romiadam
14.07.12,17:47
Dobry den,
Zakladam si predajnu rozlicneho tovaru. Budem predavat aj v hotovosti aj na fakturu. Pocet tovarovych poloziek cca 2000 (pre zaciatok) Nakolko len zacinam, neviem co by bolo pre mna jednoduchsie a pohodlnejsie (nehladiac na cenu):

1. Na predaj pouzivat len registracnu pokladnu s fiskalnym modulom. Faktury by sa tlacili zo skaldoveho hospodarstva. Na konci dna by sa data z reg. pokladne aktualizovali so skladovym hospodarstvom.

2.Kupit si do PC program Pokladnaa mat fiskalnu tlaciaren + displej pre zakaznika. Inak povedane mal by som len PC reg, pokladnu. Faktury by sa tlacili zo skaldoveho hospodarstva.

3. Kupit si do PC program Pokladna a ako fiskalnu tlaciaren pozivat reg. pokadnu (napr. ELCOM Euro 200). Faktury by sa tlacili zo skaldoveho hospodarstva.

Neviem sa rozhodnut, lebo neviem ake su vyhody a nevyhody spominanych konfiguracii. Mate s tym niekto skusenosti? Mozete mi prosim poradit? Ide o to ze chcem mat prehlad o stavoch na sklade cize mi treba to skladove hospodarstvo.

Dakujem.
tictac7
14.07.12,16:49
bod 2 je postačujúci a potimálny ;)
nikulik
03.10.12,09:39
Začíname s registračnou pokladnou takze sa ospravedlnujem za mozno zlu otazku, ale kedze teraz je vsetko uz v tej registracnej pokladni. Nerozumiem potom co budem potom uctovat do papierovej pokladne cez klasicke pokladnicne doklady v sanone. Musi sa viest aj to aj to?
tictac7
03.10.12,10:00
Začíname s registračnou pokladnou takze sa ospravedlnujem za mozno zlu otazku, ale kedze teraz je vsetko uz v tej registracnej pokladni. Nerozumiem potom co budem potom uctovat do papierovej pokladne cez klasicke pokladnicne doklady v sanone. Musi sa viest aj to aj to?

v erp eviduješ TRŽBY a DOTÁCIE ERP
v účtovníctve v pokladni účtuješ o všetkých pohyboch v pokladni (vrátane tých v erp - na základe dennej, resp. intervalovej uzávierky)
nikulik
03.10.12,10:53
Takze su to vlastne ako keby dve pokladne. Ďakujem pekne za radu.