sally
12.07.12,08:46
Dobrý deň, chcela by som poradiť, máme zamestnanca ktorý má priznaný invalidný dôchodok s mierou poklesu schopnosti vykonávať zár.činnosť o viac ako 70%, platí si on i zamestnávateľ všetky sociálne odvody (ja som našla že by nemal platiť poistenie v nezamestnanosti) viem mi niekto poradiť?, zdravotné sú mi jasné platí zníženú sadzbu.
ďakujem
veronikasad
12.07.12,06:49
** Invalidné poistenie neplatí:


poistenec, ktorý je dôchodkovo poistený po priznaní starobného dôchodku alebo predčasného starobného dôchodku,
zamestnávateľ za zamestnanca, ktorý je dôchodkovo poistený po priznaní starobného dôchodku alebo predčasného starobného dôchodku.

*** Poistenie v nezamestnanosti sa nevzťahuje na:


zamestnanca podľa osobitného predpisu (napríklad § 102 ods. 2 zákona č. 385/2000 Z. z. o sudcoch a prísediacich a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 517/2008 Z. z., § 146 ods. 3 zákona č. 154/2001 Z. z. o prokurátoroch a právnych čakateľoch prokuratúry),
obvineného vo väzbe a na odsúdeného vo výkone trestu odňatia slobody,
fyzickú osobu, ktorej bol priznaný starobný dôchodok, predčasný starobný dôchodok alebo invalidný dôchodok z dôvodu poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70 % a fyzickú osobu, ktorá má priznaný invalidný dôchodok a dovŕšila dôchodkový vek.


http://www.socpoist.sk/tabulka-platenia-poistneho-od-1-januara-2012/924s
sally
12.07.12,06:54
to som našla i ja, ale bod 3. má priznaný invalidný dôchodok a dovŕšila dôchodkový vek, on ešte nedovŕšil dôchodkový vek
veronikasad
12.07.12,07:06
sally, v bode tri je alebo (koniec vety je úplne iný prípad)... Nespájaj spolu starobný a invalidný dôchodok, vzťahuje sa na každý samostatne.

Poberatel ID s poklesom viac ako 70 % neplatí poistenie v nezamestnanosti.