nec je povinný vopred oznámiť každú prekáždu v práci - min. telefonicky a to do ukončenia prac. zmeny, ktorú vymešká. Dôvod a trvanie prekážky je z-nec povinný preukázať najneskôr v prvý deň po nástupe do zamestnania po zániku dôvodu.

On tak neurobil a teda mu chceme dať absenciu. Vidí v tom niekto problém? Všakže môžem ignorovať doklad od lekára? Mám svedkov, ktorí ho počuli, že vravel, že zaspal a že nebol u lekára a nedodržal ani pracovný poriadok, keďže najneskôr v utorok mal predložiť doklad od lekára a nie až v stredu ako on spravil.
Právne povedomie jak hovado !
Zuzana B.
12.07.12,05:59
nooo hneď ako som napísala na porade, som zavolala lekárke a sama lekárka mi povedala, že už nikdy mu takto nevyjde v ústrety a súhlasila so mnou, že mu máme dať absenciu.
Indeed - nie je to také jednoduché ako píšeš nakoľko sa jedná o zdravotne postihnutého zamestnanca. akurát náš pohár trpezlivosti pretiekol, idem dať dokopy lajstre na Úrad práce, potom nás bude čakať ústne pojednávanie na úrade za našej a jeho prítomnosti, potom neviem akú dlhú lehotu má úrad kým rozhodne a po rozhodnutí v náš prospech sa ešte zamestnanec môže odvolať a potom sa to postupuje na cetrálu a neviem čo ďalej..... toto je fakt neskutočné...už sa "teším" ...
veronikasad
12.07.12,06:03
Moje tušenie sa potvrdilo ...
Anula123
12.07.12,06:04
Ahojte,
ja by som to riešila porušením pracovnej disciplíny - teda pracovného poriadku a 1. upozornením na takéto porušenie (písomné). Myslím si, že dokazovanie, čo povedal deň po príchode a či bol naozaj u lekára je veľmi zložité, ak sa to dá vôbec zo strany zamestnávateľa dokázať. Ak má vystavené potvrdenie od lekára, to už nikto nedokáže, či tam bol alebo nebol. Ale v každom prípade porušil pracovný poriadok, keďže nenahlásil vopred ani do ukončenia prac.zmeny prekážku v práci, a doklad o prekážke v práci priniesol tiež neskoro. Po takomto 1. upozornení stačí ak nepríde včas do práce či i len raz a už by to mohlo byť závažné porušenie pracovnej disciplíny.
Anula123
12.07.12,06:12
Neriskuje trošku tá lekárka? Najprv mu vystaví potvrdenie a potom súhlasí s tým, že mu máte dať absenciu? Sama potvrdí, že tam vlastne nebol, ale potvrdenie mu vystavila? Toto je naozaj zvláštne.
Zuzana B.
12.07.12,06:14
Áno je to zvláštne, čakala som inú reakciu, že si bude stáť za tým, že oprávnene vystavila doklad. Ešte povedala, že čo by mu nepomohla ... (!!!) ale že tak v jeho prípade už nespraví....
Pikoška
12.07.12,06:17
Ahojte,
ja by som to riešila porušením pracovnej disciplíny - teda pracovného poriadku a 1. upozornením na takéto porušenie (písomné). Myslím si, že dokazovanie, čo povedal deň po príchode a či bol naozaj u lekára je veľmi zložité, ak sa to dá vôbec zo strany zamestnávateľa dokázať. Ak má vystavené potvrdenie od lekára, to už nikto nedokáže, či tam bol alebo nebol. Ale v každom prípade porušil pracovný poriadok, keďže nenahlásil vopred ani do ukončenia prac.zmeny prekážku v práci, a doklad o prekážke v práci priniesol tiež neskoro. Po takomto 1. upozornení stačí ak nepríde včas do práce či i len raz a už by to mohlo byť závažné porušenie pracovnej disciplíny.A prečo mu chceš dať porušenie pracovnej disciplíny, ak zároveň tvrdíš, že dokazovanie o fiktívnom doklade od lekárky je obtiažne? Požiadala by som lekárku o storno dokladu, ak je ochotná si pochybenie priznať, alebo podala podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a riešila by som disciplinárne obidvoch aktérov jedného až smiešnezložito popísaného príbehu...
Anula123
12.07.12,06:18
A viete si predstaviť, ako by sa toto riešilo na súde, pokiaľ by ste ho naozaj vyhodili alebo mu dali absenciu, ktorú by on prípadne napadol, že bola daná neoprávnene, nakoľko má potvrdenie od lekára na ten deň? Toto by si dovolila povedať lekárka aj na prípadnom súdnom konaní?
veronikasad
12.07.12,06:18
Áno je to zvláštne, čakala som inú reakciu, že si bude stáť za tým, že oprávnene vystavila doklad. Ešte povedala, že čo by mu nepomohla ... (!!!) ale že tak v jeho prípade už nespraví....
Neviem kto takéto podnety rieši (Úrad pre dohľad nad zdr.starostlivosťou? ), ale takíto lekári by si zaslúžili trošku "prievanu" vo svojich ambulanciach.
Indeed
12.07.12,06:24
však pride Total recall,

vy ktorí ste videli tento film viete na čo narážam...
Anula123
12.07.12,06:29
Pretože porušil pracovný poriadok,ktorý Zuzana B. takto citovala:
"V našom pracovnom poriadku sa píše, že z-nec je povinný vopred oznámiť každú prekážku v práci - min. telefonicky a to do ukončenia prac. zmeny, ktorú vymešká. Dôvod a trvanie prekážky je z-nec povinný preukázať najneskôr v prvý deň po nástupe do zamestnania po zániku dôvodu."
Doklad síce dodal ale na tretí deň a prekážku v práci zamestnávateľovi neoznámil.
Indeed
12.07.12,06:31
kto je z-nec ? V žiadnom zákone sa takato formulacia nevyskytuje
Indeed
12.07.12,06:31
a ešte lepšie sa mi páči,že "z-meľ" naozaj 100 bodov ! Ach Bože...