kamera
14.07.12,14:25
Dobry den, chcela by som sa spytat, ako je to s datumom vyplaty? Dokedy je zamestnavatel povinny vyplatit vyplatu a nasledne poslat tlacivo na socialnu poistovnu? Viem, ze vyplata a odvody musia byt v jeden den, avsak je tento presne urceny, alebo staci do konca nasledujuceho mesiaca?
Dakujem za odpoved
Tweety
14.07.12,12:30
Dobry den, chcela by som sa spytat, ako je to s datumom vyplaty? Dokedy je zamestnavatel povinny vyplatit vyplatu a nasledne poslat tlacivo na socialnu poistovnu? Viem, ze vyplata a odvody musia byt v jeden den, avsak je tento presne urceny, alebo staci do konca nasledujuceho mesiaca?
Dakujem za odpoved
V PZ má byť dátum výplaty určený. Potom už postupujete podľa toho. Výkazy a odvody v deň výplaty.
a_je_to
14.07.12,13:14
Ja som s každým klientom pri registrácii zamestnávateľa na sociálnej, aj zdravotných poisťovniach nahlásil termín výplaty - posledný deň nasledujúceho mesiaca. Ten deň aj uvádzam na výkazy. Dovtedy treba podať aj výkazy, aj zaplatiť odvody. Pri kontrolách nikdy nevadilo, keď výplata zamestnancom bola aj 10 - ho a výkaz a odvody do konca mesiaca. Jedného klienta, u ktorého som prebral účto, bolo nahlásené termín výplat 12 - ho v nasledujúcom mesiaci, ale nikdy nedodal presne podklady pre zostavenie miezd. Tak nám SP poslala upomienku a pri prejednávaní nám pracovníčka SP sama navrhla, aby sme si v registrácii zmenili dátum na posledný deń nasledujúceho mesiaca. Potom to už bolo ok. Dakedy dávnejšie platilo, že tzv malý závod = do 20 zamestnancov mal možnosť /asi automaticky/ podávať do konca mesiaca, teraz neviem. Ale to čo som opísal, to u mňa nepretržite funguje celé desaťročia a bez sankcií.