teo.martin
12.07.12,10:59
Dobry den,
Rad by som sa spytal ci pri podani navrhu o zrusenie bezpodieloveho
spoluvlastnictva manzelov je potrebne aj potvrdenie o poslednom
spoločnom bydlisku.
dakujem
MM
mattto
12.07.12,09:00
nie je
teo.martin
13.07.12,06:37
dakujem za rychlu odpoved.
Rad by som sa este spytal na niektore veci, ktore som nikde nenasiel a nie su mi celkom jasne..

Dovod BSM sme uviedli podnikanie a zaroven zle nakladanie s peniazmi zo strany odporcu, ktore odporuje dobrym mravom. je spravne uviest obidve skutocnosti?, alebo staci iba uviest podnikanie, pripadne zle nakladanie s peniazmi zo strany odporcu.

Dalej by som sa rad spytal ci tieto doklady su postacujuce:Fotokópia sobášneho listu 2xFotokópia živnostenského listu 2xFotokópia rodného listu syna 2x

Poslednu vec, ktoru by som sa rad spytal je, ze kedy treba zaplatit poplatky. Pri podavani, alebo nas niekdo vyzve? Je to formou kolkov
?

Dakujem velmi pekne
MM
mattto
13.07.12,08:38
dakujem za rychlu odpoved.
Rad by som sa este spytal na niektore veci, ktore som nikde nenasiel a nie su mi celkom jasne..

Dovod BSM sme uviedli podnikanie a zaroven zle nakladanie s peniazmi zo strany odporcu, ktore odporuje dobrym mravom. je spravne uviest obidve skutocnosti?, alebo staci iba uviest podnikanie, pripadne zle nakladanie s peniazmi zo strany odporcu.

Dalej by som sa rad spytal ci tieto doklady su postacujuce:Fotokópia sobášneho listu 2xFotokópia živnostenského listu 2xFotokópia rodného listu syna 2x

Poslednu vec, ktoru by som sa rad spytal je, ze kedy treba zaplatit poplatky. Pri podavani, alebo nas niekdo vyzve? Je to formou kolkov
?

Dakujem velmi pekne
MM

stačí uviesť dôvod podľa §148a ods. 2 OZ - jeden z manželov získal oprávnenie na podnikateľskú činnosť. Zbytočne uvádzať aj druhý dôvod - zbytočne treba dokazovať.

áno, fotokópia ŠL preukazuje vznik manželstva/BSM, ŽL preukazuje oprávnenie na podnikateľskú činnosť, rodný list dieťaťa je zbytočný - vo vzťahu k zrušeniu BSM počas manželstva nepreukazuje nič.

najlepšie je zaplatiť súdny poplatok pri podaní návrhu, ak nezaplatíte, súd Vás vyzve, ale kým to vyšší súdny úradník otočí a asistent vyexpeduje, prejde pár týždňov