Fifka
12.07.12,21:11
Dobry vecer,

chcela by som poprosit o radu.
Pracujem uz vyse troch rokov ako ucitelka v Materskej skole.
Mam ukoncenu Strednu pedagogicku skolu,
ukoncenu VS II.stupna v odbore Ucitelstvo I.st. + Surdopedia
Zapocitanych 10 rokov praxe.
Na zaciatku, pocas adaptacie v MS som bola zaradena do 8 platovej triedy, po adaptacnom do 9 platovej triedy.
Zamestnavatel mi tvrdil, ze mi nemoze uznat VS II.stupna, nakolko nesplnam predpoklady zaradenia do 10 platovej triedy.
Ja si naopak myslim, ze kombinaciou ukoncenia Strednej pedagogickej skoly a Ucitelstva I.stup. tieto kriteria splnam.

Velmi pekne dakujem za kazdu odbornu radu.
Darica
13.07.12,08:09
Zamestávateľ, ťa zaradil správne. Pre 10 platovú triedu sa v MŠ akceptuje len študijny program predškolská pedagogika ( 2 stupen VŠ), alebo 1 stupeň VŠ študijného programu predškolská a elementárna pedagogika plus 1 atestácia ( postup z 9 do 10)
Fifka
13.07.12,09:09
Dakujem za odpoved,

v zbierke zakonov c. 437 /2009
Kvalifikacne predpoklady pre poziciu ucitela MS, v bode A. Vysokoskolske vzdelanie druheho stupna pod bodom 11
som nasla kombinaciu mojich studijnych odborov, cize si myslim, ze zaradena do vyssej platovej triedy by som mala byt.
Skuste sa prosim na to pozriet. Velmi pekne dakujem.

http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/user_upload/admin/obrazky/ofakulte/Celozivotne_vzdelavanie/Vyhl.o_kvalifi.predpokl.437_2009.pdf (http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/user_upload/admin/obrazky/ofakulte/Celozivotne_vzdelavanie/Vyhl.o_kvalifi.predpokl.437_2009.pdf)
brontosaurus
13.07.12,16:38
Dakujem za odpoved,

v zbierke zakonov c. 437 /2009
Kvalifikacne predpoklady pre poziciu ucitela MS, v bode A. Vysokoskolske vzdelanie druheho stupna pod bodom 11
som nasla kombinaciu mojich studijnych odborov, cize si myslim, ze zaradena do vyssej platovej triedy by som mala byt.
Skuste sa prosim na to pozriet. Velmi pekne dakujem.

http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/user_upload/admin/obrazky/ofakulte/Celozivotne_vzdelavanie/Vyhl.o_kvalifi.predpokl.437_2009.pdf (http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/user_upload/admin/obrazky/ofakulte/Celozivotne_vzdelavanie/Vyhl.o_kvalifi.predpokl.437_2009.pdf)

Ak máte na maturitnom vysvedčení zo strednej školy uvedené že ste ukončila štúdium v odbore "Učiteľstvo pre materské školy", tak v kombinácii s vašim vysokoškolským vzdelaním ste plne kvalifikovaná pre prácu v MŠ a musíte byť zaradená do 10 PT.
brontosaurus
13.07.12,16:47
Ja som napr. ukončil VŠ vzdelanie v odbore "Pedagogika" a viem že viacero spolužiačok malo problém s tým, že niektoré MŠ im to uznali a sú kvalifikované a inde im to zas neuznali.
Zákon 437/2009 v bode 3 uvádza aj vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v študijnom odbore pedagogika, špecializácia školská alebo predškolská pedagogika bez doplňujúceho pedagogického štúdia. Keďže my na diplome máme uvedené "Pedagogika", tak niekde v MŠ si povedia že je to OK, lebo je to zameranie školská pedagogika lebo to vidieť aj zo skladby predmetov štúdia a inde v MŠ si povedia že ak to nie je priamo uvedené na diplome, čo asi nemá nikto, tak sa rozhodnú to neuznať.
Fifka
13.07.12,17:08
Ano, mam ukoncene studium v odbore "Ucitelstvo pre materske skoly".
Velmi pekne dakujem za radu.
Darica
14.07.12,07:21
Ospravedlňujem sa, nevšimla som si, že mate stredoškolské vzdelanie strednú pedagogickú školu, samozrejme Vám má byť priznaná 10 platová trieda, my sami na MŠ máme takýto prípad, a 10 platová trieda bola priznaná bez problémov. Mňa zmiatlo to zaradenie do platových stupňoch. Vy ste nepracovali hneď po strednej škole, až teraz ste si urobili adaptačné s vysokou školou?
Fifka
14.07.12,10:36
Po strednej skole som hned studovala na vysokej skole. Po ukonceni studia som isty cas pracovala mimo skolstva.
Po materskej dovolenke som nastupila do Materskej skoly, kde ma zamestnavatel zaradil najprv do 8 platovej triedy (co som bola v zhladom na ukoncene vzdelanie velmi prekvapena) a po adaptacnom obdobi ma preradil do 9 platovej triedy s odovodnenim, ze mi vysoka skola uznana nie je.
Kedze som dalej po tom nepatrala (samozrejme moja chyba), plne som doverovala zamestnavatelovi, presli 3 roky. Az v tomto obdobi, ked sa zbieraju kredity a hovori sa o moznostiach atestacnych skusok, opat ma zacala tema platovych tried blizsie zaujimat.
Mala som moznost ist pracovat do ZS na prvy stupen, ale zamestnavatel ma presvedcil (poziadal), aby som neodchadzala. Kedze ma praca s predskolakmi naplna a bavi, rozhodla som sa ostat.
Len mi teraz ostali zmiesane pocity, ze ten cely cas (3roky) som zaradena o triedu nizsie.
brontosaurus
14.07.12,19:05
Po strednej skole som hned studovala na vysokej skole. Po ukonceni studia som isty cas pracovala mimo skolstva.
Po materskej dovolenke som nastupila do Materskej skoly, kde ma zamestnavatel zaradil najprv do 8 platovej triedy (co som bola v zhladom na ukoncene vzdelanie velmi prekvapena) a po adaptacnom obdobi ma preradil do 9 platovej triedy s odovodnenim, ze mi vysoka skola uznana nie je.
Kedze som dalej po tom nepatrala (samozrejme moja chyba), plne som doverovala zamestnavatelovi, presli 3 roky. Az v tomto obdobi, ked sa zbieraju kredity a hovori sa o moznostiach atestacnych skusok, opat ma zacala tema platovych tried blizsie zaujimat.
Mala som moznost ist pracovat do ZS na prvy stupen, ale zamestnavatel ma presvedcil (poziadal), aby som neodchadzala. Kedze ma praca s predskolakmi naplna a bavi, rozhodla som sa ostat.
Len mi teraz ostali zmiesane pocity, ze ten cely cas (3roky) som zaradena o triedu nizsie.

Ak ste bola chybou zamestnávateľa zle zaradená, môžete od neho žiadať vyrovnanie rozdielu, ktorý vznikol chybným zaradením do PT.
Ale neviem za aké obdobie sa to dá spätne žiadať, s týmto nemám skúsenosť.
V tom vám poradí možno niekto iný :-)
Fifka
15.07.12,17:39
Este raz velmi pekne dakujem za rady :-)
marberka
03.09.12,09:11
Ak mám ukončenú strednú pedagogickú školu odbor "Učiteľstvo pre materské školy" - prax 23 rokov a vysokoškolské vzdelanie II.st., ale pre 2. stupeň ZŠ s aprobáciou 2 predmetov, do akej platovej triedy by som bola zaradená pri vykonávaní práce učiteľky v MŠ?
brontosaurus
03.09.12,16:33
Ak mám ukončenú strednú pedagogickú školu odbor "Učiteľstvo pre materské školy" - prax 23 rokov a vysokoškolské vzdelanie II.st., ale pre 2. stupeň ZŠ s aprobáciou 2 predmetov, do akej platovej triedy by som bola zaradená pri vykonávaní práce učiteľky v MŠ?

Vždy v takomto prípade vám odporúčam pozrieť si vyhlášku 437/2009 Z.z. a tam sa presne dozviete na čo všetko ste, alebo nieste kvalifikovaná v školstve.
Vaše VŠ vzdelanie nie je určené pre učiteľov v MŠ a preto vám ho nemôžu uznať. Z toho dôvodu budete buď ako kvalifikovaná, so stredoškolským vzdelaním a budete v 8 PT, alebo môžete byť ako nekvalifikovaná s VŠ vzdelaním II. stupňa a budete zaradená do 9 PT.
denne
09.09.12,03:36
Dobrý deň.Ak riad.prijíma späť učiteľku po MD, do akej platovej triedy ju zaradí? Má uznanú len strednú pedagogickú školu, inak je špeciálny pedagóg, pracuje viac ako 15 rokov. zaujíma ma, či stále platí 8. trieda a kariérny rast alebo 9.plat.trieda bez kariérneho rastu. kde to nájdem...v 317 som to nenašla. Má jej ponúknuť možnosť výberu, kde chce byť? po nástupe z MD bola automaticky zaradená do 8.plat.triedy, prac.trieda 1.
brontosaurus
09.09.12,07:57
Dobrý deň.Ak riad.prijíma späť učiteľku po MD, do akej platovej triedy ju zaradí? Má uznanú len strednú pedagogickú školu, inak je špeciálny pedagóg, pracuje viac ako 15 rokov. zaujíma ma, či stále platí 8. trieda a kariérny rast alebo 9.plat.trieda bez kariérneho rastu. kde to nájdem...v 317 som to nenašla. Má jej ponúknuť možnosť výberu, kde chce byť? po nástupe z MD bola automaticky zaradená do 8.plat.triedy, prac.trieda 1.

Nie som v tejto oblasti odborník, ale ak pred nástupom na MD pracovala vo vašej MŠ, potom nastúpila na MD a po jej ukončení sa vrátila opäť na tú istú MŠ, tak by mala byť podľa mňa v tej istej platovej triede ako pred odchodom na MD.
Počas MD sa pracovný pomer len preruší na čas MD a po jej ukončení sa zamestnanec vracia na svoje pôvodné miesto, pokiaľ sa samozrejme nedohodne so svojim zamestnávateľom na iných podmienkach a pod.
Čiže ak si vaša kolegyňa počas MD nezvyšovala kvalifikáciu, nezískavala kredity a pod., nastupuje na tú istú pozíciu ako pred odchodom, tak by mala byť v tej istej platovej triede ako pred odchodom na MD.

Ak by teraz nastúpila do vašej MŠ ako nová učiteľka, riadila by sa zákonom ktorý je platný teraz a bola by zaradená do 8.PT, ako kvalifikovaná so SŠ vzdelaním a bola by zaradená ako samostatný pedagogický zamestnanec, lebo už má pg. prax.