monikahmonika
16.07.12,07:47
Ahojte, urobila som službu pre maďarskú firmu. Fakturovala som jej bez DPH (ja som platca DPH). Keď vydanú faktúru zapisujem do výkazu DPH, kde ju mám do ktorého riadku uviesť?
Vďkaa za Váš čas.
Monika Kováčová
16.07.12,06:29
ak bolo miesto dodania v Maďarsku, vo výkaze DPH sa neuvádza. Je potrebné do 20. poslať súhrnný výkaz a uviesť dodanie služby pod kódom S
monikahmonika
16.07.12,06:47
ak bolo miesto dodania v Maďarsku, vo výkaze DPH sa neuvádza. Je potrebné do 20. poslať súhrnný výkaz a uviesť dodanie služby pod kódom S

prepravu sme robili z Viedne do Nitry
Monika Kováčová
16.07.12,06:53
prepravu sme robili z Viedne do Nitry

pre? odberateľa identifikovaného pre daň z pridanej hodnoty v Maďarsku? IČ DPH HU?, potom platí prísp. 2
monikahmonika
16.07.12,07:09
pre? odberateľa identifikovaného pre daň z pridanej hodnoty v Maďarsku? IČ DPH HU?, potom platí prísp. 2

...pre odberateľa z Maďarska áno má uvedemé HU xxxxxxxx (inak robíme prepravu len pre SK)
Monika Kováčová
16.07.12,07:32
ak bola takáto preprava uskutočnená v 2Q 2012, je potrebné elektronicky zaslať súhrnný výkaz DPH za 2Q2012 do 20.7.2012.
mariapol
16.07.12,09:01
Dobrý deň,
Slovenská firma A - platca DPH v SK - uzatvorila Zmluvu o dielo s českým odberateľom B - platcom DPH v CZ - na práce, ktoré sa týkajú nehnuteľnosti v ČR. Tieto práce /služby/ firma A fakturuje bez DPH, táto sa prenáša na odberateľa firmu B a firme A vstupuje aj do súhrnného výkazu pod kódom 2. Potiaľ je všetko v poriadku. Ale slovenský dodávateľ si objedná časť prác na tejto nehnuteľnosti u inej českej firmy C - platcu DPH v CZ. Firma C Slovenskej firme A vyfakturovala tieto práce vykonané na nehnuteľnosti nachádzajúcej sa v ČR bez DPH. Podľa nás nám firma C mala vyfakturovať práce na nehnuteľnosti nachádzajúcej sa v ČR s DPH.
Ak mám pravdu a firma C faktúru opraví a zaťaží ju českou daňou DPH ako má firma A postupovať ďalej?
monikahmonika
17.12.12,09:13
a keď je ten odberateľ neplatcom dph ? lebo na faktúre nie je uvedené žiadne IČ DPH, len IČ......... ale bez HU... ? Aj tak zadávam bez dph, a treba poslať súhrnný výkaz?

pre? odberateľa identifikovaného pre daň z pridanej hodnoty v Maďarsku? IČ DPH HU?, potom platí prísp. 2