Iveta Harváneková
15.07.12,06:23
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, či môžem použiť (resp.kto o tom rozhoduje) zvyšné kredity za publikovanie učebnice (podľa nových pravidiel môže riaditeľ školy uznať za publikovanie max 30 kreditov).Takže ak za jednu normostranu je 40 kreditov a mám tých normostrán viac, ako mám postupovať?Chcela by som zvyšné kredity použiť na 2.atestačnú skúšku..ďakujem:)
Vebi34
17.07.12,09:01
Nemôžeš za jednu publikáciu dostať 2xkredity. Môžeš dostať max.30, takže máš 30kreditov.
Tezaurus
18.07.12,16:10
Vebi34: nemas pravdu. Napr. ak za publikovanie dostanes napr. 200 kreditov, tak priplatok si uplatnis 6 percentny za 30 kreditov. Za zvysne kredity priplatok nedostanes, ale mozes ich vyuzit napr. na prihlasenie sa na atestacnu skusku. Avsak, kedze o priplatkoch teraz rozhoduje riaditel, nemusis dostat priplatok ani za tych 30 kreditov.
V minulom roku kredity za publikovanie pridelovala akreditacna rada na MŠ, kto prideluje kredity za publikovanie v sucasnosti netusim,
Vebi34
19.07.12,07:56
Nevieš čítať? Riaditeľ prideľuje kredity za publikácie a maximálne môže prideliť 30kreditov za 1 publikáciu. Na ministerstvo školstva zabudni. Tak ako chceš dostať 200kreditov???
Tezaurus
19.07.12,09:38
Vebi34 preco taka podrazdena reakcia? :-) Mozes sem teda dat paragraf ktory o tom pojednava a dokazuje to ze je to tak ako tvrdis ty? Podla mojich realnych skusenosti je to totiz tak ako tvrdim ja :-) A predstav si ze ja mam za publikacnu cinnost viac ako je tych 30 kreditov...
Iveta Harváneková
19.07.12,10:05
ďakujem za odpovede..hlavný problém podľa mňa je ten je, že kompetencie za prideľovanie kreditov majú riaditelia..takže verím, že si postup moja riaditeľka zistí..ak jej bude mať kto naozaj kompetentne poradiť v tomto zmätku paragrafov:((
LidaP
22.07.12,09:30
....Chcela by som sa opýtať, kto pridelil za 1 normovanú stranu až 40 ktreditov? Akreditačná rada udeľovala za 1 normostranu 1 kredit...tak mi je to záhadou...potom sa kredity len sypú, nečudo, že sú problémy....