szisza
13.07.12,10:00
Ahojte, prosím Vás o radu. Audítor nám TERAZ zistil, že máme chybu vo výročnej správe za rok 2010! a aj poznámkach. Samozrejme už je to všade rok odovzdané, uhradené poplatky atď. Neviem síce ako to minulý rok kontroloval, keď na to došiel teraz, ale audítorská správa je napísaná, že je všetko O.K. Teraz vraj má dostať kontrolu, tak asi si to lepšie pozrel. Čo sa v takomto prípade robí?
Dík
szisza
16.07.12,06:41
Prosím Vás, nikto s tým nemá skúsenosti?
Dík
szisza
18.07.12,09:31
Veľmi Vás prosím, aby sa mi k tomu niekto múdrejší vyjadril, lebo som už fakt všetko možné pozrela, ale o takomto prípade nikde nie je písané. Mám to nechať tak a upraviť to len tu v podniku? Mala by som to aj na DÚ dať, lebo ide aj o poznámky....o zverejnení ani nehovorím, lebo tam je aj výročná správa.
Ďakujem
KEJKA
18.07.12,09:55
no -myslím, že najväčší problém má audítor. Nech si to rieši.
Ak je chyba v poznámkach - len text, alebo čísla, ktoré nie sú v súlade s výkazmi a inak účtovníctvo je v poriadku, nechaj to tak.
Ak vám to dal audítor písomne - riešte aj vy ale bud ešte v poznámkach 2011, alebo ak aj na to je neskoro, tak to budeš riešiť na VZ alebo v r.2012. Vôbec nepíšeš, o akú chybu sa jedná, ťažko sa vyjadriť.
szisza
18.07.12,11:15
jedná sa o to, že vo výročnej správe za rok 2010 sa dal omylom návrh na úhradu straty za rok 2009 a nie návrh na rozdelenie zisku za rok 2010 - toto vo výročnej správe. V poznámkach ide o záložné právo. Mali sme tam uvedené len stroje, na ktoré je záložné právo a boli vynechané budovy. Ja som to teraz všetko opravila, lebo to chce, ale neviem čo ďalej. Zatiaľ som si to len priložila k existujúcemu. Nič mi nedal písomne.....
KEJKA
18.07.12,11:27
tak to nechaj tak..... audítor nemôže len tak zmeniť výrok = správu
a vy zasa nemôžete zmeniť niečo, čo už bolo aj zverejnené.
Prečo by si hoi mala kryť ?
szisza
18.07.12,12:26
....teraz som s ním hovorila, že čo si z toho robím taký problém, vraj to je len maličkosť a veľmi ma prosí, aby som to tam dala......tak už neviem čo mám spraviť. Čo ja z toho môžem mať v budúcnosti ak by sa na to došlo, že som to dodatočne vymenila ?-bez toho aby som to dala na zverejnenie
KEJKA
18.07.12,17:22
a kto vidí do budúcnosti? Máš krištálovú guľu? ja nie......