David2403
13.07.12,14:52
Dobry den mam priestupok proti majetku a velmi sa chcem stat prislusnikom pz...viem ze vsade ide o znamost ale chcem sa len opytat ci to moze vadit aby ma mohli prijat...vopred dakujem za kazdu radu...:confused:
Braňo
13.07.12,13:14
Dobry den mam priestupok proti majetku a velmi sa chcem stat prislusnikom pz...viem ze vsade ide o znamost ale chcem sa len opytat ci to moze vadit aby ma mohli prijat...vopred dakujem za kazdu radu...:confused:

Neviem, čo považuješ za priestupok proti majetku, ale čistý výpis z registra trestov pri takýchto povolaniach je absolútna samozrejmosť.
David2403
13.07.12,13:27
register trestov mam cisty ale neviem ci vadi ak mam priestupok proti majetku
Tweety
13.07.12,13:46
register trestov mam cisty ale neviem ci vadi ak mam priestupok proti majetku
Pozri tu:
http://www.minv.sk/swift_data/source/policia/prevencia/zakon_cest_a_odvaha/POVOLANIE%20POLICAJTA.pdf
kaco11
14.07.12,17:13
príslušník PZ musí byt bezúhonný,

Bezúhonnost sa preukazuje ODPISOM z registra trestov,

V odpise registra trestov (ktorý je verejnou listinou) sa uvádzajú údaje o každom právoplatnom odsúdení, priebehu výkonu trestu a ochranného opatrenia, aj o odsúdeniach, ktoré boli podľa rozhodnutia súdu alebo na základe zákona zahladené.Takze je tam všetko

§ 50
Priestupky proti majetku
(1) Priestupku sa dopustí ten, kto úmyselne spôsobí škodu na cudzom majetku krádežou, spreneverou, podvodom alebo zničením alebo poškodením veci z takého majetku, alebo sa o takéto konanie pokúsi.

(2) Za priestupok podľa odseku 1 možno uložiť pokutu do 331 eur.

Taže ak si spáchal priestupok voči majetku /ako vravíš/ a bol si blokovo riešený /ako sa uvádza v zákone, pretože priestupky sa riesia vačšinou blokovo/ tak v odpise z registra trestov nemáš žiadny záznam t.j. si bezzúhonný občan pre potreby prijímacieho konania k PZ SR.
pavol36
15.07.12,17:04
Okrem odpisu z registra trestov sa bezúhonnosť uchádzača overuje aj lustráciami v policajných evidenciach, ktorými jednoznačne bude zistené, že si sa priestupku proti majetku dopustil, takže to by sa už o tej podmienke bezúhonnosti dalo diskutovať. A zvlášť ak je viac uchádzačov, ako voľných miest v súčasnosti...
V praxi to prebieha ako previerka miestne príslušného obvodného oddelenia v mieste bydliska, kedy dotyčný policajt vyťahuje rešerše aj z interných elektronických evidencií. A z tých taký priestupok nevymažeš. Sú to evidencie, ktoré obhospodaruje polícia spoločne s obvodnými úradmi.
lujza.j
15.07.12,17:33
Okrem odpisu z registra trestov sa bezúhonnosť uchádzača overuje aj lustráciami v policajných evidenciach, ktorými jednoznačne bude zistené, že si sa priestupku proti majetku dopustil, takže to by sa už o tej podmienke bezúhonnosti dalo diskutovať. A zvlášť ak je viac uchádzačov, ako voľných miest v súčasnosti...
V praxi to prebieha ako previerka miestne príslušného obvodného oddelenia v mieste bydliska, kedy dotyčný policajt vyťahuje rešerše aj z interných elektronických evidencií. A z tých taký priestupok nevymažeš. Sú to evidencie, ktoré obhospodaruje polícia spoločne s obvodnými úradmi.
tak toto by som chcela fakt v reále vidieť:D už boli aj takí čo už robili "pezinok" a bol vyhlásený právoplatný rozsudok súdu....
David2403
15.07.12,19:40
kazdy ma svoju politiku k tej teme...tak to radsej uzavrieme...................................
pavol36
16.07.12,10:59
Viem, že sa k firme podostávalo pár naozaj divných jedincov :) Ale tie previerky sa bežne robia. Priestupok proti majetku je jednoducho zistiteľný z informačného systému MAKOP, dopravný priestupok z informačného systému DSA. Oba informačné systémy majú k dispozícii aj obvodné úrady.
kaco11
16.07.12,12:08
mimo temy: občas mam pocit, ze ich je viac nez dost:)
lujza.j
16.07.12,12:44
Viem, že sa k firme podostávalo pár naozaj divných jedincov :) Ale tie previerky sa bežne robia. Priestupok proti majetku je jednoducho zistiteľný z informačného systému MAKOP, dopravný priestupok z informačného systému DSA. Oba informačné systémy majú k dispozícii aj obvodné úrady.
mimotemymám pocit, že čo kus to katastrofa:eek: a vyhliadky do budúcna?:rolleyes:
kaco11
16.07.12,13:19
lujza.j, ale ono to suvisí aj s tým, že napríklad zrušili základnu vojensku sluzbu. Tí chlapci co teraz nastupuju sa nevedia správat. Ale zase sa nedá hádzať všetkých do jedneho vreca, nemyslís?
pavol36
16.07.12,14:33
Vyhliadky do budúcna? Mňa už nenaserie nič (okrem 10% výsluhy, ktorú dám na oltár vlasti) - 23 rokov už odrobené mám, a keď sa už moc naseriem, potom sa začnem titulovať ako dôchodca :)
lujza.j
16.07.12,14:38
Vyhliadky do budúcna? Mňa už nenaserie nič (okrem 10% výsluhy, ktorú dám na oltár vlasti) - 23 rokov už odrobené mám, a keď sa už moc naseriem, potom sa začnem titulovať ako dôchodca :)
ja tiež..v októbri 24začnem....tam kde som momentálne tiež vyčkám už do dôchodku;) ja aj ked by som sa nasrdila tak fakt neviem čo by som spravila:rolleyes:
lujza.j
16.07.12,14:44
jasné že súvisí...hádzať do jedného vreca? to nie , ale aj tak je to hrôza...nevedia komunikovať s ľudmi...otvoriť ústa..."základku"tiež skrátili...ťa to zastaví na ulici a som z toho v nemom úžase....