krsakova
12.07.12,10:12
Ahojte poraďáci, prosím o radu, akosi sa neviem z toho vymotať: Naša firma, platca DPH potrebuje vystaviť fa pre izraelského odberateľa (nieje členom EÚ), ale tovar vyvezieme do Holandska (člen EÚ), pre izraelského odberateľa. Ako postupovať pri vystavení faktúry?? Jedna pani mi povedala, že podľa nej by som mala vystaviť faktúru na Izrael. odberateľa so slovenskou DPH, kde na fa uvediem ako konečného príjemcu Holanďana...Je to tak správne?? Ďakujem.
IvoM
12.07.12,11:21
Trojstranný obchod to v žiadnom prípade nemôže byť keďže na to musia byť traja :-) a každý z nich identifikovaný pre daň v inom štáte EÚ. Treba zistiť či odberateľ (izraelská firma) nie je náhodou osobou identifikovanou pre daň v Holandsku, ak áno tak je to dodanie oslobodené podľa §43 (po splnení §43.5) , ak nie tak to nie je ani §43 ani vývoz podľa §47 tak potom musí byť faktúro zo slovenskou DPH.
krsakova
18.07.12,19:06
Izraelský odberateľ nieje registrovaný pre daň v Holandsku-to som si zisťovala ako prvé...Veď to ma práve miatlo, že to nie je ani §43, ani §47. Takže je to správne- vystaviť fa so slovenskou DPH-SUPER TO SOM RADA. Ďakujem ti krásne za odpoveď :-))