zazi
12.07.12,12:28
Aká vyplýva povinnosť slovenského dodávateľa, ktorý je registrovaný pre daň na Slovensku a ide vykonávať žatevné práce do Čiech. Musí sa registrovať pre DPH v Čechách?
SilMar Group
12.07.12,10:55
Pokiaľ viem, tak žatevné práce boli identifikované ako práce vzťahujúce sa na nehnuteľnosť, takže miestom dodania je ČR - §16/1. Ak sú práce dodávané platiteľovi DPH, tak sa daňová povinnosť prenáša na odberateľa a tebe z toho nevyplývajú žiadne povinnosti registrácie v ČR. Ak však nie je na koho preniesť DP, je potrebné postupovať podľa práva platného v ČR.
promont maja
17.07.12,04:10
... neviem, nie som odborník, čo sa týka žatevných prác ... ale ak je klas pevne spojený so zemským povrchom = tak ide o práce vzťahujúce sa na nehnuteľnosť ... ale ak už nie, tak nehovoríme o nehnuteľnosti ...

... uvediem príklad: spracovanie dreva po kalamite nepatrí ku prácam vzťahujúcim sa na nehnuteľnosť ( ... vo Vysokých Tatrách s tým svojho času mali problém ... a po daňovej kontrole museli znášať aj sankcie s tým spojené ..., pretože spracovanie dreva po kalamite ( strom, už nie je pevne spojený so zemským povrchom = ide už o drevo)) patrí pod služby uvedenými pod § 15, ods. 1 Zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty, a tým je povedané napr. aj to, že platí zároveň aj § 80 - povinnosť zasielať elektronicky súhrnné výkazy ... atď., neopomínajúc týmto aj legislatívu ČR ...
veronika 123
18.07.12,13:28
...neviem , ani ja nie som odborník, ale najskôr sa musí stroj určený na vykonávanie žatevných prác dostaviť na nehnuteľnosť, ktorá keby neexistovala , nemohla by sa táto služba vykonať, potom musí stroj na nehnuteľnosti v ktorej je klas pevne spojený so zemským povrchom oddeliť čiže zožať...asi to bude komplikované...
http://www.pp.sk/PDF/PDFPrint.aspx?url=%2fWebDAU%2fmain%2fArticleShow.a spx%3fArtID%3d32388%26pdfprint%3d1
promont maja
18.07.12,13:54
... toto je už na vás ... len som týmto chcela povedať len to, že ak pod žatevné práce patrí práca napr. so slamou = t. j. klas nie je pevne spojený so zemským povrchom = nepoznám ako pracujú žatevné stroje, ani aké technologické postupy pri týchto prácach existujú, či pracujú len priamo s obilím ... na toto by vám dal odpoveď človek, ktorý s ním pracuje ... či?
veronika 123
19.07.12,06:31
Neviem , žeby toto až takto skúmali ? A áno žací stroj (kombajn ) priamo súvisí s obilím, veď ho musí požať ( pokosiť). Slamu spracovávajú zas stroje určené na to, z kombajna tá slama len vypadne zrno ostáva v zásobníku stroja kým ho stroj nevysype ....Tak teraz čo?
Indeed
19.07.12,06:33
predovšetkým ma povinnosť dodržiavať protipožiarne predpisy...
Indeed
19.07.12,06:35
... toto je už na vás ... len som týmto chcela povedať len to, že ak pod žatevné práce patrí práca napr. so slamou = t. j. klas nie je pevne spojený so zemským povrchom = nepoznám ako pracujú žatevné stroje, ani aké technologické postupy pri týchto prácach existujú, či pracujú len priamo s obilím ... na toto by vám dal odpoveď človek, ktorý s ním pracuje ... či?

nemusíš poznať dopodrobna ako funguje kombajn a aké sučiastky su v ňom, od toho su mechanici poľnohosp.strojov
promont maja
19.07.12,07:31
Neviem , žeby toto až takto skúmali ? A áno žací stroj (kombajn ) priamo súvisí s obilím, veď ho musí požať ( pokosiť). Slamu spracovávajú zas stroje určené na to, z kombajna tá slama len vypadne zrno ostáva v zásobníku stroja kým ho stroj nevysype ....Tak teraz čo?

... áno, súhlasím ... ku kombajnu ( ... v intenciách diskuzie v súvise so žatevnými prácami) nemôže mať nikto nič ...

... ale zaujímalo by ma ... čo také stroje ako sú napr. samoväzy, mláťačky atď. ... nesúvisí výkon týchto strojov so žatevnými prácami ... ?? ...
veronika 123
19.07.12,08:31
...neviem či sa mláťačky ešte niekde používajú ? , ale pripájam video ako pracujú a ak niekto poskytuje službu " Mláťačkou " , tak podľa tohto videa to asi nie je považované ako služba na nehnuteľnosti. http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=ml%C3%A1%C5%A5a%C4%8Dka&source=web&cd=1&ved=0CFUQFjAA&url=http%3A%2F%2Ftv.sme.sk%2Fv%2F22071%2Fmlatacka. html&ei=qNQHUKrGL8zCtAat-MHJAw&usg=AFQjCNHX5Nn8zp6zNa_BPxxMmz1zTb0KXQ&cad=rja
A takto pracuje kombajn...http://videoalbumy.azet.sk/claas-lexion-600/jcN9qRhbO80IBaJl/