kveto
13.07.12,14:39
Dobrý deň

S manželkou prenajímame spoločný byt . V nájomnej zmluve sme uvedení obaja ako prenajímatelia.
Nájomníci sú uvedení tiež ako manželia. Nájomné nám neplatia už dlhšie obdobie.
Moja otázka je: Máme adresovať upomienku každému manželovi osobitne alebo stačí len jednému
z manželov?
Dlžnú sumu v upomienke treba uviesť na každého manžela v 1/2?

Ďakujem
misoft
13.07.12,13:58
Prenajímali si to každý zvlásť? Asi nie! Figurujú obaja na zmluve, ale prenájom je len jeden. Adresuj to ako rodine "Pán a pani.....".
Mária27
13.07.12,17:43
Z právnych úkonov týkajúcich sa spoločných vecí sú oprávnení a povinní obaja manželia spoločne a nerozdielne (§ 145 obč.z.). Pri výpovedi z nájmu však treba poslať výpoveď každému, lebo nájom bytu môže byť nielen spoločný ale po zrušení nájmu jednému môže zostať druhému manželovi (z judikatúr).
sito
13.07.12,21:42
Dobrý deň

S manželkou prenajímame spoločný byt . V nájomnej zmluve sme uvedení obaja ako prenajímatelia.
Nájomníci sú uvedení tiež ako manželia. Nájomné nám neplatia už dlhšie obdobie.
Moja otázka je: Máme adresovať upomienku každému manželovi osobitne alebo stačí len jednému
z manželov?
Dlžnú sumu v upomienke treba uviesť na každého manžela v 1/2?

Ďakujem

Ak ste manželia a neveríte si, tak obaja.

Ak sú manželia a neveria si, tak obaja.

Ak neplatia obaja, tak nikto!

Niekto s vás by mal skočiť do vášho bytu, Kvetka nie, kveto a roztočiť, to. Nakopat ich do riti, keď nechcú platiti.

Ale, ak vám nechýbajú, netreba. :);)
hubatá
14.07.12,02:39
A to načo čakáte, až zmiznú v hlbinách SR? Dvaja ľudia predsa majú nejakú spotrebu vody, elektriky, plynu ..... to budete musieť všetko za nich zaplatiť ak nechcete mať na krku exekútora. Dnes by som vymenila zámok a z vecí čo majú hodnotu by som si nechala tú čo by mi zaplatila nedoplatok na nájomnom (napr. TV). Nech ma dajú k súdu! No nedajú ......
kveto
14.07.12,13:39
Ďakujem za Vaše názory.
Zdieľam názor Márie 27.
mixle
16.07.12,08:49
mas pravdu, tiez som toho nazoru