E15
16.07.12,09:32
Doteraz som mala len dobré skúsenosti s nákupom cez internet. Stala sa mi však takáto vec. Kupovala som cez inzerát na bazos.sk telefón pre syna za 114 Eur. Zaplatila som cez účet a doteraz telefón nemám. Inzerát zmizol, na maily nereaguje,telefónne číslo nemám. Mám akurát to číslo účtu, na ktoré som posielala peniaze. Prosím poradte mi, ako sa mám dostať naspäť k peniazom, prípadne k tovaru alebo adrese nespoľahlivého predajcu. Dá sa to nejako zistiť v banke ? Ďakujem za každú odpoveď.
Letko
16.07.12,07:34
Banka ti nič neprezradí - bankové tajomstvo.
E15
16.07.12,07:42
A môžem to riešiť cez políciu, keď mám iba mailovú adresu ?
podhygmin:-)
16.07.12,07:51
Pokial mas cislo uctu a mailovu adresu toho typka jednoznacne to ries cez policiu.Banka musi poskytnut pri vysetrovani cislo bank.uctu a nasledne aj udaje o majitelovi uctu.Urob to co najskor,podaj oznamenie pre trestny cin podvodu podla §221 Trestneho zakona.1 Trestného zákona.
Dáša_
16.07.12,08:04
skús dať do vyhľadávača číslo účtu na ktorý si posielala peniaze, alebo mailovú adresu. S najväčšou pravdepodobnosťou nájdeš viacerých poškodených. Tuším aj tu na porade je toho viac
arizona
16.07.12,08:26
mixle
16.07.12,08:48
Vytlac si mailovu komunikaciu a doklad o poslani penazi a chod s tym na policiu a podaj oznamenie. Viac nemas co urobit. Tam ti uz povedia.
strakar
17.07.12,10:04
áno a ak nevieš ako máš postupovať, tak skontaktuj sa so sporebiteľským centrom, kde to bezplatne všetko vysetlia a za teba podajú tresné oznámenie na polícii.Keďže je to iba 114 eur, tak to bude priestupok, ale ak je viacej takých oklamaných klientov, tak treba podať hromadné tresné oznámenie.