daniela-D
14.07.12,20:51
Dobrý večer, súúúrne potrebujem radu-y. Firmu v ktorej som pracovala- Tatraleva(este stale som v nej zamestnaná) prebral ešte pred mojou materskou pán C. ktorý je konatelom aj inej firmy -t.j C. s.r.o
počas mojej materskej- pán C. poprepúštal takmer všetky ženy, pár si ich vzal do svojej firmy C. s.r.o a po niekolkých dnoch im dal taktiez výpoved.
Firmu T. doslova vyraboval, vsetko odtial pobral. firmu zatvoril- ale v O.registri firma figuruje stale ako normálna firma.
Mne materská v pondelok končí. niekolko krát som im do firmy C. volala že čo somnou tak mi vraveli ze mne oni výstup nemožu dat, pretoze pán C. sa vzdal všetkých závezkov voči firme T. este minulého roku.JE TOTO MOžNé???
Potom som tam písala písomnu ziadost o riesenie mojho stavu- výpovedou alebo pracovným miestom. tak mi znova volali že nomozu..
Dozvedela som sa ze firma C. je v restruktalizácii (dufam ze to pisem spravne)- a jej správcom je Pán S.
moja otaázka znie : čo teraz?? na koho sa mám obraátit, mne treba 1. zápočet, ktorý mi boh vie kto má dat. ked sa z toho kazdý vyzuva..
2. výpoved alebo pracovné miesto..
MOzem si výpoved poziadat od pána S. kezde je teraz správcom firmy C. aj ked nebol priamo správcom firmy T?

Som z toho jelen. a najhorsie je .. ze neviem co teraz- v socialnej poistovni mi povedali ze oni ma ani nemozu zaevidovat kedze nemam vypoved, a z firmy T. ma vobec ani neodhlasili, ani nezahlasili (co mali povinnost po urcitej dobe) čize ja som stale zamestnanec a ked mi nedaju vypoved tak ním nadalej budem...
Zajtra je nedela... a v pondelok mi tá materská končí? co mam robit? mam íst zatial na marodku ci na urad sa zahlasit, kym nejakym sposobom neziskam túú vypoved a zapocet??
prosimmmmmm.,,,,,,,RADTE :-/
tictac7
14.07.12,19:26
....v pondelok prídeš ráno do práce. Do firmy, v ktorej si stále zamestnaná. Vôbec Ťa nemusia trápiť vzťahy medzi vlastníkmi.... Tvoj zmaestnávateľ existuje. Trvaj na tom, že sa chceš zapísať do dochádzky. Ak Ti to neumožnia - daj si napísať, aj rukou, papier, že dňa toho a toho nastúpila do práce tá a tá osoba o toľkej a toľkej hodine. Takýto istý papier si daj vystaviť aj po skončení pracovnej doby. Ak máš záujem, napíš mi ss-ku.
Nerada riešim veci cez ss-ku, teda pravdu povediac - ak som bol oslovená cez ss-ku, požiadala som, aby otázka bola položená verejne, a tam som ju aj "riešila". Avšak, ak máš záujem, napíš mi do ss-ky číslo, skontaktujem sa s Tebou, ale všetko, čo budeme spolu riešiť, budem zverejňovať aj tu - aby aj iní aj z toho mali úžitok :-)
daniela-D
14.07.12,19:40
MM.. problem je ten ze firma v ktorej som zamestnana.. je celkom zatvorena. pán C. ju celu vytuneloval.. pobral co sa dalo... a proste to tam je prazdne.. ak tam už Neprenajali majitelia inej firmy...
čo teraz??
:-/
ewita888
14.07.12,19:56
ty si zamestnankyňou tej pôvodnej firmy - T ?
daniela-D
14.07.12,20:00
áno, som zamestnaná vo firme T.
ewita888
14.07.12,20:02
tak treba kontaktovať jej majiteľov, resp. správcu konkurzu, ak existuje..
daniela-D
14.07.12,20:07
Správcu konkurzu firmy C.? alebo majitelov v Taliansku?- avsak teraz ma to tak napadlo, ked som bola vo firme C. sa dohodnut, tak na dverách mal Kontaktné udaje aj jeden z majitelov firmy T. mal tam aj v tej istej budove-v tej istej kancelárii Adresu, aj sídlo firmy.
mám teda napísať jemu?
pretože na cedulke mal veduci výroby, a tel. cislo, a zodpovedný vedúci políčka prázdne.
ewita888
14.07.12,20:15
jasné, treba jeho kontaktovať
daniela-D
15.07.12,16:21
tak mi drzte palce.. zajtra tam zavolam, aj napísem list s doporucenkou ako som to urobila aj u pána Colpaniho.
apropo.. zaujímave je.. ze majitel. -A.Ferrari je (bol) majitelom aj Tatralevy, a zároveň teraz má to isté sidlo v tej istej budove, v tej istej kancelárii ako pán Colpani cize (Colpani s.r.o)
veronikasad
15.07.12,16:27
tak mi drzte palce.. zajtra tam zavolam, aj napísem list s doporucenkou ako som to urobila aj u pána Colpaniho.
apropo.. zaujímave je.. ze majitel. -A.Ferrari je (bol) majitelom aj Tatralevy, a zároveň teraz má to isté sidlo v tej istej budove, v tej istej kancelárii ako pán Colpani cize (Colpani s.r.o)
Prečo si to začala riešiť až keď ti končí RD ?

§ 166
Materská dovolenka a rodičovská dovolenka
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-01-2012-a.html#hore)
...
(3) Žena a muž písomne oznámia zamestnávateľovi najmenej jeden mesiac vopred predpokladaný deň nástupu na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, predpokladaný deň ich prerušenia, skončenia a zmeny týkajúce sa nástupu, prerušenia a skončenia materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky.
daniela-D
15.07.12,18:33
ja som avizovala svoju situáciu este aj viac ako mesiac vopred do firmy Colpani, a pýtala sa na riesenie.. no nejak to odkladali, a az ked som ich písomne vyzvala na riesenie situácie , a v liste som aj spomenula že maju povinnost riesit ma.. a ze budem to riesit aj právnou formou.. tak az na to sa mi o nejaký tyzden aj neskor ozvali telefonicky ...a navrhli mi ze mám dat sama vypoved.. pretoze mi pán colpani nemoze dat vypoved ze sa vzdal vsetkych zavezkov uz skor a ze by mal problemy so socialnou poistovnou ak by ma riesil.. pretoze ma este vela nevysporiadaných vecí co sa týka zamestnancov, a taktiez platenia poistného za zamestnancov.
Taktiez mi navrhli ze ku dnu 16.07 mi daju "fiktívnu zmluvu" do svojej firmy cize do Colpani s.r. z tým že tam ani nemusím nastupit a ze ma po pár dnoch prepustia.. -to aby som mala nárok na zaevidovanie sa atd...
a vraj ak sa bude dat tak mi daju zápocet od Colpaniho a zapocítaju tam aj roky z Tatralevy co si myslim ze je absurdneee?! cii?
DOBRE čO?????
proste jedna velká banda mafie...
Takze radte co mám robit... ci mám pristupit na taketo riesenie.. a ak nie.. tak co mamm..... ????
dííííík za reakcie
tictac7
15.07.12,18:52
nie, na toto v žiadnom prípade nemôžeš pristúpiť. Ráno prídeš do práce k svojmu zamestnávateľovi. Riadne sa zaeviduješ, že si nastúpila do práce (do dochádzkovej knihy). Pre každý prípad si daj vystaviť potvrdenie, že dňa 16.7.2012 o xx,xx hod. si nastúpila do práce. Ak chcú ukončiť PP, nech Ti dajú výpoveď oni. Avšak len z dôvodu § 63 ods. 1 písm. a) alebo b).
Na nič iné v žiadnom prípade nepristúp.
Potom sa môžeš ešte s nimi dohodnúť, na odstupnom. Avšak, musíš im to oznámiť hneď. Stačí rukou.
"Vzhľadom na skutočnosť, že dňa xx.xx.2012 mi bola doručená výpoveď z dôvodu § 63 ods. 1 písm. a) (alebo b) - podľa toho, čo Ti dajú), v zmysle § 76 ods. 2 zákona č. 311/2001 Z.z. v znení neskorších predpisov (Zákonník práce) Vás žiadam o rozviazanie pracovného pomeru dohodou ku dňu xx.xx.2012 (daj si tam dátum, od ktorého Ti má začať plynúť výpovedná lehota)."
...to, že sa Ti budú "vyhrážať, že nedostaneš zápočtový list a pod. Ťa vôbec nemusí trápiť, kľudne im povedz, že v prípade, ak všetky zákonom ustanovené nároky a náležitosti nebudú voči Tvojej osobe vysporiadané do zákonom stanovenej doby, obrátiš sa na príslušné inštitúcie (teda napr. Inšpektorát práce).
daniela-D
15.07.12,18:54
nie ozvala som sa uz skor ako pred mesiacom,..len oni to akosi ignorovali..az na moje avízo... ked som im písomne napísala list s dorucenkou.. a vyzvala ich na riesenie mojej situácie.. pretoze to maju za povinnost, a vyhrazala som sa ze to budem riesit pravne..
tak na to mi potom telefonicky volali a zavolali ma na osobný pohovor- s týym ze mi navrhli "kompromis" - ze mám dat vypoved sama- a daju mi fiktívnu zmluvu do Colpani s.r.o ze ma zamestnaju na par dní z tým ze nemusim choddit do prace.. a ze mi daju oni vypoved... a ze ak sa bude dat tak mi tam zapocítaju aj roky z tatralevy.. t.j cca 5 rokov dozadu.. comu velmi pochybujem.. a neviem ci je to vobec mozne...(za par dni urobit zapocet na 5rokov) ?!
takze co si o tom myslite? co by ste robili?? ako reagovali?
ááá..... dali by ste sa na to nahovorit??
mimochodom ozvali sa mi cca 4dni pred koncom materskej.
daniela-D
15.07.12,18:59
a do akej dochadzkovej knihy sa mam zapisat? ked v sídle firmy neni nic.. ani len SBS-ska
proste len zatvorena budova..
mam sa zapisat do dochadzkovej knihy Colpani s.r.o? bude mi to platne? ked mojim zamestnavatelom bola Tatraleva s.r.o a pán Colpani prevzal závezky, avsak firmy nezlucil.
tictac7
15.07.12,19:32
...toto je straaašne komplikované. Tvoja firma stále existuje a Colpani s ňou nič nemá (aspoň) papierovo. Inak, toto je fakt divné má to len jediného spoločníka, malo to jedného konateľa, ktorý sa vzdal funkcie vo februári t.r. Na základe čoho si kontaktovala Colpaniho? Oficiálne väzby neexistujú. Mala si osloviť spoločníka - teda Agostino Ferrari.
Dochádzková kniha neexistuje, tak si daj vystaviť potvrdenie, že dňa 16.7.2012 o xx,xx hod. si sa dostavila k svojmu zamestnávateľovi na obvyklé miesto výkonu práce. Nech Ti to tam niekto potvrdí. A keď to potvrdenie bude od inej firmy, ako je Tatraleva, tak aj dôvod - trebárs - firma Tatraleva tu už nemá sídlo.....

....inak, neexistuje len tak možnosť prevzatia záväzkov a nezlúčenia firiem.... A na základe čoho prevzal záväzky? A prebral všetky?
daniela-D
16.07.12,13:23
nOO... Este ked som tam pracovala... dost drsným sposobom odtial "vysačkoval (teraz uz bývaleho) konatela- p. D´Agostu - normalne prisli kuklaci vysackovali ho von my sme par dni nerobili, a opar dní nas vsetkych zavolali do firmy s tým ze on je nový konatel a ze fungujeme dalej ako predtým.. ibaze po niekolkých mesiacoch to postupne popreustal vybrakoval...atd.. to som tam uz ja nebola...
Takze na základe tohoto som kontaktovala Colpaniho.
A áno už som dnes písala aj p. Ferrari-mu. tak hádam sa dočkám odpovede..
Zatial som bola na U.práce z tým že som im vysvetlila situáciu, (ovsem firma Tatraleva- aj Colpani im tam bola dobre známa.) takze asi vedeli priblizne o co ide..
Dali mi papiere a termín do 23.07 ze co vybavim... a ak nic. .tak normalne ma zaeviduju..
bola som v soc. poistovni si vyziadat papiere od kedy.. som bola zamestnana.. a ci za mna platil odvody..atd...
takze som zvedava sama ze co.
Dnes ked som tam do Colpaniho volala.. riaditelka -odcestovaná... a tá pracovníčka čo zdvihla tel. mi povedala ze mi nic nepodpíse lebo nechce mat problémy s colpanim.. takze asi takto v skratke.
ale skusim ist este zajtra tam na tú adresu kde sídlila Tatraleva čo vybavím z tým podpisom a dátumom..
VDAKA ZA VSETKO..:-)
No a kedze ma Colpani este ked tatraleva fungovala... ani len neodhlasil v decembri ked mi koncila materská - takze mu asi aj hrozia nejaké sankcie..alebo čo....