jano250
14.07.12,19:31
Pozdravujem. Pracujem ako policajt a chcel by som sa opýtať na čo všetko mám nárok ak sa mi stal pracovný úraz počas vykonávania služobného zákroku. Doba liečenia je odhadom 12 týždňov. Kedy sociálna poisťovňa vydáva rozhodnutie o priznaní odškodnenia za pracovný úraz. Vopred ďakujem.
jano250
14.07.12,17:35
Pozdravujem. Pracujem ako policajt a chcel by som sa opýtať na čo všetko mám nárok ak sa mi stal pracovný úraz počas vykonávania služobného zákroku. Doba liečenia je odhadom 12 týždňov. Kedy sociálna poisťovňa vydáva rozhodnutie o priznaní odškodnenia za pracovný úraz. Vopred ďakujem.
jano250
14.07.12,18:36
Nemozem poslat bohuzial sukoromnu spravu..
Zaznam o sluzobnom uraze bol spisany nadriadenym. Myslim ze v priebehu troch dni. Od vtedy som nebol informovany absolutne o nicom. Je pravda ze su na oddeleni aj ine starosti ako moj pr. uraz. Ale od urazu to bolo vcera 6 tyzdnov a nic viac sa neudialo. Ak som sa dobre docital podla mojho urazu mi nalezi 180 bodov z 200. To je co sa tyka pr. urazu..Ak som to dobre pochopil to je riesene hned po uraze, preto ma zaujima do akej doby soc. poistovna posiela rozhodnutie o penaznom odskodneni. Myslim ze toto je v rezii soc. poi. Dalej som sa docital ze ak sa stal pr. uraz pri vykonavani sl. zakroku nalezi mimoriadne financne odskodnenie vo vyske 1660 e - 35000 e podla urazu, o tomto rozhoduje kto.? Komisia? Min. vnutra.?..Predpokladam ze po roku mam narok aj na trvale nasledky.? Kazdopadne po roku od urazu by som mal ist znova na operaciu a na vybratie oc. prutov z kosti.
jano250
14.07.12,19:16
Nemozem poslat bohuzial sukromnu spravu Koco11..
Zaznam o sluzobnom uraze bol spisany nadriadenym. Myslim ze v priebehu troch dni. Od vtedy som nebol informovany absolutne o nicom. Je pravda ze su na oddeleni aj ine starosti ako moj pr. uraz. Ale od urazu to bolo vcera 6 tyzdnov a nic viac sa neudialo. Ak som sa dobre docital podla mojho urazu mi nalezi 180 bodov z 200. To je co sa tyka pr. urazu..Ak som to dobre pochopil to je riesene hned po uraze, preto ma zaujima do akej doby soc. poistovna posiela rozhodnutie o penaznom odskodneni. Myslim ze toto je v rezii soc. poi. Dalej som sa docital ze ak sa stal pr. uraz pri vykonavani sl. zakroku nalezi mimoriadne financne odskodnenie vo vyske 1660 e - 35000 e podla urazu, o tomto rozhoduje kto.? Komisia? Min. vnutra.?..Predpokladam ze po roku mam narok aj na trvale nasledky.? Kazdopadne po roku od urazu by som mal ist znova na operaciu a na vybratie oc. prutov z kosti.
Xanti
15.07.12,13:46
Jano,
a čo ty máš zo sociálnou poisťovňou? NIČ, takže odtiaľ Ti nič nepríde.

Skús sa informovať na MV SR na odbore sociálneho zabezpečenia, toto sa ťa týka a nie sociálna poisťovňa. Tu nájdeš tlačivo http://www.minv.sk/?dokumenty-na-stiahnutie-10
lujza.j
15.07.12,14:11
nie je mi dosť jasné o čo ti ide....informuj sa u nadriadeného poprípade vyššie.... neviem na akej súčasti si zaradený...
ak ti ide o prachy, tak ja som si na ne počkala pár mesiacov.....
pavol36
15.07.12,16:16
Nie je to v réžii sociálnej poisťovne, nie je na to dôvod. Predpokladajme, že robíš na okresnom riaditeľstve (u kraja je to analogické). Na každom takomto riaditeľstve existuje komisia riaditeľa (KR alebo OR) pre posudzovanie a odškodňovanie úrazov. To znamenám, že ak si to tvoj bezprostredne nadriadený neuložil do šuflíka, tvoj záznam o úraze je už u tejto komisie.
Ty si však musíš vypísať tlačivo, ktoré nájdeš v elektronickej podobe na stránke SPSČ MV SR alebo OSZ MV SR, ktorým požiadaš o úhradu dávky za pracovný úraz, za úhradu účelne vynaložených nákladov, za sťaženie spoločenského uplatnenia atď. (nehodiace škrtneš). Zároveň tam aj uvedieš aj svoje číslo účtu a priložíš bodové ohodnotenie od obvodného, resp. špeciálneho lekára. Na základe týchto podkladov komisia vyžiada overenie bodového ohodnotenia od posudkového lekára, spracuje správu o vyšetrení úrazu a spracuje návrh rozhodnutia. Rozhodnutie podpíše okresný (krajský) riaditeľ a po nadobudnutí právoplatnosti sa pošle na OSZ MV SR do Blavy, ktoré ti prevedie na účet, resp. pošle poštou priznané peniažky. Toť v stručnosti vsjo.
Trvalé následky môžeš riešiť aj neskôr v samostatnom konaní. Teraz rieš samotný úraz. Ak ti neporadí nadriadený, obráť sa na sekretárku OR alebo KR PZ, tá ťa nanaviguje na predsedu komisie pre odľkodňovanie úrazov, ktorý ti dá podrobné informácie a poradí ti, čo robiť.
jano250
15.07.12,16:29
Dokedy to tlačivo musím vypísať? Rieši sa všetko až po ukončení PN, alebo už teraz?
kaco11
16.07.12,05:42
ale to tlačivo sa rieši az po ukonceni PN. Teraz bol spisany zaznam o pracovnom uraze, ktory ma byt zaslany na personalne a je mu az do ukoncenia PN hradených 100 percent platu. A az ked skonci PN tak potom sa boduje a pod. nie?
pavol36
16.07.12,09:55
Nie som si úplne istý, nakoľko nie som v robote, do stredy mám dovolenku, ale zdá sa mi, že PN na to vplyv nemá, pretože ty si budeš v prvom rade uplatňovať bolestné... Ale na druhej strane, ak si PN a čakajú ťa ešte nejaké operácie, to by malo vplyv aj na body. Ak vydržíš do stredy, v stredu na to v robote mrknem a napíšem ti tu. A priložím ti aj tlačivo v elektronickej podobe. Prípadne mi napíš do súkromnej správy tvoj firemný email a v stredu ti naň pošlem potrebné veci + info.
jano250
16.07.12,14:37
Pavol nemozem pisat sukoromnu spravu, bud tak dobry napis mi s.spravu s tvojim mailom. Dik