Oliwa
12.07.12,12:51
S ktorou splátkovou spoločnosťou máte dobré skúsenosti? Uvažujem o kúpe elektrospotrebiča na splátky, no nemám s tým žiadne skúsenosti, lebo doteraz sme vždy všetko platili v hotovosti. Podľa čoho sa orientovať, aby sme tovar zbytočne nepreplatili? Informácie od tety v predajni ma nepresvedčili... Existujú aj splátky s nulovým navýšením, alebo je to bluf?
Ďakujem za odpovede.
freddy87
12.07.12,11:07
Pokiaľ si idete požičať tak to urobte výhradne cez bankovú spoločnosť vo forme spotrebného úveru, v prípade, že už inak to nepôjde, ale v žiadnom prípade nemôžete očakávať, že v nejakej nebankovke budete mať lepšie podmienky, iba čo sa môžete dostať do problémov v prípade neplatenia.
buchač
12.07.12,11:24
S ktorou splátkovou spoločnosťou máte dobré skúsenosti? Uvažujem o kúpe elektrospotrebiča na splátky, no nemám s tým žiadne skúsenosti, lebo doteraz sme vždy všetko platili v hotovosti. Podľa čoho sa orientovať, aby sme tovar zbytočne nepreplatili? Informácie od tety v predajni ma nepresvedčili... Existujú aj splátky s nulovým navýšením, alebo je to bluf?
Ďakujem za odpovede.
...ktorá spoločnosť ( podotýkam finančná ) je takpovediac charita ???
Ešte som žiadnu nemal to potešenie spoznať ...

Tie splátkové , normálne , fungujú s minimálne jednou splátkou navyše........a to sa dá v pohode obetovať...
Povedzme úver je 500 € , takže jednoduchý výpočet ...plus 50 € ...

Len jednej ( alebo aj viacerým ??? ) sa je potrebné výhybať ....bohovským oblúkom ....že HOME CREDIT .......
Pri čítaní podmienok by som si na slovo " revolveringový úver " pozor dával ....že od slova " revolver " ???...len nabíjaš a nabíjaš , furt máš colt ( revolver ) prázdny ...
KoxXxo
12.07.12,11:26
Veď napíš presne čo kupuješ.
anitram
12.07.12,12:02
Ja som kedysi kupovala na splatky s nulovym navysenim, bola to akcia Cetelemu. A pred dvoma rokmi som tiez mala NTBK s nulovym navysenim, ale tam bol mensi zadrhel, prvych 10 splatok bolo nizsich a v posledny mesiac som doplatila niekolko nasobok a bolo to bez urokov, alebo som pokracovala v tych nizsich splatkach a uz som platila za to uroky.

Vacsinou som brala od Cetelemu a HomeCreditu, nemozem sa stazovat. Po vysplatkovani mi prisiel oznam, ze mam voci nim vsetko vyrovnane.
Len si treba dat pozor na predajni, od jednej spolocnosti moze byt v ponuke viacero druhov splatkovych systemov a dobre je vybrat si ten, ktory ma najnizsi urok, ked sa uz neda v hotovosti kupovat, zial ja som mala vacsinu veci na splatky. A neponahlat sa, tie tety su tam na to, aby pomohli, ak s tym maju problem, treba ist inam a nevybrat si hned prvy system, ktory ponuknu, vacsinou je to vyhodne pre nich a nie pre teba.
Oliwa
12.07.12,12:13
Veď napíš presne čo kupuješ.
Veď som napísala - elektrospotrebič... Nestačí? :rolleyes: A splatiť by som to chcela do pol roka... Ale teta povedala, že nie my si určujeme výšku splátky, ale spoločnosť... Načo mám platiť 12 mesiacov, ak chcem mať pokoj do konca roka?
draik
12.07.12,12:25
Pozrite v letákoch, čo chodia do schránky. Niekedy bývajú akcie, že sa platí len akontácia a potom splátky bez celkového navýšenia. Kúpna cena sa teda rozloží do x mesiacov. Výšku splátky a spol. si stanovuje spoločnosť, nie klient. Pri tzv. nulovom navýšení sa však môže stať, že kúpna cena bude vyššia ako inde.
Oliwa
12.07.12,12:31
Nelistovala som ešte v letákoch, ale pozerala som info na nete. A tu sa pýtam na osobné skúsenosti zákazníkov, lebo papier veľa znesie...
buchač
12.07.12,12:48
Vacsinou som brala od Cetelemu a HomeCreditu, nemozem sa stazovat. Po vysplatkovani mi prisiel oznam, ze mam voci nim vsetko vyrovnane.

...nezvyknem .....ale ......ani bohovi Home.....

Veď som napísala - elektrospotrebič... Nestačí? :rolleyes: A splatiť by som to chcela do pol roka... Ale teta povedala, že nie my si určujeme výšku splátky, ale spoločnosť... Načo mám platiť 12 mesiacov, ak chcem mať pokoj do konca roka?
...blbosť ...respektíve výška splátky sa odvíja od dĺžky splácania ......alebo naopak ...

Nelistovala som ešte v letákoch, ale pozerala som info na nete. A tu sa pýtam na osobné skúsenosti zákazníkov, lebo papier veľa znesie...
...šak od začiatku tak .......či ....??? ;)
misoft
12.07.12,15:44
Nechcem robiť reklamu: istého času (teraz už nie - nepotrebujem :D) som využíval Quatro. Podpis zmluvy o pôžičke pri kúpe, papiere od Quatro prído do 7 dní aj so šekmi, splátkovým kalendárom a tzv Quatro-kartou (potom pri ďalšej akcii už ani neoverujú platobnú schopnosť). Možnosť platiť šekmi (priloženými), alebo aj cez I-banking (číslo zmluvy je zároveň VS - inak všetko je na šekoch napísané). Po skončení splátok príde písomné potvrdenie o splatení pôžičky.
Pokiaľ je to prvá pôžička, je potrebná akontácia vo výške 30%. Po niekoľkých takýchto "akciách" dostanete striebornú Quatro-kartu - vtedy nie je potrebná žiadna akontácia.
Nevýhoda - minimálna doba splátok 10 mesiacov (pri striebornej aj 6, ale splátky sú vyššie), je tam navýšenie cca 15-20%!

Nebankovky na získanie pôžičky na nákup nedoporučujem. Pri tejto spoločnosti je možný tel. kontakt a dohodnutie odkladu splátok cca na 3 mesiace (v prípade núdze, zlej fin. situácie). A doporučujem - dodržiavajte dobu splatnosti splátok.
VieraM
12.07.12,16:13
S ktorou splátkovou spoločnosťou máte dobré skúsenosti? Uvažujem o kúpe elektrospotrebiča na splátky, no nemám s tým žiadne skúsenosti, lebo doteraz sme vždy všetko platili v hotovosti. Podľa čoho sa orientovať, aby sme tovar zbytočne nepreplatili? Informácie od tety v predajni ma nepresvedčili... Existujú aj splátky s nulovým navýšením, alebo je to bluf?
Ďakujem za odpovede.

ja mam dobré skúsenosti s Cetelem. Vybaví sa priamo v obchode. Ja som nakupovala elektrospotrebič cez internet a platbu cez Cetelem. Bolo to rýchlo a spolahlivo a bez navýšenia. Zaplatila som priamo 10% z ceny, potom som platila splátky mesačne jednu desatinu po zaplatení 3 splátok som využila možnosť doplatiť celú sumu. Nezaplatila som jediný cent navyše ! Je možnosť nevyplatiť zostávajúcu sumu ale pokračovať v splátkach 10 mesiacov. Teda 10 + 10 , navyše zaplatíš 10 % čo sa dá uniesť.
Oliwa
12.07.12,17:41
Nad nebankovkami by som v živote neuvažovala...
richardhudec
12.07.12,19:27
Neviem, kde planujes elektrospotrebic kupit, ale pracoval som pre jednu predajnu s elektrom, automaticky predavaci vybavujuci splatky volili najdrahsie produkty pre zakaznika. Ak sa to zakaznikovi nepacilo, pristupili k lacnejsiemu variantu a podobne, cize sa oplati vyjednavat:D:D:D Kazdy predajca ponuka nakup na splatky cez viacero spolocnosti a kazda spolocnost ma viacero produktov, ktorte zavisia od dlzky, ktoru chces splacat, vysky splatky, ktoru chces platit a podobne...

o kom viem, ze sa da zobrat aj momentalne bez navysenia je cetelem pri splateni do 6 mesiacov...ako tu uz niekto pisal...mesacne splatka je rozratana na 18 meciacov, cize je pomerne nizka, ale ak v 6. mesiaci uhradis zostavajucich 12, tak mas pozicku bez navysenia...neviem ci to funguje vsade, ale v NAYke to cez cetelem urcite funguje...
KoxXxo
12.07.12,19:44
Keby zadávateľka napísala konkrétne, tak už tu mohla mať presné riešenia jej problému, takto tu iba tápeme v tmách. Asi kupuje niečo veľmi tajné....:)
Oliwa
12.07.12,19:51
Neviem, kde planujes elektrospotrebic kupit, ale pracoval som pre jednu predajnu s elektrom, automaticky predavaci vybavujuci splatky volili najdrahsie produkty pre zakaznika. Ak sa to zakaznikovi nepacilo, pristupili k lacnejsiemu variantu a podobne, cize sa oplati vyjednavat:D:D:D Kazdy predajca ponuka nakup na splatky cez viacero spolocnosti a kazda spolocnost ma viacero produktov, ktorte zavisia od dlzky, ktoru chces splacat, vysky splatky, ktoru chces platit a podobne...

o kom viem, ze sa da zobrat aj momentalne bez navysenia je cetelem pri splateni do 6 mesiacov...ako tu uz niekto pisal...mesacne splatka je rozratana na 18 meciacov, cize je pomerne nizka, ale ak v 6. mesiaci uhradis zostavajucich 12, tak mas pozicku bez navysenia...neviem ci to funguje vsade, ale v NAYke to cez cetelem urcite funguje...

Boli sme v NAY dome /tam má manžel kartu so zľavou/ a v Planeo elektre, tretí predajca mal momentálne zatvorené. Dík zatiaľ všetkým za rady...
EvaB
15.07.12,13:16
Dobrú skúsenosť máme s Nay/Cetelem, prvýkrát sme dostali splátky bez navýšenia pred 10 rokmi na celé kuchynské vybavenie. Vtedy sme dostali aj spomínanú kartu, na ktorú máme pri platení zľavu 4%. Vždy sa nás pýtajú aj na iné zľavové karty, kedže máme Orange, dajú dole ďalšie 3%. Nie vždy ale býva akcia bez navýšenia, treba si na ňu počkať, ak nákup nesúri, dá sa to. Využili sme aj akciu, kde pri kúpe tovaru za viac ako 400€ dali druhý za polovicu. Celkove sme akcie bez navýšenia využili 4x a treba povedať, že ten tovar nebol cenovo navýšený oproti konkurencii, raz bol dokonca výrazne lacnejší. Vždy nás to rozhýbalo niečo do domácnosti doplniť. U iných predajcov sme na splátky nekupovali, ale je možné, že podobné podmienky ponúkajú aj iní.
Ako malé negatívum hodnotím posielanie kreditných kariet cca každé 2 roky, čo nás už nezaujímalo a stále posielanie ponuky úverového rámca na karte, treba si dobre prečítať podmienky, nie vždy býva bezúročné obdobie.
s.r.o.
17.07.12,15:58
chcem sa spytat ludi ako je to s uvermi a s predcasnym splatenim ci mi vratia uroky ak predcasne splatim uver na auto ktore som bral pred 5rokmi je to mozne?
freddy87
17.07.12,16:52
Predpokladám že myslíte jeden z úverov typu spotrebný, autoúver, lízing.
Teda tu Vám spätne zaplatené úroky nevrátia, ale samozrejme, pokiaľ úver predčasne splatíte, tak na to môžete ušetriť. Treba si to prerátať, nie vždy to je výhodné.

Pomôžete si touto kalkulačkou:

http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/uverova-kalkulacka.php
buchač
17.07.12,17:32
chcem sa spytat ludi ako je to s uvermi a s predcasnym splatenim ci mi vratia uroky ak predcasne splatim uver na auto ktore som bral pred 5rokmi je to mozne?

...bacha na jednu , ale dôležitú skutočnosť ...

Pri dlhodobých úveroch sa splácajú NAJPRV úroky ( veľmi zjednodušené povedané ) a až potom idú tie akože splátky ...
Respektíve - presnejšie povedané , je to nasadené tak , že väčšiu časť položky splátky sú tie úroky ...

Predčasné splatenie je samozrejme " pokutované " , že sa ho niekedy neoplatí ani realizovať ...
...banka predsa nie je charita , nedá si ujsť svoj zisk ...
s.r.o.
18.07.12,04:39
ide o nebankovu spolocnost ESSOX SK vcera mi prisiel papier ze ked chcem predcasne splatit tak zaplatim notara okolo 129eur plus nejake administrativne poplatky 120eur ale jedno nechcapem naco mi je notar ked od sameho zaciatku som majitelom auta ja ? ide o spotrebny uver na auto
freddy87
18.07.12,07:21
A s kým a ako si riešil ten úver? Skús sa obrátiť na tú osobu, či pobočku, nech ti pomôžu a poradia.
Vyššie som ti písal link na kalkulačku, nahoď si do nej ten úver, pozri si v tabuľke, kde dneska v splácaní si, koľko presne ti ostáva splatiť pokiaľ to nevieš. Potom si vyrátaj koľko zaplatíš pokutu pri predčasnom splatení zo sumy, ktorú budeš platiť. Porovnaj to s tým, koľko by si zaplatil, keby si platil do konca a uvidíš či sa ti to oplatí.
lujza.j
18.07.12,07:32
Oliw.....ja ked tak vzdy cez cetelem.....pri urcitej dlzke doby splacania nepreplatis. treba sa opytat v predajni......co maju momentalne v ponuke bez preplatenia..teda od akej spolocnosti.