junior78
16.07.12,07:51
Ahojte
Prosím Vás neviete niekto či sa môže uplatniť v odpočte dph a v nákladoch pokuta za mýtny priestupok? Alebo je to nedaňový náklad a je aj bez odpočtu dph? Jedná sa o porušenie ktoré zistili policajti pri kontrole vozidla. Suma je iba 15 eur ale neviem kam zaradiť.
Ďakujem
Tweety
16.07.12,06:06
Ahojte
Prosím Vás neviete niekto či sa môže uplatniť v odpočte dph a v nákladoch pokuta za mýtny priestupok? Alebo je to nedaňový náklad a je aj bez odpočtu dph? Jedná sa o porušenie ktoré zistili policajti pri kontrole vozidla. Suma je iba 15 eur ale neviem kam zaradiť.
Ďakujem
Pokuta je nedaňovým nákladom bez možností odpočtu dph.
Stefan2005
16.07.12,06:29
a ja som bol presvedčený, že pokuty nepodliehajú DPH-čke...
Tweety
16.07.12,06:32
a ja som bol presvedčený, že pokuty nepodliehajú DPH-čke...
Áno, aj podľa mňa je tá pokuta nesprávne vystavená. Možno NDS nepozná zákon o dph. Žeby to brali ako službu?:rolleyes:
junior78
16.07.12,06:36
Je uvedené číslo priestupku a vyčíslenie s dph
Tweety
16.07.12,06:38
Je uvedené číslo priestupku a vyčíslenie s dph
Je to teda nesprávny doklad. Ale ak ju vyčíslili, musia ju odviesť, ale ty si ju odpočítať nemôžeš.
Zita5
16.07.12,07:12
Je uvedené číslo priestupku a vyčíslenie s dph

To je predtlačené tlačivo ? majú tam aj IČ DPH uvedené ? treba sa u policajtov ešte pred platením informovať.
junior78
16.07.12,07:29
je to tak, že policajti dali blokovú pokutu riadne bez dph asi tam boli aj iné nedostatky+ je od NDS predtlačená FA ručne vypísaná na priestupok voči NDS rozpísaný aj s DPh platená v hotovosti . čiže máme pokutu aj od policajtov aj od NDS