rekroman
12.07.12,09:23
Vie mi niekto poradit, aky zmluvny vztah uzatvorit s modelkami pracujucimi cez live chat ? Rad by som bol aby modelky nemuseli zakladat svoju vlastnu zivnost a ja som nemusel odvadzat odvody a dane z ich prijmu, alebo ak ano, tak len nejaku cim mensiu zrazkovu dan.

Mozu byt zmluvy koncipovane ako zmluvy o zastupeni, kde moja firma bude vystupovat ako modelingova agentura respektive studio ? Ak ano kde by som taketo zmluvy nasiel a ako je to s odvodmi v suvislosti s autorskym zakonom, pokial by sa vystupenie modelky bralo ako dielo v zmysle autorskeho zakona.

Uvitam akekolvek informacie k tejto teme, pripadne aj informacie o tom ake zmluvy uzatvaraju modelingove agentury so svojimi modelkami a ake odvody a dane sa k takymto zmluvam viazu na oboch stranach, modelky aj agentury.
Braňo
13.07.12,12:24
okrem toho, že chceš erotiku nazvať modelingom by si rád aj krátil dane?
rekroman
13.07.12,12:39
okrem toho, že chceš erotiku nazvať modelingom by si rád aj krátil dane?

Nepytam sa na nazor ale na radu. No ale ked si sa uz realizoval tak ti poviem aj ja svoj nazor.

Za prve modeling v svojej podstate je len obchod s bielym masom, okrem spicky ladovca, tej ktora sa prezentuje v mediach. Kazdy vie ze vacsina modelkovskych hviezdiciek konci ako luxusne spolocnicky alebo manzelky uslintanych mecenasov ak maju viac stastia. Dalsia velka cast skonci tak ci tak v erotike, ked su radi ze dostanu aspon sancu fotit nejake akty. Nehovoriac kolko modelkovskych celebrit muselo dobre roztahovat nohy aby sa udrzali na obalkach casopisov.
Live chat sa aspon na nic nehra a je to poctiva praca.

Za druhe nechcem kratit ziadne dane, chcem zaplatit co najmenej dani v ramci toho co mi zakony dovolia. Tak isto ako kazdy iny pdnikatel. Preto sa pytam na radu tu na Porade.sk. Ak by som chcel kratit dane tak asi nebudem klast otazky na forume pre podnikatelov. Capisto ?
Braňo
13.07.12,12:44
Nepytam sa na nazor ale na radu. No ale ked si sa uz realizoval tak ti poviem aj ja svoj nazor.

Za prve modeling v svojej podstate je len obchod s bielym masom, okrem spicky ladovca, tej ktora sa prezentuje v mediach. Kazdy vie ze vacsina modelkovskych hviezdiciek konci ako luxusne spolocnicky alebo manzelky uslintanych mecenasov ak maju viac stastia. Dalsia velka cast skonci tak ci tak v erotike, ked su radi ze dostanu aspon sancu fotit nejake akty. Nehovoriac kolko modelkovskych celebrit muselo dobre roztahovat nohy aby sa udrzali na obalkach casopisov.
Live chat sa aspon na nic nehra a je to poctiva praca.

Za druhe nechcem kratit ziadne dane, chcem zaplatit co najmenej dani v ramci toho co mi zakony dovolia. Tak isto ako kazdy iny pdnikatel. Preto sa pytam na radu tu na Porade.sk. Ak by som chcel kratit dane tak asi nebudem klast otazky na forume pre podnikatelov. Capisto ?

Pokiaľ sa živa poctivou prácou, tak určite nemajú problém aj poctivo platiť odvody ako väčšina zamestnaných.
:---
rekroman
13.07.12,12:48
Pokiaľ sa živa poctivou prácou, tak určite nemajú problém aj poctivo platiť odvody ako väčšina zamestnaných.
:---

a ty si co zamestnanec danoveho uradu ? Toto je tragedia novoveku, ze pisat vedia aj ludia ktori potom vypisuju bludy kade tade. Toto nie je forum nazvane NAPIS CO CHCES KED SA NUDIS, na toto chod radsej do azetu na pokec, tam sa urcite lepsie zabavis.
Braňo
13.07.12,12:54
práve naopak, tam nechodím a určite nevypisujem bludy. pokiaľ si si nevšimol som členom porady viac ako osem rokov, na rozdiel od Teba.
Economic
14.07.12,07:10
a ty si co zamestnanec danoveho uradu ? Toto je tragedia novoveku, ze pisat vedia aj ludia ktori potom vypisuju bludy kade tade. Toto nie je forum nazvane NAPIS CO CHCES KED SA NUDIS, na toto chod radsej do azetu na pokec, tam sa urcite lepsie zabavis.

Najkorektnejšiu odpoveď ti dá daňový poradca, resp. právnik. Toho tu však nenájdeš. Tu radíme dobrovoľne na základe vlastných vedomostí a dlhoročných skúseností. Nemusíš tu na nikoho slovne útočiť. Sú jednoducho otázky, na ktoré odpovedáme všetci presne ak isto ako Braňo. Bude to tvoj biznis, preto sa tomu hlavne ty musíš v prvom rade venovať, hľadať, študovať. Nie čakať na hotové informácie. Toto nie sú len informácie ale drahé rady. Nikto ti to tu nenaservíruje na zlatom podnose. Sem nás chodí o mnoho viac práve takých, čo nepoznáme pokec. Ten my nepotrebujeme. My sa práve tu vykecáme do sýtosti a nám to dá veľa navzájom. A možno aj na daniach niečo ušetríme. :)
Braňo
14.07.12,19:10
na takéto otázky predsa kvalitný daňový poradca nemôže odpovedať.
bodliak
14.07.12,19:13
Ibaže by bol zákazníkom...
buchač
14.07.12,19:23
a ty si co zamestnanec danoveho uradu ? Toto je tragedia novoveku, ze pisat vedia aj ludia ktori potom vypisuju bludy kade tade. Toto nie je forum nazvane NAPIS CO CHCES KED SA NUDIS, na toto chod radsej do azetu na pokec, tam sa urcite lepsie zabavis.
...to je teda pravda.....NA TOTO teda fakt Pokec nemá ......:---

...ako pozerám .....aj pasáci už vedia písať ???......donedávna len love vedeli spočítať.....:rolleyes:
rekroman
16.07.12,11:33
Dakujem vsetkym za vase odpovede. Odpoviem vseobecne a nie jednotlivo. Ja som na nikoho neutocil, naopak vy ste utocili na mna bez toho aby ste mi poskytli akukolvek zmysluplnu informaciu.

Samozrejme toto je moj bussines, a porada je len doplnkovy zdroj informacii, ktory som chcel vyskusat. To som sa ale len mylne domnieval. Dakujem vam pani za vase podnetne odpovede, dufam, ze ste si nimi dostatocne posilnili vase ega. Chodte sa modlit do kostola, aby pasaci ako som udajne ja a ku..vy na live chate isli do pekla. Mozno vam pozehna nejaky fararko co predtym zneuzil svojho ministranta. Takisto vo svojej pocestnej moralnosti zatlieskajte vsetkym poctivym podnikatelom, ktori ako pijavice visia na statnych a mestskych rozpoctoch a ruinuju tuto krajinu. Cest praci.
Zewa
31.07.12,21:26
kvalitny danovy poradca musi odpovedat na kazdu otazku tykajucu sa dani...