S.Skrabakova
16.02.06,17:32
Ahojte! Chcem sa spytat, asi pre vas primitivnu, na jednu vec! Co znamena na vydanej fakture policko "Dátum vzniku daňovej povinnosti"??? Tyka sa to i neplatcu DPH, teda ci ten datum tam musi mat vyplnený?! Keďže neviem ako to mám chápať, tak vas prosim o radu! Ď
S.Skrabakova
16.02.06,16:54
Prosííím vás napíšte mi niekto odpoveď!
blcha
16.02.06,17:56
Je to dátum, kedy nastali dôvody pre fakturáciu. Napríklad sa dodal tovar. Alebo sa uskutočnila služba. Ak sa v ten istý deň aj vystavili účtovné doklady, tak to bude dátum zhodný s dátumom vystavenia dokladu. Ale môže sa stať, že faktúru vystavíš až o tri dni, potom dátum vystavenia bude napríklad 10. 3., dátum vzniku daňovej povinnosti bude napríklad 7.3. a dátum splatnosti aký len chceš.
Pre dph-čkarov je to dôležitý dátum, ale prečo by si ho aj ty nemohla vypisovať správne?
S.Skrabakova
16.02.06,18:04
Je to dátum, kedy nastali dôvody pre fakturáciu. Napríklad sa dodal tovar. Alebo sa uskutočnila služba. Ak sa v ten istý deň aj vystavili účtovné doklady, tak to bude dátum zhodný s dátumom vystavenia dokladu. Ale môže sa stať, že faktúru vystavíš až o tri dni, potom dátum vystavenia bude napríklad 10. 3., dátum vzniku daňovej povinnosti bude napríklad 7.3. a dátum splatnosti aký len chceš.
Pre dph-čkarov je to dôležitý dátum, ale prečo by si ho aj ty nemohla vypisovať správne?

Ďakujem veľmi pekne! Aspoň niekto... ;)
Melnick
16.02.06,18:11
Ahojte! Chcem sa spytat, asi pre vas primitivnu, na jednu vec! Co znamena na vydanej fakture policko "Dátum vzniku daňovej povinnosti"??? Tyka sa to i neplatcu DPH, teda ci ten datum tam musi mat vyplnený?! Keďže neviem ako to mám chápať, tak vas prosim o radu! Ď

Ak vystaví Fa platiteľ dph ,daňová povinnosť mu vzniká dňom dodania tovaru,alebo služby.Táto problematika je vysvetlená v zákone č.222/2004Z.z.§19. Pre Teba účtujúcu v JÚ do pozornosti odporúčam
Postupy účtovania v JÚ §3.
Melnick
16.02.06,18:32
Tušim tu na mňa kašlete... Hmm... :mee:

A myslím,že ani nie.

:p :p :p :p :p :p :p
Dopĺňam:
Niekedy naša bezmocnosť robí z nás nedočkavých ľudí. Ja som sa určite neurazila:p :) :p :)
anize
16.02.06,19:25
Dobrý večer, chcela by som sa s Vami poradiť akú živnosť - zámer potrebujem ak chcem prerabať byty s tým že ich budem kupovať a kompletne rekonštruovať. A na koho mám tie byty kupovať na firmu a ako je to s daňou s príjmu.....platí sa s každého bytu alebo sa dá kúpa ďalšieho bytu dať do nákladov ako výdavok???? Som zvedavá čo sa dozviem čakám na vaše názory!!!!
STRELEC
16.02.06,19:44
[anize].... chcem prerabať byty s tým že ich budem kupovať a kompletne rekonštruovať. A na koho mám tie byty kupovať na firmu a ako je to s daňou s príjmu: Tento postup má svoj špecifický názov - nie a nie si pomenúť to cudzie slovo. Byty sa stávajú tovarom (s náročnou administratívou) kupovaným firmou, upravovaným a ďalej predávaným. .....platí sa s každého bytu alebo sa dá kúpa ďalšieho bytu dať do nákladov ako výdavok????.....Kúpa bytu je výdavok, predaj výnos, rozdiel je zisk na zdanenie po znížení o ostatné výdavky. Povedal by som - klasika, ale v náročnej (!) oblasti.
anize
16.02.06,20:31
Super že sa niekto ozval tak ešte raz znížujem si príjem o výdavky spojené s prerábkou bytu a hlavne ma zaujíma či si môžem dať do výdavkou aj kúpu nového bytu, ktorý budem rekonštruovať a daň z príjmu budem platiť za rok, alebo za každý byt zvlášť. Čo musím mať v živnosti aký zámer stačí realitný , stavebný, sprostredkovanie v rozsahu volnej živnosti??????? Ako mám postupovať na začiatku.... ďakujem!!!!! Finančný základ mám.
anize
16.02.06,21:24
Viem že mám veľa otázok ale aspoň niečo mi napíšte!!! Teším sa.
Lapko
24.02.06,17:03
Super že sa niekto ozval tak ešte raz znížujem si príjem o výdavky spojené s prerábkou bytu a hlavne ma zaujíma či si môžem dať do výdavkou aj kúpu nového bytu, ktorý budem rekonštruovať a daň z príjmu budem platiť za rok, alebo za každý byt zvlášť. Čo musím mať v živnosti aký zámer stačí realitný , stavebný, sprostredkovanie v rozsahu volnej živnosti??????? Ako mám postupovať na začiatku.... ďakujem!!!!! Finančný základ mám.
Ked kupis byt, tak je to pre teba vydavok ovplyvnujuci zaklad dane. Taktiez vsetky vydavky a stavebne prace si das do nakladov. Pri kalkulacii ceny je potrebne (aspon podla mna :) ) vypocitat si cenu tak, aby si pokryla cenu obstarania bytu + naklady na prerobenie a upravu bytu + nieco pre teba. Co sa tyka dane z prijmu, staci podat raz rocne. Je to klasicke podnikanie, takze raz rocne si urobis danove priznanie. V zivnosti odporucam uviest: stavebne a murarske prace, demolacne prace, montazne prace, obchodna cinnost, realitna cinnost, sprostredkovatelska cinnost, vedenie uctovnictva, reklamna a propagacna cinnost,... To by malo stacit... dufam, ze som ti pomohol