d0k
14.07.12,20:27
Zdravim vsetkych.
Mam znameho, ktory pre mna z nejasneho dovodu chce odist niekam do zahranicia minimalne na rok. Moj nazor: je to zbytocny a neuvazeny krok, ale kedze ja osobne som okrem CR v zahranicini dlhsie nikde nebol, tak neviem ako agrumentovat...
V tejto teme nechcem hladat nejake "pre a proti odcestovaniu", ale jednoducho ma zaujima nasledujuca (uplne hypoteticka) situacia:
Chcem odist na 2 roky do krajiny EU. V SR pracu ukoncim (podam vypoved) a pracu v zahranici nemam ziadnu - jednoducho odidem s tym, ze "skusim stastie".... Zda mi to ako brutalne zlozita vec a co treba spravit s nasledujucim (netreba odpovedat "zlozito", kedze tu ide len o moju - nazvem to - zvedavost :cool:):

Co zdravotna poistovna?
Co lekari, ktorych navstevujem? Vseobecny lekar, zubar a ocny?
Co danove priznanie?
Moze sa vyskutnut nejaky dovod ze budem nuteny sa vratit do SR? ..myslim tym, ze si v zahranici najdem pracu - je potrebne toto niekde dokladovat?
Ako je to s dochodkom? Ked chcem urcite dochodok prezit v SR a v zahranici by som pracoval tie 2 roky - rata sa mi to odpracovanych rokov?
Co budem v SR platit aj ked odcestujem? Napada ma, ze ked mam auto tak PZP...ano?
arizona
14.07.12,18:32
Na tejto stranke najdes vela odpovedi na svoje otazky,staci preklikat podla jednotlivych krajin ;)
http://www.eures.sk/mnu/83-1-na-co-nezabudnut-pri-odchode-do-zahranicia-a-po-navrate-na-slovensko.html