matus69
12.07.12,18:15
Dobry den, som tu uplne novy a neviznam sa tu. Som zamestnanny na SK, no pracu vykonavam vecsinu v zahranici a som tam i 3-4 mesiace v kuse, pricom mam samozrejme rodinu. Zamestnavatel mi nehce platit diety za dni ktore sa nepracuju alebo ked som nemocny a som na neschopenke ale som stale v zahranici. Mam narok na tie diety alebo nie, ako to tvrdi on. A aka je vlastne taxa na den ked som tam 24hod denne. Dakujem
Chobot
12.07.12,18:36
Dobry den, som tu uplne novy a neviznam sa tu. Som zamestnanny na SK, no pracu vykonavam vecsinu v zahranici a som tam i 3-4 mesiace v kuse, pricom mam samozrejme rodinu. Zamestnavatel mi nehce platit diety za dni ktore sa nepracuju alebo ked som nemocny a som na neschopenke ale som stale v zahranici. Mam narok na tie diety alebo nie, ako to tvrdi on. A aka je vlastne taxa na den ked som tam 24hod denne. Dakujem

1. Pozri do pracovnej zmluvy, kde máš určené miesto výkonu práce.
2. V ktorej si krajine?
matus69
13.07.12,19:23
1. Pozri do pracovnej zmluvy, kde máš určené miesto výkonu práce.
2. V ktorej si krajine?


Ahoj,
v zmluve mam cele slovensko. No a som vo Finsku uz od januara.
Chobot
13.07.12,20:52
Ahoj,
v zmluve mam cele slovensko. No a som vo Finsku uz od januara.

Vo fínsku sú náhrady vo výške 50 EUR na deň, pozri túto tabuľku:

http://www.porada.sk/t109877-stravne-a-vreckove-pre-tuzemske-a-zahranicne-pracovne-cesty-kratenie-stravneho.html

A miesto výkonu práce "celé Slovensko" nie je v súlade so zákonníkom práce. Ale aj tak máš nárok na každý deň, ktorý stráviš mimo SLovenska, na stravné tých 50 EUR plus prípadné vreckové (to ale nie je nárokovateľné)

A nabudúce, keď budeš zadávať tému, tak ju zadaj do správnej sekcie. Tentoraz ti tému presuniem.
matus69
15.07.12,05:02
Ahoj Chobot,
dakujem za odpoved. Potesila
mmajko
14.03.13,14:41
Som dlhodobo v zahraničí na SC. Zamestnávateľ zabezpečil aj večere, no ja mám zdravotné problémy
a takto veľké večere a v tak neskorých hodinách by mi spôsobili problém a nie som na to ani zvyknutý.
Mám sa o čo právne oprieť pokiaľ nechcem niekomu nechať peniaze len tak??

S pozdravom Majo