martin4563
13.07.12,16:26
Môže na mňa niekto poslať exekúciu, ak som s tým človekom nepodpísal žiadnu zmluvu ani som sa nezaviazal k žiadnym zmluvným podmienkam ? Proste som mu len zaplatil ústne dohodnutú čiastku a on teraz tvrdí, že to bolo málo a že mu ešte dlhujem a že to bude riešiť súdnou cestou a podobne. Proste sa ma snaží zastrašovať.

Konkrétne sa jednalo o online doučovanie anglického jazyka. Dohodla bola taká, že za 20 euro sa bude dotyčný človek po dobu mesiaca každý deň doučovať anglický jazyk v dohodnutom čase. Ale hneď po prvej hodine mi povedal, že som zaplatil málo, a že mu stále dlhujem a mám mu to okamžite doplatiť. Začal sa mi vyhrážať, že podľa mojej ip adresy si zistí moju adresu a pošle na mňa exekúciu, že to dá svojmu právnikovi a ževraj som sa zozname neplatičov v jeho spoločnosti a podobné veci.

Mám z toho trochu obavy...
misoft
13.07.12,14:48
Pokiaľ nie je žiadna písomná zmluva, ako dokáže, že ste sa dohodli na sume xxxx€? Exekúciu nepošle, pokiaľ nebude súd a vydané súdne rozhodnutie. Súd nebude, pretože to zamietne pre nedostatok dôkazov z jeho strany. Okrem toho, za čo by ťa žaloval?.
Pokiaľ máš providera - tak prd zistí tvoju adresu podľa IP. Na to by opäť potreboval príkaz zo súdu, aby provider poskytol údaje, inak ho ten pošle do 3,14***.

Jednoduchá rada: kašli na neho. Ak sa ozve a bude sa vyhrážať, oznám mu, že hovor nahrávaš a toto použiješ ako dôkaz proti nemu pri podaní žaloby za vyhrážanie a vydieranie (že zaznamenáva aj tel.číslo prichádzajúceho hovoru).
martin4563
13.07.12,15:00
Ďakujem za dobrú správu. Mne sa to aj zdalo, že je to blbosť, ale nechcel jedného dňa nájsť v schránke "zlé správy", tak som sa radšej opýtal.

Takže nemá ani ako zistiť moju adresu ? Aby mi nemohli chodiť nejaké nepríjemné dopisy od neho ?