rado3105
12.07.12,10:44
Davno som cital Bibliu ale moc som nad nou nerozmyslal, resp. to kradnutie, prostitucia, incest, smilnictvo Bohom vyvolenymi....som akosi bral ako normalne....ale ako je mozne ze Boh si vybral takychto zlodejov, vrahov, pasakov, uchylakov ako svojich vyvolenych....?
Odporucam si precitat nieco na tejto stranke:
http://slovenskizidia.blogspot.sk/2012/07/abraham-stary-zakon-incest-kupliarstvo.html

Uvitam rozumnu diskusiu s ludmi co Bibliu citali, s veriacimi....dufam ze mi tuto temu hned nezavriete...chcem pochopit, popripade spravne nasmerovat...lebo akosi som dezorientovani....co je dobre a co zle podla biblie....
Nandrolon
12.07.12,08:50
alaya1: vieš koľko by bolo ukameňovaných?? netvrdím že všetci ľudia sú svätí, ale ver tomu že nie všetci kradnú, klamu, podvádzajú ....
Čím sa myslíš previnilo napr. dieťa keď dostane smrteľnú chorobu a umrie? ak by fakt, každá ľudská bytosť mala hodiť kameňom, polovica ľudsta by bola ukameňovaná...
mattto
12.07.12,08:59
keby si prijal pravdu, že Boh neexistuje, že Biblia je rokmi dopisovaný hlúčik nezmyslov, ušetril by si si tieto "starosti" :D
Vlastuša
12.07.12,09:01
No pozri, Boh si vyvolil obyčajných ľudí s čistým srdcom. Ale žiaľ, tak to už chodí, že všetci občas upadáme do hriechu. "Mýtnici, prostitútky, hriešnici, nás predídu do neba..." Ja z môjho laického pohľadu to vidím tak, že niekedy potrebujeme spadnúť až na samé dno,aby sme si uvedomili, že potrebujeme Boha. Aj mnohí z týchto Bohom vyvolených padli,ale ľutovali svoje hriechy. Tí,ktorí nie, boli potrestaní. Máš pravdu, že ukameňovaných by nás veru bolo :) A ver mi, že nikto nie je bez viny. Iba čo sa týka detičiek, to máš pravdu, tie sú čisté a nevinné a preto ak zomrú ich duše idú rovno do neba :)
rado3105
12.07.12,09:10
Ja som toho nazoru ze by sme si mali vsetci pomahat, ten kto ta okradne, podvedie mal by byt vyluceny....tym padom by sa vytvorila skupina dobrych ludi a to dobro by bolo ziaduce...vazim si dobrych ludi, ktori pomahaju druhym, obetuju sa......ale uz mi zacinaju liezt na nervy veriaci....ktori su fanatici a pri prvej prilezitosti vam hodia kamen pod nohy....toto viera nemoze byt a mala by byt aj rozumne vysvetlovana.....semtam idem aj do kostola....ale preco sa nevedie diskusia s knazom o mnohych veciach...preco vzdy knaz, cirkev ---je niekto kto je vyvoleni a ostatni ho musia pocuvat....preco sme neni vsetci rovni........
Zimama
12.07.12,09:13
..... Iba čo sa týka detičiek, to máš pravdu, tie sú čisté a nevinné a preto ak zomrú ich duše idú rovno do neba :)

A čo dedičný hriech? Ak dieťatko zomrie náhle, nepokrstené - ?

(Ináč - keď som mojim deťom kedysi dááávno čítala "Bibliu pre deti", samy mi po pár stranách povedali, aby sme to nečítali ďalej, lebo sú tam samé zlé a škaredé veci...:o)
mattto
12.07.12,09:13
Ja som toho nazoru ze by sme si mali vsetci pomahat, ten kto ta okradne, podvedie mal by byt vyluceny....tym padom by sa vytvorila skupina dobrych ludi a to dobro by bolo ziaduce...vazim si dobrych ludi, ktori pomahaju druhym, obetuju sa......ale uz mi zacinaju liezt na nervy veriaci....ktori su fanatici a pri prvej prilezitosti vam hodia kamen pod nohy....toto viera nemoze byt a mala by byt aj rozumne vysvetlovana.....semtam idem aj do kostola....ale preco sa nevedie diskusia s knazom o mnohych veciach...preco vzdy knaz, cirkev ---je niekto kto je vyvoleni a ostatni ho musia pocuvat....preco sme neni vsetci rovni........

čo keď chudoba okradne zlodeja, aby nakŕmila hladujúcich? spáchali zlo alebo dobro?
buchač
12.07.12,09:16
Davno som cital Bibliu ale moc som nad nou nerozmyslal, resp. to kradnutie, prostitucia, incest, smilnictvo Bohom vyvolenymi....som akosi bral ako normalne....ale ako je mozne ze Boh si vybral takychto zlodejov, vrahov, pasakov, uchylakov ako svojich vyvolenych....?
Odporucam si precitat nieco na tejto stranke:
http://slovenskizidia.blogspot.sk/2012/07/abraham-stary-zakon-incest-kupliarstvo.html

Uvitam rozumnu diskusiu s ludmi co Bibliu citali, s veriacimi....dufam ze mi tuto temu hned nezavriete...chcem pochopit, popripade spravne nasmerovat...lebo akosi som dezorientovani....co je dobre a co zle podla biblie....

...sorry...
...ale v súvislosti s inými založenými témami , kde si doslova kameňom hádzal po židoch , tak tento príspevok je tak trochu pokrytecký ....
...nevraviac už o tom , že po kliknutí na odkaz je v titulke " Slovenski Zidia "...
...a zdroj uvedeného linku vraví už sám za seba..." Zdroj: Ben Klassen - Večné náboženstvo prírody
Som podporovateľom nacionalistických strán ako je Ľudová strana Naše Slovensko, lebo len nacionalizmus môže poraziť krysy, ktoré s nami manipulujú a využívajú nás. " !!!!


dufam ze mi tuto temu hned nezavriete
...ja osobne ani nie ...no vzhľadom na uvedené skutočnosti ma teda fakt trhá na ten jeden klik ....


...že si iní neprečítajú Tvoje linky , ich problém .......ja hej ....aj tie cudzojazyčné ........niekedy reagujem , niekedy nie ....
...ako vravím ...ideš na to ako partizán , zo zálohy ...no účel je jasný ...
...trt chceš pochopiť , nasmerovať ...že dezorientovaný ???...
...asi ako Hitler bol ......he , že dezorientovaný .........
...si prdel s plasteliny radšej rob .....:cool:
Nandrolon
12.07.12,09:18
Som veriaci, aj sa modlievam aj sem-tam do kostola chodím /prv pravidelne/.
Už dlhé roky mám ale názor, že na svete by bolo lepšie, ak by niekto zobral plameňomet a v kostole vypálil prvé 2-3 rady, pretože tam sedávajú najväčšie svine s prepáčením /česť výnimkam/.
A cirkev? samostatná mafia riadiaca sa vlastnými zákonmi, na ktorú nemá nikto dosah, ani štát. Slúži zčasti na ukľudňovanie obyvateľstva, aby bolo menej nepokojov. Veď farár vám stále bude hovoriť vydržte, buďte kľudný, bude lepšie, pôjdete do neba za to, čo ste si vytrpeli a tak. Tým nepriamo chráni chamraď rozkrádajúcu štát a páchajúcu zlo.
Posledný Pápež, ktorého som uznával bol Pán Karol Vojtyla.
Tomuto súčasnému z očí nič dobré nevyžaruje....
Letko
12.07.12,09:19
Ja som toho nazoru ze by sme si mali vsetci pomahat, ten kto ta okradne, podvedie mal by byt vyluceny....tym padom by sa vytvorila skupina dobrych ludi a to dobro by bolo ziaduce...vazim si dobrych ludi, ktori pomahaju druhym, obetuju sa......ale uz mi zacinaju liezt na nervy veriaci....ktori su fanatici a pri prvej prilezitosti vam hodia kamen pod nohy....toto viera nemoze byt a mala by byt aj rozumne vysvetlovana.....semtam idem aj do kostola....ale preco sa nevedie diskusia s knazom o mnohych veciach...preco vzdy knaz, cirkev ---je niekto kto je vyvoleni a ostatni ho musia pocuvat....preco sme neni vsetci rovni........

Prečo by sa neviedla? Ja som bol na predmanželskej náuke pri kňazovi a rozprávali sme sa o hocičom. Kto chce, cestu si nájde.
rado3105
12.07.12,09:20
Buchac kazdemu ciganovi, zidovi sa budem klanat ked budem vidiet ako pomaha druhym...Ja si vazim mnohych zidov, na vrchole je Shahak...nie som antisemita....ale odsudzujem ich konanie, konanie Izraelu a genocidu na palestincoch....vela veci pochopis...si stary, neuroticky chren, ktory na kazdeho nadava...
Vlastuša
12.07.12,09:21
Boh k nám hovorí prostredníctvom kňaza, máme ho počúvať, lebo nám ohlasuje Božie slovo. Je len na nás, či budeme podľa toho čo počúvame aj žiť. Kňaz tu nie je na to, aby nám rozkazoval a prikazoval. Môže nás len nasmerovať, je len na nás ako sa rozhodneme. Ver tomu, že sme si všetci rovní, to len niekotí si myslia, že sú viac ako ostatní,ale mýlia sa. Nezáleží koľko máme titulov, majetku, peňazí. Keď zomrieme zostanú nám prázdne dlane, všetkým, od najbohatšieho po najchudobnejšieho. Ale nemôžeš hneď zatratiť ľudí, ktorí sa nejako previnia. Ty ani nikto z nás tu nie je na to,aby niekoho súdil. Súdiť bude až Boh. Bolo by pekné, keby sme si všetci pomáhali a mali sa navzájom radi. Škoda, že často práve ľudia, ktorí sú veriaci a tvária sa ako svätí tak najviac ubližujú a robia zle. Ale hovorím, my s tým nič neurobíme. Každý je sám zodpovedný za svoje skutky. Nezabudni, ak chceš meniť svet okolo seba, začni v prvom rade od seba. Nie je to jednoduché, práve naopak, ale dá sa to :)
rado3105
12.07.12,09:22
Uplne suhlasim az na Vojtilu, precitaj si nieco o smrti Jana Pavla I, to bol posledny skutocny papez, a hned ho odstranili. Pavol 2 robil v zavode Ig Farben kde sa vyrabal bojovy plyn....
Letko
12.07.12,09:22
Som veriaci, aj sa modlievam aj sem-tam do kostola chodím /prv pravidelne/.
Už dlhé roky mám ale názor, že na svete by bolo lepšie, ak by niekto zobral plameňomet a v kostole vypálil prvé 2-3 rady, pretože tam sedávajú najväčšie svine s prepáčením /česť výnimkam/.
A cirkev? samostatná mafia riadiaca sa vlastnými zákonmi, na ktorú nemá nikto dosah, ani štát. Slúži zčasti na ukľudňovanie obyvateľstva, aby bolo menej nepokojov. Veď farár vám stále bude hovoriť vydržte, buďte kľudný, bude lepšie, pôjdete do neba za to, čo ste si vytrpeli a tak. Tým nepriamo chráni chamraď rozkrádajúcu štát a páchajúcu zlo.
Posledný Pápež, ktorého som uznával bol Pán Karol Vojtyla.
Tomuto súčasnému z očí nič dobré nevyžaruje....

Kažý veriaci tvorí cirkev, aj ja. Takže váž slová ak, ak píšeš aj o mne, že som mafia.
trisestri
12.07.12,09:23
A čo dedičný hriech? Ak dieťatko zomrie náhle, nepokrstené - ?

(Ináč - keď som mojim deťom kedysi dááávno čítala "Bibliu pre deti", samy mi po pár stranách povedali, aby sme to nečítali ďalej, lebo sú tam samé zlé a škaredé veci...:o)
podla mna tu sa nemysli to ze dietatko zomrie nepokrstene-dedicny hriech je v mojom ponimani sklon k tomu aby clovek podlahol pokuseniam ako su chamtivost, pycha, porusovanie desatora,nasilie,prizivnictvo na praci inych, alkoholizmus, klamstvo, pokrytectvo a kopec dalsich neduhov-malokto z nas moze povedat ze nepodlahol ziadnemu pokuseniu alebo neduhu.
alaya1
12.07.12,09:24
Buchac kazdemu ciganovi, zidovi sa budem klanat ked budem vidiet ako pomaha druhym...Ja si vazim mnohych zidov, na vrchole je Shahak...nie som antisemita....ale odsudzujem ich konanie, konanie Izraelu a genocidu na palestincoch....vela veci pochopis...si stary, neuroticky chren, ktory na kazdeho nadava.....s tebou to je tazko, tvoja etapa zivota uz vyhasina.....


Toto je uz snad az privela, aj v anonymnych portaloch!!!!
rado3105
12.07.12,09:24
Praveze toto myslenie je vyhovujuce pre tych co zabijaju, nicia a kradnu druhym, lebo nik s nimi neurobi poriadok. Zabijaju dobrych ludi(ako bolsevici) a to umoznuje mnozenie ich zleho semena....
rado3105
12.07.12,09:25
Ja som veriac v Boha, cirkev neuznavam ani som nikdy neuznaval...a isto pod nu nepatrim....trosku to mas pomylene...
Nandrolon
12.07.12,09:26
myslím tým vrcholných predstaviteľov cirkvi...
Vlastuša
12.07.12,09:28
Rado, ak neuznávaš cirkev nie si veriaci. "Peter, ty si skala a na tejto skale postavím SVOJU CIRKEV" Sám Boh je zakladateľom cirkvi, ak neveríš v cirkev, neveríš ani v Boha. Prepáč.
mattto
12.07.12,09:30
Rado, ak neuznávaš cirkev nie si veriaci. "Peter, ty si skala a na tejto skale postavím SVOJU CIRKEV" Sám Boh je zakladateľom cirkvi, ak neveríš v cirkev, neveríš ani v Boha. Prepáč.

a teraz tú o červenej čiapočke alebo o Adamovi a Eve :D
Nandrolon
12.07.12,09:32
podľa mňa to myslel tak, že jednoducho neuznáva a nerešpektuje jej vrcholných predstaviteľov, ktorí vodu kážu a víno....
Letko
12.07.12,09:32
Rado, Boha nemôžeš uznávať len čiastkovo (teda bez cirkvi). Milujem svoju ženu ale neuznávam jej varenie, jej hlas, naše deti,... Divné, však?
rado3105
12.07.12,09:36
som veriaci, verim v boha ktory je bohom nas vsetkych moslimov, hinduistov, krestanov,...verim ze tento boh je jeden a kazdy si ho privlastnil...som veriaci lebo verim v boha, asi si myslila ze nie som katolik....to nie som...
rado3105
12.07.12,09:37
uniesol som sa ospravedlnujem sa ak sa to niekoho dotklo...aj moj zivot vyhasne a som s tym zmiereny...
Vlastuša
12.07.12,09:38
Rado, a kto si ty, že máš odvahu deliť ľudí na dobrých a zlých? Vidíš to sŕdc iných ľudí? Prepáč, ja hrozne nemám rada ak niekto odsuduje durhých. Aj keď chápem, že myslíš to veľké zlo, ktoré sa vo svete dialo a aj stále deje. Ale aj tak. Ja si nikoho nezastávam, ale nedovolím si ani nikoho súdiť aký je.
trisestri
12.07.12,09:53
Jezis poukazoval aj na farizejov a pokrytcov,ktory vodu kazu a vino piju a takych je v cirkvi hodne ci uz kardinalov,biskupov,fararov,dokonca podla anonymnych prieskumov cez 10 % z nich sa priznalo ze su ateisti a kolky podlahli kolaboracii zo svetskou vr
trisestri
12.07.12,09:54
vela je povolanych ale len malo vyvolenych a tych cirkvi a vierovyznani je kopec, takze nevidim dovod preco by veriaci museli byt iba cirkevnici,prave mnohy taky co rozsievaju nepokoj a pohorsenie-kolky sa zastali prenasledovanych zidov pri genocide, kolk
trisestri
12.07.12,09:57
kolky miluju bliznych svojich a nesiria zlobu a klebety?Kolko ludi sa tu hlasi k veriacim a je tu tolko podvodov,okradania na kazdom kroku,podrazov,klamstva,pokrytectva,falose
trisestri
12.07.12,09:57
nielen ty hore,ale v kazdom okrese sa kradne,podvadza,tuneluje na kazdom kroku,vsade
trisestri
12.07.12,09:58
a co knazi,uzivaju si ,,odpustky,, a pohody a kazlu na vsetko zlo,pokial sa ich to netyka
trisestri
12.07.12,10:01
urcite ludia z dobrym srdcom podvadzaju,chamtivo zhranaju na ukor biedy druhych,intriguju,klamu,tuneluju a my mame byt ticho lebo aj farizejsky fararko je ticho,len dajak cirkevnici nerespektujete mnohy ani papeza,staci ze vam odvola biskupa
trisestri
12.07.12,10:05
vidis a predsa odsudzujes druhych a osvojujes si pravo byt vyvolenou veriacou,lebo uznavas cirkev,boh cirkev nestvoril,lebo chces povedat ze Borgia zastupoval boha,snad nie,to co povie farar nemusi byt pravda,neraz klamali
trisestri
12.07.12,10:07
narod ma byt ticho ked sa deju krivdy,cirkev je sväta aj ked stvorila obludnu inkviziciu,zehnala zbraniam,smilni z mocou a majetkami
rado3105
12.07.12,10:08
Letko a to kto povedal ze Boh je spojeny s cirkvou? Mas to aj v Korane aj Hinduizme? Preco by krestansky Boh mal byt jediny, co ak toho isteho myslia moslimovia len ho inak volaju....
Chobot
12.07.12,10:11
Buchac kazdemu ciganovi, zidovi sa budem klanat ked budem vidiet ako pomaha druhym...Ja si vazim mnohych zidov, na vrchole je Shahak...nie som antisemita....ale odsudzujem ich konanie, konanie Izraelu a genocidu na palestincoch....vela veci pochopis...si stary, neuroticky chren, ktory na kazdeho nadava...

Rado, už neraz som ťa upozorňoval, že náboženské témy na poradu nepatria. Napriek tomu cítiš potrebu zaťahovať na poradu náboženstvo. Sám teraz vidíš, aké reakcie to spôsobuje. Skôr, než to prerastie do hádky tému zatváram a tebe, aby si si nabudúce rozmyslel, akú tému založíš ti dám na nejaký čas - 3 týždne (do 2.8.2012) ban. Dúfam, že za ten čas bude na porade pokoj.
Letko
12.07.12,10:14
Rado, je v hinduizme slovo cirkev?
Letko
12.07.12,10:15
trisestri - k tomu len toľko - Božie mlyny melú pomaly ale isto.
Vlastuša
12.07.12,10:16
ja odsudzujem? a koho? :D vôbec sa necítim byť vyvolenou,neviem podľa čoho to usudzuješ. A tiež nikomu nehovorím,že má byť ticho. Ja beriem názory všetkých ľudí, nehádam sa s nikým. Načo by to aj bolo dobré? A tiež rešpektujem pápeža aj jeho rozhodnutie.
SilMar Group
12.07.12,10:40
prečo potom niektorí páni farári odmietajú pochovať nepokrstené detičky, ktoré zomreli hned po pôrode, na cintoríne?
SilMar Group
12.07.12,10:42
prepáč, ale viera v boha nemá s cirkvou nič spoločné.
SilMar Group
12.07.12,10:44
Vlastuša, hovoríš, že berieš názory všetkých ľudí. "Rado, ak neuznávaš cirkev nie si veriaci."- to sú tvoje slová
Letko
13.07.12,03:22
SilMar - názor nie je to isté čo fakt - ak nebudeš spať, budeš unavený.
Letko
13.07.12,03:23
SilMar - v téme je spomenutá Biblia, takže v tejto téme má.
Letko
13.07.12,03:24
Prečo môj kamarát nechodí jesť do pizzérií, ktoré od neho neberú krabičky na pizzu?
Vlastuša
13.07.12,07:46
SilMar, áno beriem názory všetkých ľudí,ale zároveň hovorím svoje názory. To neznamená, že niekoho odsudzujem.
Vlastuša
13.07.12,07:49
jasné Radko, ja kradnem, zabíjam a ničím všetko okolo seba :)