macusita
16.07.12,09:41
Ak je zamestnancovi vyplatené stravné formou peňažného príspevku - neboli vydané zamestnancovi fyzicky žiadne stravné lístky - teda v mzdách nie je zrážka zo mzdy - stravné; ako vchádza uvedený príjem (preplatené stravné lístky) do mzdy?
Z akej nominálnej hodnoty by mal byť príjem?
Príjem musí byť zdanený?

Príklad:
Predchádzajúci mesiac:
XY, počet lístkov 21 ks, nominálna hodnota 3 €, zamestnávateľ 55% = 34,65 €, SF = 8,72 €, zamestnanec 45% = 19,64 €.

aktuálny mesiac:
nevydané žiadne stravné lístky - príjem bude 55% z 3 Eur alebo zo sumy 3,80 Eur t.j. suma cestovnej náhrady zo zákona?
Tweety
16.07.12,07:57
Ak je zamestnancovi vyplatené stravné formou peňažného príspevku - neboli vydané zamestnancovi fyzicky žiadne stravné lístky - teda v mzdách nie je zrážka zo mzdy - stravné; ako vchádza uvedený príjem (preplatené stravné lístky) do mzdy?
Z akej nominálnej hodnoty by mal byť príjem?
Príjem musí byť zdanený?

Príklad:
Predchádzajúci mesiac:
XY, počet lístkov 21 ks, nominálna hodnota 3 €, zamestnávateľ 55% = 34,65 €, SF = 8,72 €, zamestnanec 45% = 19,64 €.

aktuálny mesiac:
nevydané žiadne stravné lístky - príjem bude 55% z 3 Eur alebo zo sumy 3,80 Eur t.j. suma cestovnej náhrady zo zákona?
Áno finančný príspevok na zabezpečenie stravovania podľa §152 ZP je zdaniteľným príjmom zamestnanca.
55% príspevok zo sumy 3,.80 je daň. uznaným nákladom zamestnáv..
macusita
16.07.12,08:01
A ako to mám premietnuť v mzdách, aby to ten zamestnanec videl vo výplatnej páske, a z ktorej nominálnej hodnoty to mám vypočítať.

ďakujem veľmi pekne
Tweety
16.07.12,08:06
A ako to mám premietnuť v mzdách, aby to ten zamestnanec videl vo výplatnej páske, a z ktorej nominálnej hodnoty to mám vypočítať.

ďakujem veľmi pekne
Veď som napísala, čo bude výdavkom pre firmu,( 55% z 3,80x počet lístkov, ktorý prináležal, t.j celý FP) to bude príjmom pre zamesnanca.
macusita
16.07.12,08:12
ďakujem, už som si to našla, predtým mi to nezobrazilo.
macusita
16.07.12,13:27
môžem si teda v programe MRP - zadať pod položku príplatok pred zdanením - podpoložku: peňažný príjem - stravné? Ďakujem vopred