Khaan
15.07.12,16:20
Chcel by som sa spytat ci som pri poziadani zakaznika ktory mi chce vratit neporuseny tovar do 7 dni (napr. Z eshopu), vratit mu aj postovne ktore zaplatil pri obednavke a postovne ktore zaplati pri opatovnom zaslani mi tovaru.
Aj pri inej situacii napr. Reklamaci (oprava, vymena suciastky), som povinny uhradit naklady za postovne?
Vdaka :)
EricDaze
16.07.12,13:26
Pri internetovom predaji plati, ze ak zakaznik vrati tovar v zakonnej lehote 7 prac. dni a splnil vsetky podmienky dane zakonom, podla zakona ste povinny vratit plnu sumu vratane nakladov na dopravu, vid citovanie zakona c. 108 / 2000 Zb, § 12

Odstúpenie od zmluvy:

(4) Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje. Predávajúci je povinný
a) prevziať tovar späť alebo nepokračovať v poskytovaní služby,
b) vrátiť spotrebiteľovi najneskôr v lehote 15 dní odo dňa odstúpenia od zmluvy cenu zaplatenú za tovar alebo za
službu alebo preddavok, ktorý spotrebiteľ uhradil za tovar alebo za službu vrátane nákladov, ktoré spotrebiteľ
vynaložil v súvislosti s objednaním tovaru alebo služby

Dopravu vrateneho tovaru k Vam hradi zakaznik.

Pri inej situacii (oprava, vymena suciastky) nie ste povinny uhradit naklady na postovne. Avsak ak bola vymena vyvolana Vasou chybou, v ramci prozakaznickeho pristupu nie je zle dopravu zakaznikovi uhradit.