sally7
16.02.06,16:52
Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu.Som začinajúca neskúsená živnostnička.Dostala som príspevok z ÚP a chcela by som si zriadiť prevádzku na Manikúru a modeláž nechtov. Miestnosť na túto činnosť budem mať v prenájme od majiteľky salónu krásy.Neviem na čo si mám davať pozor pri podpísovaní Nájomnej zmluvy, na akých podmienkach by som sa mala s ňou dohodnuť ,aby som predišla nejakým nezhodam a pod.
ďalej neviem od koho presne mám mať povolenie, schvalenie na takúto prevádzku a čo musím mať v takejto prevádzke t.j. napr.inšpekčnu knihu,cenník? a ako je to s registračnou pokladňou??musím ju mať alebo stačia paragony? Budem Vám vďačná za každu jednú dobrú radu a skúsenosť.
sally7
17.02.06,06:18
to mi fakt nikto nevie poradiť??
blcha
17.02.06,06:42
Je toho hrozne veľa, na čo sa pýtaš - a poradiť jednou vetou o nájomnej zmluve sa nedá bez toho, aby sme ju nečítali.
Čo ťa môžem určite "potešiť" je, že registračnú pokladňu rozhodne potrebuješ !
Na dverách musíš mať označenie prevádzky, otváracie hodiny, ... hľadaj na Porade, je tu na túto tému mnoho popísané.
Zita5
17.02.06,06:49
Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu.Som začinajúca neskúsená živnostnička.Dostala som príspevok z ÚP a chcela by som si zriadiť prevádzku na Manikúru a modeláž nechtov.

Dotáciu z ÚP musíš potom vydokladovať a príjem dotácie dávaš do príjmov OVZD , len do výšky jej čerpania v danom roku .
Miestnosť na túto činnosť budem mať v prenájme od majiteľky salónu krásy.Neviem na čo si mám davať pozor pri podpísovaní Nájomnej zmluvy, na akých podmienkach by som sa mala s ňou dohodnuť ,aby som predišla nejakým nezhodam a pod.

Pri zmluve si daj hlavne pozor na to , aby v zmluve bolo konkrétne napísané , čo Ti vlastne dáva do prenájmu , presne m2 ,aby tam bolo napísané ako budete zúčtovávať spotrebu , vody ,elektriny ,kúrenie , odvoz odpadu , daň z nehnuteľnosti, kto bude zodpovedný za bezpečnosť prevádzky . Ďaľej samozrejme presne vyčíslená splátka nájomného , splatnosť nájmu ,výpovedná lehota , doba prenájmu .

ďalej neviem od koho presne mám mať povolenie, schvalenie na takúto prevádzku a čo musím mať v takejto prevádzke t.j. napr.inšpekčnu knihu,cenník?

Treba zájsť na MÚ oddelenie podnikateľskej činnosti vo Vašom meste , a tam Ti už dajú inštruktáž aj s povinnými tlačivami , ktoré budeš musieť vybehať po oddeleniach a dať potvrdiť . Ale isto Ťa hygiena neobíde .
Inšpekčnú knihu budeš musieť zakúpiť v predajni ŠEVT a pôjdeš na ŽÚ ju dať zaregistrovať .


a ako je to s registračnou pokladňou??musím ju mať alebo stačia paragony?

Registračnú pokladňu budeš potrebovať , ak ju zakúpiš , tak si kupiš k nej aj Knihu RP a s polu s certifikátom RP pojdeš na DÚ ju prihlásiť .
Budem Vám vďačná za každu jednú dobrú radu a skúsenosť.


Neviem či som ešte na niečo nezabudla , pýtaj sa .;)
Terezap
26.02.06,09:44
Súhlasím so Zitkou, len doplním, že na hygienu musíš mať vypracovaný prevádzkový poriadok.
jess
26.02.06,11:14
... a na Daňový úrad tiež treba prihlásiť túto prevádzku :)

... na živnostenskom ti treba nájomnú zmluvu, živnostenský list + kolok 50,- do inšpekčnej knihy prevádzky :)

... na meste ti treba tiež nájomnú zmluvu, živnostenský list + iné "papiere", ale v každom meste je to ináč (napr. u nás chceli po mne nájomnú zmluvu,živn.list, kolaudačné rozhodnutie, list vlastníctva....v druhom meste stačila len nájomná zmluva+živn.list)....tu sa platí cca 800,- ...500,- za schválenie prevádzky + 300,- za schválenie otváracích hodín

.... na hygiene treba dať tiež žiadosť o povolenie prevádzky, kde si prevádzku príde obzrieť "dobrá duša" a bude ťa buze..... , že toto a hento nemáš.....teš sa ...poplatok v kolkoch cca 500,- :o

... ak budeš robiť sama, tak nič, ale ak budeš niekoho zamestnávať , tak ťa čakajú ďalšie papierovačky na sociálke, zdravotke atď :cool:
jess
26.02.06,12:00
... ešte ma napadlo, že v prevádzke musí byť hasiaci prístroj umiestnený na viditeľnom mieste a funkčný :)
lenkak
26.02.06,12:15
Takisto Reklamačný zošit, na tento účel stačí mať vyhradenú písanku.
Zita5
26.02.06,13:02
... ešte ma napadlo, že v prevádzke musí byť hasiaci prístroj umiestnený na viditeľnom mieste a funkčný :)

Hasiaci to je len časť z povinností z hľadiska zákona bezpečnosti práce.
čiže treba sa aj na BOZPP zamerať.To je jedno či budú zamestnanci alebo nie .
fizzy
21.03.06,16:46
Dami, ja som bol dnes na mestskom urade ohlasit prevadzku, na administrativne ucely, a pri schvalovani otvaracich hodin som nic neplatil ani celkovo pri vybavovani na MU som nemusel nikde behat (ak nepocitam ziskavanie info) tak teraz ma privadzate do pomykova.
Zita5
21.03.06,16:49
Do žiadneho pomykova , tu sa jedná o inú prevádzku ako kancelária.
fizzy
21.03.06,17:49
ufff....to som si vydychol :))) diki
lenkak
21.03.06,18:08
Vždy sú väčšie nároky na prevádzky spojené s hygienou a dokonalou čistotou. Dezinfekciou, desinsekciou ....