MisheliQ
16.07.12,11:02
Letko
16.07.12,09:23
Už máte 577 ton potravy, čo s toľkým množstvom?

Ozaj, ponuka končí za 60 hodín, nie 60 minút.
MisheliQ
16.07.12,09:31
Letko to je 577 kupónov, teda 577 €. Keď bude 1 000 kupónov (1 000 €), tak sa zakúpi pre psíky 1 tona krmiva, ktorá psíkom v útulku v Senici vydrží na cca 3 mesiace.

A veru pravdu máte, je tam 60 hodín...uff, zbrklo som to pozrela ale mi odľahlo teraz, že to ešte nekončí...tak ďakujem za opravenie, potešilo teraz, lebo už som tŕpla ako sa to stihne
Letko
16.07.12,09:39
Tak tam to treba napísať, že za 1000 kupónov dostanú 1 tonu.
MisheliQ
16.07.12,09:43
Ale dá sa to chápať tak ako to aj Vy popisujete. Normálne ma to teraz zmiatlo, ale na FB stránke útulku Senica píšu:
,,
Darujte psíkom v útulku 1 tonu krmiva ! Stačí Vám k tomu jediné euro.
Keď dosiahneme stanovený cieľ 1000 EUR - zástupcovia portálu www.bratizlava.sk (http://www.bratizlava.sk/)
nám pomôžu nakúpiť 1000 kg kvalitného krmiva, ktoré nám pri súčasnom počte psíkov vydrží cca 3 mesiace. ĎAKUJEME !"
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=445470678821224&set=a.102600006441628.5940.100000748868203&type=1&theater
MisheliQ
18.07.12,17:51
Wáááw, už iba 95 kupónov a psíkovia budú mať krmiva na 3 mesiace!!

Ďakujem každému, kto prispel. Ste úžasní!
verkaz
18.07.12,18:45
Niečo som si kúpila, tak dúfam že psíkovia budú mať dosť
dalid
19.07.12,05:58
Práve som zaplatil 2 kupóniky, čakám čo mi príde na email... ;)
alaya1
19.07.12,07:24
Prešov je 3. najvacsie mesto na Slovensku a nema utulok pre psov. Zial, iba karantenu, ktora je slusne povedane" hnojisko".

Ak mate chut pomoct psikom v Presove, prosim, len kliknite na tento odkaz.
http://www.sppolocne.sk/sk/prihlasene-projekty/detail-projektu/818?1=1®ion=1&order=votes


P.S. Oznam vsak sluzi len pre tych, ktori nepovazuju pomoc psom z utulku za podporovanie mnozitelov!!!!!!!!!!
verkaz
19.07.12,10:57
Stačili kupóny, či ešte niečo chýba ?
MisheliQ
19.07.12,11:44
Dúfam, že stačili, veď ich je skvelých 1 007.
Indeed
20.07.12,05:17
Zakladanie utulkov pre psov, je jedna velka hov*adina,

je to ZBYTOČNÉ ,

ako je písané vyššie ešte sú mestá kde uvažujú normálne a nezriaďujú tieto zbytočné psie sidliska

ktoré obťažujú svoje okolie zápachom a nepretržitým havkaním...

Tí, čo maju radi psov možu sa realizovať ich chovom a výcvikom, nie robiť zbytočné činnosti a ešte žobrať peniaze !
Kvaka
20.07.12,05:23
Indeed, je to povinnosť obcí, zriaďovať útulky, ak by si náhodou nevedel. Pozri si novelu zákona o veterinárnej starostlivosti z minulého roku. Zvieratá sú nemé tváre a nevedia sa brániť proti ľudskej krutosti. Názor máš taký, aký máš, nie si sám, ale čo by si robil, keby si našiel zúboženého túlajúceho sa psíka a nemohol by si mu poskytnúť domov?
alaya1
20.07.12,05:25
O psom utulku a jeho zriadeni a prevadzkovani vies velke KULOVE.
Indeed
20.07.12,05:31
Treba tento problém pomenovať správnymi termínmi.

Celý tento pseudohumanisticky problém vznikol v prvom rade ako zastupny umelo vyvolaný problém
emotívne ladený aby sa odputavala pozornosť občanov od skutočných problémov ĽUDÍ v spoločnosti.

(ekonomická neistota,chudoba, zločinnosť, a i.)

Ďalšie hĺadisko je nezodpovednosť a nedisciplinovanosť tych MAJITEĽOV psov,ktorí psa vyhodia na ulicu.

Ak by sa všetci majitelia psov správali zodpovedne , neboli by ani psie utulky, to je celé
Indeed
20.07.12,05:32
Indeed, je to povinnosť obcí, zriaďovať útulky, ak by si náhodou nevedel. Pozri si novelu zákona o veterinárnej starostlivosti z minulého roku. Zvieratá sú nemé tváre a nevedia sa brániť proti ľudskej krutosti. Názor máš taký, aký máš, nie si sám, ale čo by si robil, keby si našiel zúboženého túlajúceho sa psíka a nemohol by si mu poskytnúť domov?

prečo vychádzaš z premisy že pes má nejaké práva ?
alaya1
20.07.12,05:35
Treba tento problém pomenovať správnymi termínmi.

Celý tento pseudohumanisticky problém vznikol v prvom rade ako zastupny umelo vyvolaný problém
emotívne ladený aby sa odputavala pozornosť občanov od skutočných problémov ĽUDÍ v spoločnosti.

(ekonomická neistota,chudoba, zločinnosť, a i.)

Ďalšie hĺadisko je nezodpovednosť a nedisciplinovanosť tych MAJITEĽOV psov,ktorí psa vyhodia na ulicu.

Ak by sa všetci majitelia psov správali zodpovedne , neboli by ani psie utulky, to je celé
Ale ak to vsetko tebou vymenovane nefunguje, predsa sa nemozu nechat nechcene psy bez zaopatrenia, ockovania, sterilizacie behat bezcielne kade tade, nie?

Ten oznam bol vyveseny pre tych,. ktori pomoct chcu, nedala som ho tu preto, aby sa tu rozoberalo, ze utulok nie je potrebny. ked nesuhlasis, nikto ta neziada o pomoc.
Indeed
20.07.12,05:37
nechcene psy maju byt UTRATENÉ , to je celé .
alaya1
20.07.12,05:39
Kto to zaplati????????????
Indeed
20.07.12,05:41
Ten oznam bol vyveseny pre tych,. ktori pomoct chcu, nedala som ho tu preto, aby sa tu rozoberalo, ze utulok nie je potrebny. ked nesuhlasis, nikto ta neziada o pomoc.

To "alaja" , "Livia", "Mišelik" :

www.porada.sk je VEREJNÝ portál ,

nerobte si k nemu žiadné vlastnícké práva.
Kvaka
20.07.12,05:44
prečo vychádzaš z premisy že pes má nejaké práva ?
Nielen pes, ale aj iné zvieratá majú ochranu určenú zákonmi.
alaya1
20.07.12,05:44
Pisala som o UTULkU, nie PORADENechces prispiet, neprispej..tak odpovedz, kto to zaplati, to utratenie, odvoz do kafilerie.....
Llívia
20.07.12,05:46
mimotemy
Indeed, je to povinnosť obcí, zriaďovať útulky, ak by si náhodou nevedel. Pozri si novelu zákona o veterinárnej starostlivosti z minulého roku. Zvieratá sú nemé tváre a nevedia sa brániť proti ľudskej krutosti. Názor máš taký, aký máš, nie si sám, ale čo by si robil, keby si našiel zúboženého túlajúceho sa psíka a nemohol by si mu poskytnúť domov?
Takého psíak by som obišla, pretož "moja" obec si neplní povinnosť uloženú zákonom, útulok ani karanténnu stanicu zriadenú nemá, útulky a karanténne stanice v iných metsách berú väčšinou len psov z ich miest, príp. blízkeho okolia (nie, že by iných zobrať nechceli, ale ich zriaďovateľ (obec/mesto) im to zakázal a oni by mohli mať z toho problémy, a tiež môžu prijať len nejaký počet psov, lebo potom im zase robí problém veterinárna správa, ktorá ich môže pokutovať - to sú informácie priamo z útulkov) a domov si ho zobrať nemôžem. Preto, aj keď nerada, ho obídem (chvíľu som nosila so sebou aspoň pamlsky - pre prípad).
Llívia
20.07.12,05:47
Máš nejaký špeciálny dôvod, prečo si do tvojho príspevku dal aj moje meno?
Letko
20.07.12,05:47
Deti, nehádajte sa. Kto chce, ten nech prispeje a kúpi kupón. Je to každého osobná vec, ako naloží so svojim majetkom.

Či psov nechávať v útulku alebo ich utratiť, prípadne ich použiť na iné účely, nie je témou tejto diskusie.
Kvaka
20.07.12,05:47
Nemôžu byť utratené, zákon to zakazuje, pozri si zákon, kedy áno, kedy nie.
alaya1
20.07.12,05:49
Dakujem.
Llívia
20.07.12,05:50
Zakladanie utulkov pre psov, je jedna velka hov*adina,

je to ZBYTOČNÉ ,

ako je písané vyššie ešte sú mestá kde uvažujú normálne a nezriaďujú tieto zbytočné psie sidliska

ktoré obťažujú svoje okolie zápachom a nepretržitým havkaním...

Tí, čo maju radi psov možu sa realizovať ich chovom a výcvikom, nie robiť zbytočné činnosti a ešte žobrať peniaze !
Nikto ťa nenúti čokoľvek im dávať. Ale nemáš ani najmenšie právo komukoľvek predpisovať, čo môže, alebo nemôže so svojimi peniazmi robiť!
Letko
20.07.12,05:52
Aby sa to tu nezvrhlo, navrhujem kliknúť na "vyriešené", téma účel splnila, kúpilo sa 1000 kupónov.
alaya1
20.07.12,05:53
Preco vyriesene? Inym zvieratam pomoct netreba, ved sa v tom moze pokracovat, ak sa bude drzat temy, nie? tema je POMOC ZVIERATAM. takze nie len psom v jednom utulku. je to uzitocna tema.
Letko
20.07.12,05:56
16. 7. bolo do konca ponuky 60 hodín. Dnes je 20. 7. a do konca ponuky je 87 hodín. ???
Letko
20.07.12,05:58
Alaya, tak potom tu treba dať link na nejakú ďalšiu zbierku, aby sa pomohlo aj iným.
alaya1
20.07.12,05:59
Dala som a mozno ini este pridaju...
Llívia
20.07.12,06:00
mimotemy
Aby sa to tu nezvrhlo, navrhujem kliknúť na "vyriešené", téma účel splnila, kúpilo sa 1000 kupónov.
Indeed, môžeš si gratulovať. Určite teraz budeš mať pekný deň.
Letko
20.07.12,06:00
alaya1
20.07.12,06:03
myslim, ze fabebook strana nie je zrovna dobre riesenie.
Indeed
20.07.12,06:04
Rybárom sa hovorí,že sú "tichí blázni" zisťujem že psíčkari sú "hašteriví blázni"
Indeed
20.07.12,06:05
ano,podľa mňa to JE žobranie peňazí.
Llívia
20.07.12,06:05
Psia duša bude opäť robiť aukciu: http://psiadusa.sk/forum/viewtopic.php?f=1&t=3074&start=390
Termín na zaslanie vecí už vypršal. Aukcia by mala byť spustené v auguste.
alaya1
20.07.12,06:07
keby psickari......
alaya1
20.07.12,06:07
OZ Priatelia zvierat
http://www.sppolocne.sk/sk/prihlasene-projekty/detail-projektu/818?1=1®ion=1&order=votes

Vystavba UTULKU pre psov v Prešove./staci len jeden klik a pomoze.
Letko
20.07.12,06:09
Myslím, že u nás by viac pomohlo, keby zvieratká našli domov, lebo stanica je preplnená.
alaya1
20.07.12,06:13
-)))))))))))))))))))))))))))))))))))dakujem-)))))))))))))))
alaya1
20.07.12,06:19
Myslis v Presove? To je jasna vec. Ale ja poznam karantenu a poviem ti, radsej nech sa psy tulaju, ako byt tam. tento utulok ma byt riesenim, kym si psy najdu novy domov. Dostojnym riesenim.
alaya1
20.07.12,06:20
Dokonca ma byt zriadeny ako chranene pracovisko pre TZP osoby- a to je tu na PORADE neuzitocne!
Llívia
20.07.12,06:36
Kúpou výrobkov z tohto e-shopou môžete podporiť vybraný útulok: http://www.petstore.sk/Pomozte-nam-pomahat.aspx
(Medzi útulkami je aj "OZ Priatelia zvierat - útulok Prešov" - to má byť (alebo už je) ten nový prešovský útulok?)
Letko
20.07.12,06:38
V Bardejove (Bardejovská Nová Ves)
alaya1
20.07.12,06:43
PRESOV NEMA ZIADEN UTULOK, TAKZE ANI NOVY. ZBIERAJU SA PENIAZE V PROJEKTE, KTOREHO SOM LINK PRIPOJILA, ALE JE MOZNE, ZE SA ZBIERAJU AJ INDE.
MisheliQ
20.07.12,06:45
Ak by sa všetci majitelia psov správali zodpovedne , neboli by ani psie utulky, to je celé
To je presne to ,,ak by sa", lenže realita je úplne iná a žiaľ, nájdu sa aj takí majitelia psov (a nielen tých), ktorí sa nesprávajú zodpovedne. Z akého dôvodu by mal kvôli nezodpovednosti majiteľov trpieť PES (či iné zviera)?
Toto hovorí za všetko a nie je to jediný útulok, ktorý je plný, takže ľudia zodpovední nie sú - Útulok Senica: ,,
SME PLNI - 44 havosov.." http://www.facebook.com/utuloksenica.sk

Letko neviem, čo bude so zvyšnými kupónmi. Pýtala som sa na to, no zatiaľ mi neodpovedali.
alaya1
20.07.12,06:48
Aha, tak to neviem....
Letko
20.07.12,06:52
Letko neviem, čo bude so zvyšnými kupónmi. Pýtala som sa na to, no zatiaľ mi neodpovedali.

Podľa mňa je to dôležité vedieť, kde pôjdu ďalšie vyzbierané peniaze za kupóny, aby ste nepreplácali tú jednu tonu, lebo cieľ bol 1 tona a nič sa nepíše o prekročení plánu. A ešte by bolo zaujímavé vedieť, prečo sa predĺžila doba zbierky.
Hlavne ma to zaujíma preto, lebo keď sa zbiera napr. na UNICEF, treba sa zamyslieť, koľko z vyzbieraných peňazí ide skutočne deťom. Veď len 1 bilbord stojí na mesiac možno aj 60€, pol minúty reklamy v telke, rozhlase, výjazdy, plat, mobily, nájomné, reklamné predmety...
sito
20.07.12,06:53
Útulky?

Pripadá mi to ako psie Letanovce, zaslúžia si, od ľudí!

Odľudia.
MisheliQ
20.07.12,07:01
Hneď ako budem vedieť, čo bude s ďalšími kupónmi, napíšem to aj tu :-) dúfam, že to bude tak, že za tých 1000 kupónov sa kúpi tá 1 tona krmiva a zvyšné kupóny sa dajú utulku :-)
Kvaka
20.07.12,07:33
Dávam teda ja:
http://www.facebook.com/pages/SOS-Psiky/166194983396165Nie som registrovaná na facebooku. Ale pre Prešov som zaslala dva hlasy, viac mobilov nemám.
dalid
20.07.12,07:34
prečo vychádzaš z premisy že pes má nejaké práva ?



Preco si myslis, ze ich nema... Faktom je, ze v SR nikoho neodsudia za tyrenia zvierat.. Ale nastastie inde k zvieratam takyto pristup nemaju...
Nalad si niekedy Animal Planet s pozri si napr Animal Cops. A zamysli sa ake maju urady pravomoci tam a ako sa problematike tyrania zvierat stavaju u tu.. ;) Tam sa proste s darebakmi neseru.. Zviera ma status ochrany ako male dieta, pretoze sa tak isto ako ono nedokaze branit..
To vsak vyzaduje velky posun v mysleni ludi a v ich pristupe ku vsetkemu zivemu, co v tejto gubernii bude trvat este niekolko desatroci...

Jeden z prikladov zo zivota: http://www.kszv.sk/drobcek/
Stale si myslis, ze ten pes nema ziadne prava????

:(
trisestri
20.07.12,07:45
pomoc zvieratam sa da aj prispenim veci do drazby pre utulky /resp.vydrazenim/-info v jednotlivych utulkoch http://www.psysos.sk/index.php?stred=./utulky/index.php
Llívia
20.07.12,07:50
mimotemy
Preco si myslis, ze ich nema... Faktom je, ze v SR nikoho neodsudia za tyrenia zvierat.. Ale nastastie inde k zvieratam takyto pristup nemaju... :(
Odsúdili, ale až na jeden prípad dostali odsúdení len podmienečné tresty. Do basy išla len jedna žena a aj to len preto, že už bola v podmienke (o inom prípade neviem).


To vsak vyzaduje velky posun v mysleni ludi a v ich pristupe ku vsetkemu zivemu, co v tejto gubernii bude trvat este niekolko desatroci...
Tejto gubernii je otĺkané o hlavu, že západná (vyspelá) Európa toto, západná (vyspelá) Európa hento, západná (vyspelá) Európa tamto a my máme byť rovnako západní (vyspelí). No akonáhle príde reč na ochranu zvierat, manželstvá homosexuálov a vyššie platy, tak je to niečo, na čo sme podľa "vrchnosti" ešte nedozreli :mad::mad::mad:
Llívia
20.07.12,08:19
Kvaka, práveže sa mýliš: Zákon o veterinárnej starostlivosti § 22 ods. 4 písm. f)
Llívia
20.07.12,08:20
(4) Primeraným dôvodom na usmrtenie zvieraťa je: f) usmrtenie nechcených zvierat, ak pre ne nie je možné zabezpečiť náhradnú starostlivosť;neplatí pre služobné zvieratá,
Llívia
20.07.12,08:22
Petstore nedáva peniaze, ale vybrané druhy krmív, misiek a hrebeňov.
Llívia
20.07.12,08:25
Psia duša bude opäť robiť aukciu: http://psiadusa.sk/forum/viewtopic.php?f=1&t=3074&start=390
Termín na zaslanie vecí už vypršal. Aukcia by mala byť spustené v auguste.
Podľa posledného príspevku v téme je ešte možné vecičky poslať :)
Kvaka
20.07.12,08:31
To viem, ale to až keď z útulku ich dlho nikto neberie, najprv sú tam. Hľadajú buď majiteľa alebo novú rodinu.
dalid
20.07.12,09:35
mimotemy

Tejto gubernii je otĺkané o hlavu, že západná (vyspelá) Európa toto, západná (vyspelá) Európa hento, západná (vyspelá) Európa tamto a my máme byť rovnako západní (vyspelí). No akonáhle príde reč na ochranu zvierat, manželstvá homosexuálov a vyššie platy, tak je to niečo, na čo sme podľa "vrchnosti" ešte nedozreli :mad::mad::mad:

mimotemy Co s tyka platov. Robim vo firme kde su zahranicny majitelia. Plat na slovenske pomery je celkom slusny, socialny program pre zamestnanov velmi bohaty. Ked firma povie, ze ide rusit 100 miest kvoli optimalizacii nakladov, odborari sa do toho pustia. Vedenie povie, ze odideni zamestnaci aj tak maju nadstandradne prijmy v porovnani s priemernou mzdou v SR a este v zmysle kolektivnej zmluvy dostanu aj stedre odstupne. Ked sa ale opytame, ked uz zacali porovnavat prijmy, tak preco tu na slovensku mame cca 1/3 prijmu zamestnanca na rovnakej pozicii vo francuzsku a aj tak je pocet odpracovanych hodin mesacne u nas vyssi ako tam. Odpoved je, ze toto su rozne veci a TOTO porovnavat nemozeme...
Llívia
20.07.12,09:55
Čo to je "dlho"? Nie je útulok/KS ako útulok/KS. Niekde sa s tým veľmi rýchlo ponáhľajú :-(
alaya1
20.07.12,10:32
Nehnevaj sa,a le toto je tema o niecom uplne inom, nebola by som rada, keby smerovala inde.
Melnick
20.07.12,11:20
Je mi ľúto, že som nepomohla a to iba preto, že sem teraz akosi málo chodím, ale zadosťučinenie pre mňa je, že som bola zaniesť do útulku blízko môjho mesta čisté opraté deky a biele plachty. Granule nechceli, že momentálne majú dosť, ale plachtám sa potešili - potrebujú po operácii zvierat a aj deky sa vraj veľmi zídu.
Ja viem, že mnohí si poviete, že trpia ľudia a tým treba predovšetkým pomôcť .Áno, súhlasím s vami, ale my ľudia máme aspoň tú možnosť, že sa môžeme na prípadné násilie páchané na nás sťažovať, pretože máme dar reči, ale čo to zvieratko ?!!!!! :mee:
Júj, hneď idem trocha pohladkať môjho čierneho fuzáčika :)
verkaz
21.07.12,07:54
škoda, že som už dala hlas inému projektu
verkaz
21.07.12,07:59
Teraz som si otvorila znovu túto tému. Bohužiaľ musím len konštatovať, že je medzi nami veľa takých, ktorí si neuvedomujú, že to zviera je živá bytosť a čo sa týka túlavých psíkov, tak tiež je to len záležitosť nás ľudí.
Niektoré mestá a obce na to napriek tomu, že im postarať sa o tieto zvieratka, kašlú. Ešte šťastie, že je veľa dobrovoľníkov, ktorí majú srdce a podávajú pomocnú ruku.
Aj toto kupovanie kupónov je patrí medzi to.
verkaz
21.07.12,08:10
Za granuľky a tuláčikov patrí http://m1.aimg.sk/profil/18541036.jpg?v=1veľké ďakujéééééém
Letko
21.07.12,11:50
Dal som hlas výsadbe stromčekov v našom meste.
Indeed
22.07.12,09:05
Ja SOM PROTI týraniu zvierat, a tiež som prudko proti tomu aby sa zvieratam uznávali práva,ktoré nikdy nemali.
Llívia
22.07.12,17:51
Dávam ešte raz do pozornosti:


Psia duša bude opäť robiť aukciu: http://psiadusa.sk/forum/viewtopic.php?f=1&t=3074&start=390
Termín na zaslanie vecí už vypršal. Aukcia by mala byť spustené v auguste.
Podľa posledného príspevku v téme je ešte možné vecičky poslať :)
Citujem zo stránky:
Týmto Vás chceme poprosiť o venovanie darov do aukcie. Každá maličkosť pomôže.

Do aukcie môžete darovať napríklad dekorácie, knižky, kozmetiku, chovateľské potreby a mnoho ďalších vecičiek. Samozrejme privítame aj vlastnoručne vyrobené dary.

Chceme Vás zároveň požiadať a poprosiť, aby ste do aukcie zasielali vecičky len čisté a nepoškodené. Vyhradzujeme si právo nevhodné predmety do aukcie nezaradiť (posielať ich späť však nebudeme - ukrátili by sme opustené zvieratá o peniažky kvôli poštovnému). Taktiež neposielajte odevy a obuv.

Doplním: záujem v aukciách je aj o plyšákov, DVD-čka (originálne a môžu byť aj otvorené, pozreté), chovateľské potreby (krmivá, hračky, obojky, vodítka, postroje, oblečenie...) môžu byť aj pre iné zvieratá, nielen pre psy.
220870
22.07.12,17:55
MisheliQ
23.07.12,17:28
Útulok Senica : ,,Portál www.bratizlava.sk (http://www.bratizlava.sk/) nám venoval predĺženie zbierky na krmivo pre psíkov. Keď už sa načala tá druhá tona.... skúsime to ? ĎAKUJEME."
http://www.facebook.com/utuloksenica.sk
Llívia
24.07.12,20:54
Pre Bratislavčanov: Sloboda zvierat vyzýva ľudí, aby sa vyjadrili k jej ďalšej spolupráci s mestom - či bude spolupráca s magistrátom prospešná alebo problémová pre zvieratá v ich útulku
http://www.slobodazvierat.sk/Potiahneme-to-spolu-dalej.294.0.html?bdrm=tif0ba81a13-ac4df6e9
Llívia
02.08.12,11:12
mimotemy , ale nie zlezaradil

Treba tento problém pomenovať správnymi termínmi.

Celý tento pseudohumanisticky problém vznikol v prvom rade ako zastupny umelo vyvolaný problém
emotívne ladený aby sa odputavala pozornosť občanov od skutočných problémov ĽUDÍ v spoločnosti.

(ekonomická neistota,chudoba, zločinnosť, a i.)

Ďalšie hĺadisko je nezodpovednosť a nedisciplinovanosť tych MAJITEĽOV psov,ktorí psa vyhodia na ulicu.

Ak by sa všetci majitelia psov správali zodpovedne , neboli by ani psie utulky, to je celé


prečo vychádzaš z premisy že pes má nejaké práva ?

Je omylom domnievať sa, že náš vzťah k zvieratám nemá mať morálne aspekty alebo že k zvieratám nemáme žiadne záväzky - to dokazuje neotesanosť a barbarstvo. Súcit k zvieratám je tak silne zviazaný s dobrotou charakteru, že je možné tvrdiť, že kto je krutý k zvieratám, ten nemôže byť dobrým človekom. Schopenhauer

Prevaha človeka nad nižšími živočíchmi neznamená, že nižšie živočíchy by mali byť obeťami vyšších, ale že vyššie bytosti by mali ochraňovať nižšie, že by mali jedny druhým pomáhať, tak ako pomáha človek človeku. Mahátma Gándhí

Zvieratá nie sú naši blízki, nie sú ani naši poddaní; sú to iné národy, chytené spolu s nami v sieti života a času. Henry Beston

Veľkosť národa a jeho morálny pokrok sa môže merať podľa spôsobu jeho zaobchádzania so zvieratami. Mahátma Gándhí


http://www.pomoczvieratkam.estranky.cz/clanky/pekne-myslienky__.html
Terezia13
02.08.12,11:38
kto môže a mal by záujem, bude pekná akcia v Zlatých Moravciach - Medzinárodná výstava Orech Cup - Moravecký oriešok v dňoch 11.8. a 12.8.
Bude aj zaujímavý program, je na internete.
Llívia
02.08.12,11:41
Llívia
02.08.12,12:05
Môžeš to dať aj do "Treba vidieť, zažiť" - tam to bude viac na očiach :-)
Terezia13
02.08.12,12:30
ak mi nieko vie odpovedať: útulky sú plné psíkov, dobre stav je taký, ale už som obtelefonovala niekoľko útulkov. Chcela som zaniesť krmivo, ale je to možné len týždni do 15,30 maxim. 16,00 ani v sobotu ani v nedeľu. Treba si na to zobrať asi dovolenku.:confused::rolleyes:
Llívia
02.08.12,17:00
ak mi nieko vie odpovedať: útulky sú plné psíkov, dobre stav je taký, ale už som obtelefonovala niekoľko útulkov. Chcela som zaniesť krmivo, ale je to možné len týždni do 15,30 maxim. 16,00 ani v sobotu ani v nedeľu. Treba si na to zobrať asi dovolenku.:confused::rolleyes:
Napr. ten, kde som bola ja, má zamestnanú jednu pracovníčku, ktorá má svoju pracovnú dobu, potom odíde a v útulku nikto nie je, príp. je so psíkom na veterine v úplne inom meste. A cez víkend by tam mali byť len dohodári a tiež len v nejakých určitých hodinách. Ale zase musím povedať, že bola ochotná aj zostať dlhšie o nejakú pol hodinu - hodinu, aby tie veci prevzala. Nakoniec sme sa nejako dohodli (našťatie, pre šéfa nebol problém pustiť ma z práce o hodinu - dve skôr). Keby sme mali len krmivo, tak to že máme hodiť za plot :D, že to si ráno schovajú, ale mali sme aj iné veci, ktoré nemohli zmoknúť.
Takže buď dovolenka, alebo si skúsiť sa dohodnúť konkrétny dátum, kedy by odovzdanie vecí vyhovovalo tebe aj im (teda, že by niekto v útulku mohol na teba počkať, alebo by prišiel a prevzal veci). Ešte mi napadlo: už som videla, že útulok má v obchoďákoch "zberné kontajnery", kam môžu ľudia hádzať krmivo alebo iné potrebné veci a z útulku si ich chodia vyberať. Nie je niečo takéto aj v tvojom okolí (teda ak nemáš 15-kilové krmivo, lebo to by sa tam asi nevmestilo)?
MisheliQ
22.09.12,20:39
Kto má záujem, nech prosím podpíše túto petíciu: http://www.peticie.com/proti ktorá vznikla po tom, čo bol zverejnený nový návrh na držanie psov. Návrh upriamený na plemená psov je nezmyselný a zbavuje ľudí (majiteľov psov) ďalšej zodpovednosti!!
Tak ako by bolo nezmyselné, keby človek spôsobil svojim autom a nedbalou jazdou haváriu a namiesto človeka by bolo trestané auto, tak isto je nezmyselné trestať plemená psov. Pes si človeka nevyberá...

Je správne snažiť sa o čo najlepšiu elimináciu útokov psov na ľudí!! Treba tento problém riešiť, ale zakázaním určitých (alebo aj všetkých) plemien psov, sa problém nevyrieši.

Možno si niektorí, ktorí nemáte plemena zo zoznamu, poviete, že sa vás to netýka, ale nikdy neviete, kedy sa to vaše plemeno ocitne v núdzi....a
Je to "podpásvoka" hlavne pre tých zodpovedných psíčkarov, tých nezodpovedných sa tento návrh tak ako je postavený (na plemenách) vôbec nedotkne respektíve dotkne iba minimálne!!
Som za to, aby sa riešila eliminácia útokov psov na ľudí (a nielen to, mne už dosť lezie na nervy ako niektorí psíčkari po svojich psoch nezbierajú exkrementy! doslova ma to vytáča, a to som psíčkarka a nemám ani dieťa), ale nie týmto spôsobom. V iných krajinách sa to vraj príliš neosvedčilo, dokonca vraj útoky stúpli...

Jedno video k tejto tématike: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1106768962-nebezpecni-mazlicci/203542152450001-podvedeni-psi/

Ďakujem!
MisheliQ
22.09.12,20:44
Občianske združenie Psia duša pripravilo výstavu s názvom "Život psa nemusí byť pod psa". Výstava má motivovať ľudí k adopcii opustených psíkov.

Autorka výstavy Zuzka Kováčová:
"Cieľom výstavy je nielen motivácia ľudí k adopcii psíkov z útulkov a občianskych združení zaoberajúcich sa touto problematikou, ale aj motivácia k zodpovednejšiemu prístupu človeka k domácim miláčikom a k ostatným živým tvorom. Je dôležité nielen zvýšiť dopyt, ale aj znížiť ponuku opustených psíkov. Dúfame, že sa nám podarí minimalizovať podnety, ktoré spôsobujú zvyšovanie počtu takýchto prípadov: zanedbaná starostlivosť, zanedbávanie základných fyziologických potrieb psa, zlý prístup k výchove, nezvládnutie výchovy, nekontrolovateľné množenie, neustráženie fenky/psíka v čase hárania a nárast nechcených šteniat, množenie psíkov pre peniaze, týranie..."

Viac info tu - http://psiadusa.sk/proj03.htm (http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fpsiadusa.sk%2Fproj03.htm&h=FAQEO4-lB&s=1)
http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/304360_10151026311207407_666167401_n.jpg
zdroj: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151027691737407.414430.134098477406&type=1
verkaz
23.09.12,08:20
alaya1
23.09.12,08:37
Sloboda zvierat (http://www.facebook.com/pages/Sloboda-zvierat/30875297041).Priatelia, pod petíciou za zákaz cirkusov so zvieratami máme 12.000 podpisov! Všetkým vám zo srdca ďakujeme! Petícia však ešte stále nie je medzi ľuďmi. Prosíme, pomôžte nám ju šíriť ďalej,!http://www.slobodazvierat.sk/Peticia-za-zakaz-vystupovania-zvierat-v-cirkusoch.298.0.html?page=1&order%5B12%5D=1#RHATPost

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/c97.0.403.403/p403x403/309115_10151155223112042_19990827_n.jpg
verkaz
23.09.12,08:58
ak mi nieko vie odpovedať: útulky sú plné psíkov, dobre stav je taký, ale už som obtelefonovala niekoľko útulkov. Chcela som zaniesť krmivo, ale je to možné len týždni do 15,30 maxim. 16,00 ani v sobotu ani v nedeľu. Treba si na to zobrať asi dovolenku.:confused::rolleyes:

V útulkoch väčšinou pracujú dobrovoľníci a tí chodia do útulku ráno vyvenčiť a nachovať psíkov a potom poobede taktiež ich vyvenčiť a poriadiť im koterce. Pretože sa jedná o zamestnaných alebo študentov, nedá sa predne určiť doba, kedy tam budú.
Najlepšie je vyhľadať kontakt na útulok a dohodnúť si termín.
U nás je to v nedeľu, kedy chodia aj rodiny s deťmi a berú si psíkov na prechádzky.
Je pekné, že chceš podporiť útulkáčikov, Tvoja pomoc je určite vítaná.
Je málo útulkov, kde by bola služba stále, takže ak budeš chcieť nabudúce do nejakého útulku, predom sa opýtaj, kedy tam budú.
Llívia
24.09.12,04:53
Kto má záujem, nech prosím podpíše túto petíciu: http://www.peticie.com/proti ktorá vznikla po tom, čo bol zverejnený nový návrh na držanie psov. Návrh upriamený na plemená psov je nezmyselný a zbavuje ľudí (majiteľov psov) ďalšej zodpovednosti!!
Tak ako by bolo nezmyselné, keby človek spôsobil svojim autom a nedbalou jazdou haváriu a namiesto človeka by bolo trestané auto, tak isto je nezmyselné trestať plemená psov. Pes si človeka nevyberá...

Je správne snažiť sa o čo najlepšiu elimináciu útokov psov na ľudí!! Treba tento problém riešiť, ale zakázaním určitých (alebo aj všetkých) plemien psov, sa problém nevyrieši.

Možno si niektorí, ktorí nemáte plemena zo zoznamu, poviete, že sa vás to netýka, ale nikdy neviete, kedy sa to vaše plemeno ocitne v núdzi....a
Je to "podpásvoka" hlavne pre tých zodpovedných psíčkarov, tých nezodpovedných sa tento návrh tak ako je postavený (na plemenách) vôbec nedotkne respektíve dotkne iba minimálne!!
Som za to, aby sa riešila eliminácia útokov psov na ľudí (a nielen to, mne už dosť lezie na nervy ako niektorí psíčkari po svojich psoch nezbierajú exkrementy! doslova ma to vytáča, a to som psíčkarka a nemám ani dieťa), ale nie týmto spôsobom. V iných krajinách sa to vraj príliš neosvedčilo, dokonca vraj útoky stúpli...

Jedno video k tejto tématike: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1106768962-nebezpecni-mazlicci/203542152450001-podvedeni-psi/

Ďakujem!
A v iných krajinách sa to vraj osvedčilo, dokonca vraj útoky klesli :rolleyes:
"Páči" sa mi to typické slovenské nadávanie, aké je všetko zlé, ale kde je lepšia alternatíva??? Keď sa navrhne, aby psy na verejných priestranstvách museli byť na vodítku, príp. aj mať náhubok, je to zlé, lebo pes sa takto nevybehá - nevadí, že psy otravujú ľudí, skáču do nich alebo skáču do iných psov, vybiehajú na cestu... Keď sa navrhne, aby pes musel mať výcvik, zas je to zlé a zbytočné, lebo cez skúšky prejde každý... V návrhu nesúhlasím s automatickým utrácaním a so zverejňovaním osobných údajov majiteľov, časť A zrušiť, časť B rozšíriť o ďalšie plemená a je to OK :)
Letko
24.09.12,04:59
Podľa mňa by sa mal každý útulkový pes, ak si ho do určitého času nevyzdvihne jeho majiteľ, dať sterilizovať.
verkaz
25.09.12,14:20
to sa v útulkoch bežne robí a ak nie je sterilizovaný, tak sa to dá do adopčnej zmluvy, kde je tým zaviazaný nový majiteľ
bonita
26.09.12,09:52
Navrh zakona je uplne laický. Ak by pri nom pomahal odbornik, vobec by sa tam nevyskytli take plemena, ake u nas nie su, pripadne ich je zopar kusov a iste nie ich krizence, ale len s PP.

Pitbul a staf nie su pre cloveka nebezpecni, ak ich aky maor k tomu cielene neviedie, su to rasy skrizene tak, ze cloveka miluju ovela viac nez ine rasy.

Na cloveka cielene krizene rasy su RTW, doberman, NO, bandog a i. Tiez su mu omnoho nebezpecnejsie.

Mam doma krizenku pitbula aj stafa a ziju obe so 40 timi psami uplne v pohode. Akurat ze ta krizenka stafa nas dost nici neustalym oblizovanim a pusinkovanim.


Apropo: sme utulok, ktory granule nikdy neodmieta a najde si vzdy cas, pripadne si vie pre ne aj zbehnut, okr. DS a BA, Galanta, Sala. Nakolko mame spotrebu 450 kg mesacne, co je pre nas uz znicujuce, stale ludi prosime o prispevok v podobe granul. Osobny dovoz je tiez vitany, mame utulok bez kotercov, psi navstevy miluju, pri DS.

www.oz-zopz.sk, email: zopz@azet.sk, 0908705961.

Takze ak by nam vedel niekto pomoct s granulkami, budem nesmierne vdacna.
alaya1
26.09.12,12:56
ach, Bonita, keby sme mali nieco take aj u nas v meste.....budem uvazpovat, ako granule dorucit z BA.
alaya1
26.09.12,13:03
http://img.cas.sk/img/4/fullwidth/1407717_psy-psi-plemena-zakaz-psiky.jpg

S tymto moze suhlasit len ten, kto naozaj okolo ras psov isiel iba v bocnej ulicke, aj to slepej....

Slovo veterinara.- „Zákazom sa docieli iba to, že tí majitelia, ktorí si spôsobili problémy zlým vedením zvieraťa, sa budú zákonu vyhýbať. Budú ich držať na odľahlom mieste, nebudú s nimi navštevovať veterinára
a budú ich uvádzať ako krížence,“

Presne tak, a tie krizence mozu nadalej napadat ludi, zabijat..beztrestne...co uz, ved to nebude zakazane, ci neziaduce plemeno.
Zakon vyzera presne tak, ako jeho zhotovitelia a obhajovatelia- laicky a primitivne.
pepsikova
26.09.12,15:40
...normálnym rozumom nepochopiteľné...prečo sa šíri strach z niektorých plemien psov?..prečo im lepíme značku "nebezpečné"?..prečo, keď sami máme v rukách zbrane v podobe iných prostriedkov, ktoré ná slúúžia k životu?...prečo?..preto, že sme ľudia a máme rozum na rozmýšlanie a ony sú len zvieratá?..
alaya1
27.09.12,04:55
Neuzitocne? Z principu uz????
Llívia
27.09.12,06:02
Opäť vedľa ;-) Neužitočné je, ako si tu niekto bez súhlasu zverejňuje fotky a osobné údaje. ;-) Na zverejnenie fotky, ktorá tu svieti, asi tiež sú minimálne 4 súhlasy ;-) A táto téma je o inej pomoci ;-) A môžeš sa aj .....
alaya1
27.09.12,06:08
zelam ti Llivia pekny den.....a pomoc zvieratam je pomoc akakolvek..bez tvojich vymedzeni.
Llívia
27.09.12,07:53
Alaya1: si trápna a na smiech, ale aspoň mám o zábovau postarané :D
Llívia
27.09.12,07:54
2 Hours Ago #21906 Neuzitocne? Z principu uz???? - A ty to z princípu musíš vždy vrátiť, že? ;-)
Bells
27.09.12,12:08
Llívia: Môžem sa Vás opýtať, či ste niekedy chovali psa? Máte deti? Máte nepriateľov?

Začnem tým, ako ste písali: Že psy musia mať náhubky a vodítka na prechádzke. A ľudia prečo nie sú na vodítku a nemajú náhubok? V čom sa rozlišujeme my od tých zvierat. Akým právom môžte súdiť niečo v čom sa nevyznáte? Prečo Vaše deti nemajú náhubky a nie sú na vodítkach (ak máte deti)? Ak má 40kg pes náhubok a ešte k tomu kovový garantujem, že s tým dokáže spôsobiť dosť ťažké zranenie. Dokáže to spôsobiť aj malý pes. Prečo si rodičia nedávajú pozor na svoje deti? Prečo deti stále vybiehajú na cestu, na cyklistov, vrieskajú v parku, otravujú okoloidúcich? Prečo ľudia večer ničia verejný majetok fajčia, popíjajú alkohol, znásilňujú ženy, mlátia ľudí, okrádajú ľudí? Aj na týchto ľudí sa urobí takýto zákon? Urobí sa zákon, že ženy s čiernymi vlasmi sú nežiaduce a že ženy s blond vlasmi sú so sprísneným držaním?

Stále vravíte, že je rozdiel medzi malými a veľkými plemenami. Áno je. Ale základný rozdiel je v tom, že veľké plemeno MÁ ROZUM, čo taká čivava, york, kavalier, bišón, maltéz vôbec nemá. Tieto malé psy sú iba KLBKÁ NERVOV. Mám veľkých psov. Môj pes je kríženec Kaukaza a má tak vysokú toleranciu k týmto malým psom, že sa mu niekedy čudujem. Bežne máme problém s tým, že tieto malé psy sa mu zavesia na krk. Tak kto robí väčšie problémy? Veľký pes MUSÍ: Byť vychovávaný, ovládateľný, neskákať, neslintať, nosiť náhubok, byť tolerantný, priateľský, ľahko ovládateľný. A malý pes je PUSTENÝ na voľno, ziape pomaly na celé sídlisko, ešte sa hodí na krk veľkému psovi. A majiteľ je vtedy kde? Prečo my, ktorí sme zodpovední, venujeme sa svojím psom, staráme sa o nich, vychovávame ich. Tolerujeme všetko čo "Musia" naše psy robiť a aké byť? Prečo sa tak všetci radi navážajú do psíčkarov? Pri tom pes patrí medzi najstaršie domestikované zviera človekom. Tak prečo kvôli hlúposti niektorých ľudí máme prísť o to čo pre niekoho znamená veľa.

Koľko psov ročne skladá skúšky canisterapeutických, záchranárskych, policajných a asistenčných psov? O tom nevie nikto. Všetci neznalí vidia, len to že pes je agresívna beštia. Ale to, že pomáhajú, zachraňujú a obetujú sa pre nás na to všetci zabúdajú..
Takže v prvom rade by sa mali ľudia zamyslieť, prečo sú takí k psíčkarom akí sú. Prečo sú títo ľudia a ich psy najvďačnejšou témou na útok. Prečo ľudia, ktorí svojho psa ani SADNI, ĽAHNI nenaučili sa obúvajú do niekoho, kto chová psov, venujem sa im každý deň? Myslím, že je čas sa zamyslieť na psychikou a správaním sa. Tým, že máme ruky, sme ľudia, máme možnosti, silu tak sa správame ako zvery? Kto nám dal právo rozhodovať o životoch zvierat? Oni neubližujú tak ako ľudia,nikdy nikoho nezabijú z pomsty, z hnevu, zo žiarlivosti, pre peniaze. Vždy ak už aj je nejaký útok je za tým MAJITEĽ a ten koho napadli. Pretože akcia vyvoláva reakciu. Treba vedieť si priznať chybu a zamyslieť sa nad slovami a správnosťou toho čo hovoríme a čo sa snažíme obhájiť.
Llívia
27.09.12,12:19
Žeby niekto našiel na klávesnici interpunkčné znamienka?
Llívia
27.09.12,12:24
A ďakujem za spríjemnenie dňa - na Vašom príspevku som sa dobre pobavila :-)
alaya1
27.09.12,14:51
Bells, no to si vyprosim, zeby bison nemal rozum, to si dalsi odbornik, ze?? Hluposti su v tom odseku, ci tu budeme rozoberat velky, maly pes?Kolko pudlikov, bisonikov, cavalierikov su uspesni canisterapeuti?Aky pan, taky pes, ci velky, ci maly.
Llívia
27.09.12,16:42
Omyl. Reagovala som na to, na čo som chcela reagovať. Presne tak, ako si ty reagovala len na to, na čo si chcela reagovať.
Llívia
27.09.12,16:43
Nemám dojem, že by si ty alebo ostatní odporcovia ten návrh aj čítali, keďže isté veci prehliadate a isté prekrúcate ;-)
MisheliQ
27.09.12,17:27
Pamätáte si ešte na akciu pre útulok Senica, o ktorej sa píše hneď v prvom príspevku?? Možno vás bude zaujímať ako akcia dopadla, tak teda tu to máme

Dňa 06.07.2012 sme Vám predstavili kampaň na zbierku na krmivo pre psíkov v našom útulku na zľavovom portáli www.bratizlava.sk (http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.bratizlava.sk&h=tAQEF258C&s=1)
Princípom bolo zakúpiť virtuálny kupón v minimálnej hodnote 1 eura. Každý tak mohol iba jedným eurom prispieť na nákup krmiva až v objeme jednej tony.
Akcia mala úspech a podarilo sa vyzbierať 1290 EUR, za ktoré sme mohli nakúpiť pre psíkov až 1 tonu krmiva, ktoré vydrží na niekoľko mesiacov. Vďaka
výbornej spolupráci s veterinárnou klinikou VETGUARD a osobne vďaka Magduške Galbavej, sa nám podarilo nakúpiť veľmi kvalitné krmivo zn. EMINENT v rôznych
variáciách vybraných podľa aktuálnej štruktúry našich štvornohých obyvateľov. ( adult, puppy atď....)
Veľká vďaka patrí predovšetkým portálu WWW.BRATIZLAVA.SK a jeho predstaviteľom, vďaka ktorým sa mohla zbierka uskutočniť a celú technickú realizáciu
nám sprostredkovali bez nároku na akúkoľvek odmenu.
a OBROVSKÁ VĎAKA patrí najmä ľuďom, ktorí sa do zbierky zapojili a spolu vyzbierali psíkom 1 tonu krmiva ! ĎAKUJEME VÁM !!!
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/546136_462961713738787_1574656327_n.jpg
viac fotiek nájdete na tomto odkaze http://www.facebook.com/media/set/?set=a.462961627072129.112132.100000748868203&type=3
alaya1
27.09.12,17:29
super.
MisheliQ
27.09.12,17:32
OZ Majme srdce usporiadalo v poradí 10. aukciu. Aukcia končí 30.09.2012 o 20:00.
Je si ozaj z čoho vybrať, v ponuke je napr. aj táto pekná bundička pre psíka.
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/532285_510759172285779_444136578_n.jpg
O aukcii:

Aukcia je spustená, môžete sa pustiť do draženia, no najskôr si prosím prečítajte pravidlá :-) Výťažok z aukcie bude použitý na pomoc zvieratkám v núdzi.
Podmienky aukcie: - ak máte záujem o vecičku, ktorá je v aukcii, tak musíte uviesť vyššiu cenu, ako je tá, ktorá bola ponúknutá pred vami - minimálna suma prihodenia je 0,50 eur - do aukcie sa zapojte, len ak dražené veci skutočne chcete prevziať a zaplatiť - vydražené veci neposielame na dobierku, je možnosť si ich prevziať osobne v BA alebo budú zaslané po úhrade na účet - aukcia sa končí v nedeľu 30.9. o 20:00, príspevok po tomto termíne už bude neplatný - poštovné bude závisieť od váhy vecí, ktoré si vydražíte, ceny podľa cenníka slovenskej pošty - po ukončení aukcie vás budeme kontaktovať správou, kde bude zoznam a suma vecí, ktoré ste si vydražili a číslo účtu, kam treba peniažky poslať.Vopred vám ďakujeme a želáme príjemnú zábavu pri dražení!
odkaz http://www.facebook.com/media/set/?set=a.510759018952461.131255.113613822000318&type=1
MisheliQ
27.09.12,20:12
Prišlo mi e-mailom:

Zdravím všetkých,

Ako väčšinou viete, MPSR pripravuje Novelizáciu Zákona č. 282/2002 o podmienkach chovu psov. Novelizácia sa najviac týka vymenovaných plemien, ale svojimi dôsledkami môže zasiahnuť a negatívne ovplyvniť organizovaný chov väčšiny plemien psov, ktoré sa u nás chovajú.
Náš Slovenský klub chovateľov teriérov a foxteriérov umiestnil na doleuvedenom portáli hromadnú pripomienku k navrhovanej novelizácii Zákona č. 282/2002 Z.z.
Hromadná pripomienka musí byť prejednaná ak ju podporí najmenej 500 zaregistrovaných podporovateľov.
V prípade, že s našou hromadnou pripomienkou súhlasíte, prosíme Vás o podporu.
Ak Váš hlas má byť platný, musíte sa na portáli najprv zaregistrovať.

Prosím Vás šírte túto správu aj ďalej, po všetkých možných sieťach, ktoré máte k dispozícii.

V mene našich členov vopred ďakujeme.

Za Výbor SKCHTa F
MVDr. Pavol Seman


https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=191&matEID=5495&mrEID=271747
Llívia
27.09.12,20:22
Wow, neužitočné za to, že niekto tu šíri klamstvá :D
alaya1
28.09.12,06:27
ZDIELAJTE PROSÍM AJ V ĆECHÁCH-CARLOS ŹIJE TERAZ V PRAHE!!! Akualizované: Vychudnutá a podrezaná ako prasa na zabíjačke, tak skončila Dituška u týchto dvoch!Jana ..... a Carlos ......... Ditu mali jeden a pol roka, mladšiu Divu adoptovali na jar od chovateľa-pre zlý skus nebola vhodná do chovu.Nemali podmienky na chov, strkali ich po hoteloch, niekde dokonca ostali dlžní.Písala som na nich sťažnosť na RVPS za opustenie zvieraťa, nakoľko aj u mňa si ich zabudli. Divu potom strčili do útulku SZ na Poliankach.Ditu si nechali a takto skončila.Dostala som info aj od jedného OZ, že aj od nich si adoptovali psíka a záhadne zmizol. Janina sestra sa pokúšala nájsť pre ne adopcie, žiaľ Jana s tým nesúhlasila.Dituška, spinkaj sladko.



http://www.facebook.com/media/set/?set=a.3856674108313.153588.1622177768&type= (http://www.facebook.com/media/set/?set=a.3856674108313.153588.1622177768&type=1)1
MisheliQ
28.09.12,13:54
rastlinka
28.09.12,14:25
Ahoj MisheliQ. Neviem prečo sa zaujímaš o psíkov v Bratislave. Si predsa z Popradu, tak choď pomôcť Popradskému útulku. Buď finančne, alebo materiálne. Ja som tam bola dnes, zaniesť rôzne žuvacie kosti.
rastlinka
28.09.12,14:31
Za 60 minút končí možnosť zakúpenia kupónu a ešte je potrebných 437 kupónov
http://www.bratizlava.sk/zlava/1-tona-krmiva-za-1-euro-pre-utulok-senica-zapojte-sa-do-dobrocinnej-zbierky-venujte-symbolicke-1/527

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/417427_445470678821224_1097463131_n.jpg

Ahoj MisheliQ, neviem prečo chceš pomáhať bratislavskému útulku. Si predsa z Popradu, tak choď pomôcť popradskému útulku. Buď finančne, alebo materiálne. Ja som tam bola dnes zaniesť rôzne žuvacie kosti.
MisheliQ
28.09.12,14:46
:-) podporím ho podporím, ale najskôr asi až na Vianoce. Nie som teraz v Poprade a do decembra ani nebudem.
Bells
29.09.12,16:07
alaya: nenarážam na Vážho :) Ale tých ktorých som stretla to nemali vcelku v poriadku v hlave. nehovorím, že som odborník. Mala som možnosť vidieť psov aj vo veterinárnej ambulancii a správanie ich a majiteľov.
Bells
29.09.12,16:08
Nenarážam na canisterapiua a na psy v nej. Ale na psy, ktoré behajú v parkoch a bežne idú visiace na väčšom psovi. Prečo hlúposti? prečo je zákon len pre veľké psy?
Llívia
02.10.12,11:34
Wow, niekto si tu otvára papuľku, že cudzí psy tu behajú za jeho psom, hryzú ho hlava-nehlava, dám riešenie - a že neužitočné :D Voľakto sa fakt nezaprie :D
verkaz
02.10.12,12:57
MisheliQ
02.10.12,13:37
Nedávno som mala takú skúsenosť, že som kľakla na kolená, aby som ochránila svojho westíka pred rozzúreným bíglom. Potom ako sme už odchádzali som videla ako ho jeho majiteľ kopol (a že ten majiteľ bol poriadny chlap ako hora).
MisheliQ
02.10.12,13:40
Už viem prečo ten bígl chcel zaútočiť. Agresivita plodí iba agresivitu...
Kvaka
02.10.12,14:42
Hromadaná pripomienka Za jeden meter má už dosť podporovateľov, aby ju brali vážne.
Je tu ešte jedna, ktorá je zameraná proti množiteľom, tej ešte chýbajú hlasy. Bude menej vyhodených a nechcených psíkov, čítam tému Psia duša a je mi ťažko.
V pripomienke je aj toto:
V prípade náhodného, neplánovaného vrhu šteniat bez preukazu pôvodu vydaného poverenou organizáciou, je povinný chovateľ splniť nasledovné podmienky: A) nahlásiť príslušnej obci narodenie šteniat do veku 4 týždňov B) zaplatiť správny poplatok, ktorý v prípade prvého vrhu v príslušnom kalendárnom roku činí 20 eur, v prípade druhého a ďalších vrhov 100 eur za každý jeden vrh C) zabezpečiť začipovanie šteniat D) zabezpečiť riadne odčervenie a vakcináciu šteniat E) Riadne sa starať o šteňatá do veku ôsmych týždňov ich veku F) Viesť evidenciu majiteľov šteniat Šteňatá bez preukazu pôvodu vydaných poverenou organizáciou nesmú byť predmetom obchodu, nesmú byť ponúknuté za finančnú, alebo inú protihodnotu a môžu byť len darované.
https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=191&matEID=5495&mrEID=271787
alaya1
02.10.12,17:02
Posun je to urcite, zial, ja s chovom bPP psov nesuhlasim.Ale drzim prsty, nech sa to tym, co s tym suhlasia podari..
Kvaka
02.10.12,17:05
Aspoň si prečítaj, čo tam je. Na území Slovenskej republiky je zakázané cieľavedomé rozmnožovanie psov bez platného preukazu pôvodu vydaného poverenou organizáciou, ako je aj zakázané zneužívanie názvu plemien pri komerčnom predaji šteniat a psov bez preu
alaya1
02.10.12,17:23
myslim, ze tych nahodnych nakryti bude vela....ale fandim tomu, nech sa to podari...cas ukaze.
Kvaka
02.10.12,18:21
Máš pravdu, už som dlho nepozerala zákon.
Llívia
02.10.12,18:23
To, že tam doplnili aj pohryznutie zvieraťa, je dobré, veď aj koľkí majitelia psov sa sťažovali, že iný pes pohrýzol toho ich a majitelia vinníka to mali v paži.
Llívia
02.10.12,18:32
A je to spravodlivé voči majiteľovi fenky, keď sa k nej na jeho pozemok dostane cudzí pes?
Llívia
02.10.12,18:33
Tak to je potom riadne blbé pravidlo, keď na to stačí len 500 ľudí :-(
Bells
02.10.12,20:19
Nie tak debilite ako na tom, že polovica ľudí nerozumie svojmu psovi.. A psi nezvládnuté behajú na voľno a zvládnuté sa musia krotiť sa sťahovať sa pred nimi aby neboli bitky. U nás je bežné že taký malý pes vyletí na 40kg psa.
vlado 33
03.10.12,17:44
To som teraz našiel na facebooku a je to: Svätá pravda
Llívia
03.10.12,19:46
Vykynožiť :D Niekedy sa na FB aj pravda objaví :D
verkaz
04.10.12,06:30
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/303915_531988470149600_2900578_n.jpghttps://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-snc7/592193_435357086479406_751909671_q.jpg (https://www.facebook.com/NejlepsiKamaradi)
Nejlepší přátelé (https://www.facebook.com/NejlepsiKamaradi)
Tato stránka se mi líbí (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=531988470149600&set=a.435367029811745.124497.435357086479406&type=1&theater#) · Přibližně před hodinou






4. říjen je Mezinárodním dnem zvířat, na počest Svatého Františka z Assisi, který pečoval o nemocná a opuštěná zvířata.♥
Zvířata nás obohacují a dávají smysl našemu životu. Proto bychom se k nim měli chovat zodpovědně a ohleduplně. Nejen k těm našim, ale i k těm opuštěným.
MisheliQ
04.10.12,14:12
promont maja
06.10.12,14:12
... fila je vo Veľkej Británii zakázaná ... nemožno ju ani vlastniť ... či?
Llívia
07.10.12,12:28
A zbytočné, lebo chlapci si to vysvetlili po svojom, nesprávne.
Juraj1x
07.10.12,16:07
promont maja
08.10.12,05:04
.... to mi odľahlo ... pekne ďakujem za info ...
Llívia
08.10.12,06:47
To, čo cituješ, sa stalo v ČR, nie na Slovensku ;-)
MisheliQ
08.10.12,08:33
..


Pripavovaná kampaň OZ MAJME SRDCE, OZ Pes v núdzi a OZ Psia duša.
http://www.lacnesteniatka.sk/web/sites/default/files/styles/thumbnail/public/field/image/prva_0.jpg
http://www.lacnesteniatka.sk (http://www.lacnesteniatka.sk/web/)

http://www.psiadusa.sk/emin.jpg
http://www.psiadusa.sk/emin.htm


Občianske združenie Psia duša pripravilo výstavu s názvom "Život psa nemusí byť pod psa". Výstava má motivovať ľudí k adopcii opustených psíkov.
http://www.psiadusa.sk/proj03a.jpg

BEZPLATNÉ POSKYTNUTIE PRIESTOROV







OC OPTIMA - Košice
13. 09. - 30. 09. 2012


OC Zemplín - Michalovce
01. 10. - 14. 10. 2012



ďalšie miesta a termíny budeme postupne dopĺňať











http://www.psiadusa.sk/proj03.htm
Llívia
08.10.12,10:07
Požiadaj, moje príspevky tu dám späť, lebo sú k téme, aj keď sa tebe alebo komukoľvek inému nepáči, že s ním nesúhlasím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Llívia
08.10.12,10:59
Práve si opäť dokázala, že si klamárka ;-) Keď si skončilal debatu, čo stále komentuješ?
MisheliQ
08.10.12,15:45
Tak potom akým právom tvrdíš, že psíčkari klamú ohľadne toho, že to ohrozí chov plemien so sprísneným držaním? Keď nevieš ako bude taký výcvik prebiehať a čo sa bude požadovať? Vzhľadom na to aké sú k dispozícii momentálne skúšky je na mieste zo strany
MisheliQ
08.10.12,15:48
chovateľov obava o budúcnosť chovu tohto plemena.
MisheliQ
08.10.12,15:50
Až na to, že ,,Ako dlhoročný súdny znalec v odbore kynológia musím s plnou vážnosťou uviesť, že samotné rozoznanie niektorých plemien uvedených v zozname so sprísneným držaním je problematické. Preto kvalifikované rozoznanie krížencov týchto plemien alebo
MisheliQ
08.10.12,15:51
...alebo zistenie plemennej príslušnosti predkov bastardov je v mnohých prípadoch prakticky nemožné" MVDr. Seman
MisheliQ
08.10.12,15:53
Dobre sa to číta v tom návrhu, ale ako mi chce niekto dokázať, že môj pes je krížený s pitbulom? Môžem povedať, že je to kríženec staforda a ako mi dokáže, že to kríženec staforda nie je?
Llívia
09.10.12,08:22
Keď niečo chceš, napíš to ako normálny príspevk, nie ako komentár.
noemi-ke
09.10.12,09:09
Asi nevidis, ze sa neda do temy prispievat, asi preco!! Verim, ze si stastna.
Llívia
09.10.12,10:43
Moja, šľahni si niečo na ukľudnenie, nemám nič spoločné s uzatvorením témy, o to požiadala niektorá z tvojich dogforácky kámošiek ;-)
Llívia
09.10.12,10:44
Gratulujem ti! Téma je uzatvorená - takto určite plní svoj zámer ;-)
Llívia
09.10.12,10:45
Zmazať vlastné komentáre, keď s mi nepáčia reakcie na ne, to je také Alaykovské ;-)
alaya1
09.10.12,13:30
Sloboda zvierat (http://www.facebook.com/pages/Sloboda-zvierat/30875297041?ref=stream)



Začali sme fotiť charitatívny kalendár na rok 2013. Tento krát pod kreatívnym vedením fotografky Ester Erdelyihttp://www.facebook.com/estererdelyi. A jeho posolstvo? „Najväčším úspechom je byť milovaný“. V hlavnej úlohe úspešné osobnosti a neobyčajné zvieratká, ktoré vďaka „veľkému“ ľudskému srdcu dostali druhú šancu naplno žiť. Ďakujeme La Femme http://www.facebook.com/pages/La-Femme/108393875909609 za krásne oblečenie.




http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/c0.10.403.403/p403x403/60670_10151185887967042_1692827262_n.jpg
alaya1
09.10.12,13:33
alaya1
09.10.12,14:01
Sloboda zvierat (http://www.facebook.com/pages/Sloboda-zvierat/30875297041?ref=stream)



Nezabudnite prosím, zostávajú len necelé dva dni na to, aby ste podporili pripomienku ku novele zákona o zmene podmienok chovu psov. Nové pravidlá ktoré chce minister zaviesť nie sú odôvodnené, ani vedecky podložené a stavajú niektoré plemená do pozície absolútnych vyhnancov. Venujte tejto téme pár minút svojho času, kým nie je neskoro. Postup je nasledovný:
Pre tých, ktorí nie sú zaregistrovaní:
1, zaregistrujte sa na:https://lt.justice.gov.sk/Public/RegisterNewUser.aspx?bdrm=nl21473609-80a96025
2, opätovne sa prihláste, vyplňte „Môj profil a nastavenia” a uložte zmeny.
3, Kliknite na hromadnú pripomienku
https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=191&matEID=5495&mrEID=272493&bdrm=nl21473609-162fdf4f
4, Kliknite na podporiť, hotovo.
Ďakujeme, že si nenecháte túto príležitosť do zajtrajšieho dňa odplávať.
alaya1
09.10.12,14:08
Prešovskí havkáči (http://www.facebook.com/pages/Pre%C5%A1ovsk%C3%AD-havk%C3%A1%C4%8Di/255033921189122)Pred 21 hodinami (http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=534897546536090&id=255033921189122)


Už nám pomaličky ubúdaju handry, preto Vás prosíme ak máte staré oblečenie,uteráky do pelieškov a pod. doneste nám ich do KS.
Ďakujeme
alaya1
10.10.12,06:23
Psia duša (http://www.facebook.com/psiadusa?ref=stream) zdieľa fotku (http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4317200541722&set=a.4317199621699.163908.1638264883&type=1) používateľa Silvia Lorenczová (http://www.facebook.com/silvia.lorenczova).Pondelok (http://www.facebook.com/psiadusa/posts/279779025472385)


Nenakupujte v obchodoch, ktoré sa takto starajú o zvieratá, o živé a cítiacie tvory...

Pozn. OZ Psia duša podalo podnet na prešetrenie na príslušnú RVPS + kontaktovalo médiá. Urobte tak aj Vy...

,,Osmáky,, bez jedla, vody /vodu dali až keď som strašne prosila, ale napájačka je upchatá od špiny, teda, voda nie je !!!!/a vo vlastných výkaloch, akvárium slabo vetrané, maličké akvárko, špina, smrad, majú otvorené krvácajúce rany. Katastrofálne týranie!!!!!!!!!

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/374036_4317200541722_1716073777_n.jpg
alaya1
10.10.12,07:40
Priatelia zvierat (http://www.facebook.com/priateliazvierat?ref=stream)

Pondelok (http://www.facebook.com/priateliazvierat/posts/10151210371704208)


V KS Trebišov nemajú psíci čo jesť. Ide tam na deň cca 20 kg granúl keďže je tam kvantum psíkov. Dievčatá nemajú OZ, chodia tam len zo svojej dobrej vôle a robia všetko čo je v ich silách. Šteniatka zomierajú na parvovirózu, nie je ich za čo očkovať. Sú tam kotné suky, ktoré treba sterilizovať a to je tiež dosť drahá položka. Pomôžete? Každé euro určite padne do správnych rúk... 9679945/5200 do správy pre príjemcu napíšte KS TV, je to naše číslo účtu. Alebo môžete poslať aj granule, prípadne doniesť, zaplatiť vakcináciu atď. Adresu poskytnem.

ZBIERKA V PREŠOVE PRE KARANTÉNNU STANICU TREBIŠOV
(http://www.facebook.com/events/362034670552258/)Verejná udalosť · Od: Priatelia zvierat (http://www.facebook.com/priateliazvierat/events)





Konečne môžeme aj my v Prešove pomôcť karanténnej stanici v Trebišove. Majú tam okolo 30 psíkov, nemajú OZ a psíci už nemajú čo jesť lebo je ich veľmi veľa, krmiva málo. Určite poznáte ich stránku už z facebooku.
Zbierka sa uskutoční 25.10.2012 pri Tescu, konkrétne pri benzínke. Pridám tu potom aj mapku :) budeme tam od 16.00 do 17.30 cca. Ak by ste mali návrh na iné miesto, tak sem s ním.
Bude vás tam čakať zástupca dobrovoľníkov z Trebišova a zástupca OZ Priatelia zvierat.
Psíkovia potrebujú krmivo (granule, konzervy), odčervováky, aj tabletky aj pasty pre šteniatka, vodidla a obojky.
Verím, že prídete a donesiete niečo pre tieto ubolené dušičky.
alaya1
10.10.12,07:45
Tema bola vcera zamknuta, ked bola tato zalozena!.
alaya1
10.10.12,07:53
ema ma sluzit LEN na PREZENTACIU aktivit.
Llívia
10.10.12,18:36
Neviem, čo za problém mali Danushka a Buchač s jednou vetou, keď moderátor nemal najmenší problém duplicinté témy zlúčiť.
alaya1
12.10.12,14:41
tu sa mysli asi utok u nas, nakolko u nas.
Dav
12.10.12,19:44
Na požiadanie som tému znovu otvorila. Vymazala som príspevky,ktoré boli diskusiou k iným problémom.
Prispievajúcich prosím, aby sa držali zadania témy - Pomoc zvieratám.
Chcem poprosiť tých, ktorým som vymazala príspevky, o pochopenie tohto môjho kroku. Pre názorové nezhody v niektorých témach považujem za správne, ak sa téma bude pridržiavať len svojho pôvodného zamerania. Na riešenie iných problémov navrhujem novú tému, blogy alebo zriadenie osobitnej miniporady, ktorú si bude moderovať zakladateľ miniporady.
Ďakujem za porozumenie.

P.S. Kým ma obviníte z nezáujmu o psy, pozrite sa na môj nick a prečítajte si moje blogy :D
alaya1
12.10.12,20:00
Upozornenie pre zvieratka v Presove

V poslednej dobe je väčší nárast chorých psov ktorí kašlú.Je tu predpoklad na kotercový kašel preto ak ma váš pes kašel a dusenie navštívte svojho veterinára.Dá sa to krásne vyliečiť antibiotikami len to netreba podceniť. Aj naše psíky tým nedávno prešli vyzerá že prišiel nejaký chorý psík na sídlisko a teraz sa tu už reťazovo prenáša všade ale netraba stresovať ale navštíviť veterinára !

Co je kotercovy kasel.
http://www.slovenskycuvac.info/zdravie-a-vyziva/76-kotercovy-kasel
MisheliQ
12.10.12,20:44
OK, porozumela som a chápem
MisheliQ
12.10.12,21:40
akcia SOS pre zvieratá, o ktorej tu informovala verkaz(http://www.porada.sk/t197794-p8-pomoc-zvieratam.html#post2153861) sa konala a dopadla takto

Ďakujeme všetkým, ktorí včera prišli, zapojili sa a pomohli - s búdami, so zbierkou, adopciou. Ďakujeme partnerom podujatia, Ďakujeme veterinárom, canisterapeutom, umelcom, moderátorom - aj Pánu Bohu za prekrásne počasie :-) SOS pre zvieratká sa skutočne vydarilo!!! :-) https://www.facebook.com/media/set/?set=a.414905438559298.93575.135701193146392&type=1
http://www.facebook.com/pages/Slovensk%C3%A1-aliancia-ochrancov-zvierat-SAOZ/170048616392912?fref=ts
alaya1
15.10.12,07:41
ZOPZ - Združenie ochrancov a priateľov zvierat (http://www.facebook.com/pages/ZOPZ-Zdru%C5%BEenie-ochrancov-a-priate%C4%BEov-zvierat/284721856277)

Velke podakovanie pre vsetkych, ktori na tychto 360 kg granuli prispeli . Dafy sa mi dostala do prveho dvora a jedno vrece si hned aj otvorila. Dobre oni, psi, vedia, ze to je pre nich.
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/299442_10151249936701278_1744194664_n.jpg
alaya1
18.10.12,19:51
POMOC s prevozom do Brna.Prešovskí havkáči (http://www.facebook.com/pages/Pre%C5%A1ovsk%C3%AD-havk%C3%A1%C4%8Di/255033921189122?ref=stream)Bohužiaľ nám padol prevoz preto ak by ste niekto mali cestu do Brna a vedeli by ste zobrať štvornohého pasažiera dajte vedieť :-) Našťastie naše úžasné psíčkarky si ju zoberú na týžďeň do dočasky a nám sa vratia šteniatka.Dve by sa mali adoptovať cez víkend,jedno je už adoptované takže ostávajú ešte tri !!!! Prípadne ak by bol záujem o fenku bolo by to super.Je to super havino najskôr kríženec pudlíka.
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/c67.0.403.403/p403x403/482984_539090579450120_492705707_n.jpg
MisheliQ
18.10.12,20:28
http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-prn1/592242_246522615462143_1054404828_n.jpg
Celoslovenský a zahraničný predaj nástenného kalendára OZ SOS PSIKY na rok 2013 (http://www.facebook.com/events/246522615462143/)
http://www.facebook.com/events/246522615462143/ (http://www.facebook.com/events/246522615462143/)


V otázce etické spornosti zastánci vivisekce na zvířatech nejčastěji demagogicky odpovídají: „Co myslíte, že je důležitější? Život vašich bližních nebo život tzv. laboratorní krysy, králíka či psa?“. Demagogická odpověď odpůrce vivisekce může být: „Co myslíte, že je důležitější? Život vašich bližních nebo život vašich sousedů?“. Otázkou však není, zda si vybrat mezi životem lidským nebo jiných zvířat, ale zda si vybrat mezi dobrou a špatnou vědou. Věda založená na vyhledávání léčebných postupů pro nemocné skrze mrzačení jiných nemůže být dobrou vědou.

http://www.facebook.com/pages/Ochrana-zvierat-je-z%C3%A1le%C5%BEitos%C5%A5-%C4%BEud%C3%AD-lebo-zviera-sa-br%C3%A1ni%C5%A5-nem%C3%B4%C5%BEe/232387856796041

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/166063_411457172222441_954377598_n.jpg
viac fotiek http://www.facebook.com/media/set/?set=a.411457125555779.98078.232387856796041&type=1
MisheliQ
21.10.12,17:18
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/575837_368210499910921_297569402_n.jpg

Cena 4eura ,kupit si ho mozete ak ma budete kontaktovat so sukromnej spravy alebo telefonicky 0902 105 101,dakujemee,viac info na udalosti....kliknite a citajte,podporte opustenych psikov zakupenim malickosti,ktora potesi a velmi pomoze
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=368210499910921&set=oa.350256508380858&type=1&theater
MisheliQ
22.10.12,10:48
Ďakujeme všetkým, ktorí si u nás objednali mikiny a podporili tak našu kampaň. ďakujeme tiež za trpezlivosť, mali sme problémy s dodaním mikín, ale už je to vyriešené.
Ak by ste mali zaujem, nadalej si mozete u nas objednat mikinu, alebo tričko a podporit tak kampan zameranu proti mnozitelom a tyraniu psikov.
Objednavat zatial budeme len pre konkretnych zaujemcov. V pripade zaujmu nam napiste na ozmajmesrdce@gmail.com do predmetu napiste mikina.
Damska mikina je za financny dar vo vyske 30e
Panska je s kapucou a vackom v predu za financny dar 35e.
Momentalne su v ponuke len tieto mikiny alebo potom este tricka damske aj panske za 20e.
Dakujeme

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/155324_477375028960059_1176515672_n.jpg
alaya1
23.10.12,07:02
ZOPZ - Združenie ochrancov a priateľov zvierat (http://www.facebook.com/pages/ZOPZ-Zdru%C5%BEenie-ochrancov-a-priate%C4%BEov-zvierat/284721856277?ref=stream)Velmi dakujem dalsim, ktori pomohli psikom u nas.

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/c0.0.403.403/p403x403/306559_10151262051171278_1829253080_n.jpg
http://nd05.jxs.cz/139/179/eaa8a02960_80890111_o2.jpg

Aby steniatka nekoncili takto
SÚRNE SA HĽADA DO alebo NOVY DOMOV pre 6 šteniatok, ktoré boli vyhodnené na ulici. Šteniatka už papajú samé odhad aj 2 mesiace a budú stredného až väčšieho vzrastu. Už teraz sú z nich krásne bambule. Ak máte niekto záujem o adopciu alebo viete ponúknuť dočasnú opateru tak prosím volajte 0948015944

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/409347_481175358582041_248155847_n.jpg
alaya1
23.10.12,19:37
alaya1
24.10.12,06:09
Vzhľadom na aktuálny návrh zákona Ministerstva pôdohospodárstva a regionálneho rozvoja, sa má meniť a dopĺňať zákon č. 282/2002 Z.z., ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov v znení zákona č. 102/2012 Z.z.
Sme presvedčení, že návrh zákona je protiústavný, diskriminačný, zbytočný a nerealizovateľný v praxi. Predložený návrh je pripravený na základe neobjektívnych bulvárnych mediálnych výstupov, ktoré síce ovplyvňujú mienku širokej verejnosti, ale nemajú mať vplyv na názory politických subjektov azákonodarcov. Vo svojej podstate sa návrh zákona prieči všetkým aktuálnym poznatkom z odboru kynológie, etológie, biológie, genetiky a ďalších. Je zhlukom neoverených a nepodložených dohadov, nesmierne vágnych formulácií, absolútne nemožno zrealizovateľných a nedomyslených nápadov. O možnosti akokoľvek racionálne vysvetliť výber návrhom postihnutých plemien psov silno pochybujeme. Zdôrazňujeme, že nebezpečný môže byť jedinec akéhokoľvek plemena, nie však plemeno ako celok.

OZ Pes v núdzi sa spolu s iniciatívou Jeden meter a podporou organizácii ako MAJME SRDCE a dalších rozhodlo uskutočniť pochod, ktorý sa bude konať v Bratislave dňa 06.11.2012, začne o 16:00 na Zámockej ulici pred budovou NRSR. Pochod sa bude ťiahnuť celým Starým Mestom a skončí sa na Hviezdoslavovom námesti,kde vyvrcholí koncertom interpretov a vyhodnotením prečo sme sa zišli. Nad pochodom prevezme záštitu aj starostka Starého mesta Táňa Rosová.

Môžete sa tešiť na moderátorov Rádia Europy2 Michala Saba a Matúša Krnčoka a umelcov ako Majk Spirit špeciálane aj s celou H16, Zdenka Predna, DNA s kapelou a Suverena.

Naším poslaním a cieľom je odborne, profesionálne a srdcom zastupovať všetkých „psíčkarov“, ktorým návrh nie je ľahostajnýa dôrazne s ním nesúhlasia.
viac info o novele nájdete na www.jedenmeter.sk (http://www.jedenmeter.sk/)
alaya1
24.10.12,18:56
Ak si chcete kupit psa, precitajte si

Pro všechny, kdo si chtějí pořídit štěňátko, ať už s PP anebo bez, jen několik rad. Možná to všechno už víte, ale možná někdo neví:
Pokud jste si našli inzerát, trvejte na tom, že chcete štěňátka vidět. Návštěvy zodpovědní chovatelé povolují od 4 týdnů, kdy si už můžete vybrat a předběžně si své budoucí štěně zamluvit. Dříve návštěvy nepouštím, štěnda jsou moc malinká a citlivá, a i v těch 4 týdnech upozorňuju, že pokud jsou zájemci nemocní, nesmí se ke štěňátkům přibližovat, hladit je a dýchat na ně. Nikdy si nekupujte štěně tak, že vám je dotyčný chovatel někam přiveze! Vždy trvejte na tom, že chcete vidět, kde a jak jsou štěnda s mámou chovaní! Zda mají uklizenou porodní bedýnku, zda mají čistý pelíšek, zda mají misku s vodou, čím jsou krmení, zkontrolujte v jakém stavu je máma a hlavně miminka. Kontrolujte zadeček, jestli má kolem zadečku ulepené chloupky, má štěndo průjem, může být nemocné. Kontrolujte očka, zalepená očka značí zánět, očička mají být živá, zářivá. Kontrolujte tlamičku, má být čistá, bez boláčků a zoubky podle věku štěněte, ještě maličké, ale už rostoucí ve 4 týdnech a v 8 týdnech jsou to už hezké perličky. Skus mají mít nůžkový, to znamená horní zoubky těsně přiléhají před spodní zoubky. Kontrolujte celkový stav štěnda, má být veselé, hravé, reaguje na lidi, hopsá a rádo se hladí. Pokud příjdete zrovna v době, kdy štěnda spinkají, počkejte si, až se probudí, zodpovědný chovatel vám dá na prohlídku mimin tolik času, kolik si budete přát.
Trošku nechutné, ale pokud máte možnost, zkontrolujte i hovínko, škrkavky jsou vidět, je to jako silnější béžová nit, začervené štěně je problém a značí to, že chovatel nepečoval řádně ani o mámu. Zodpovědný chovatel minimálně 2 x štěnda odčervil a jednou očkoval v 6. týdnu věku. Další očkování je ve věku 8 – 9 týdnů, pokud si berete už tak starší štěně, mělo by mít už i druhou vakcinaci. Třetí vakcinace je ve věku 3 měsíce a 14 dní po této třetí vakcinaci je štěně v plné imunitě. Ještě očkování proti vzteklině (dává se buď s třetí vakcinací anebo později, každopádně do půl roku věku pejska). Zodpovědný chovatel vám dá očkovací průkaz, kde jsou všechny tyto veterinární úkony zapsané veterinárním pracovníkem a razítkem veterinární ordinace.
Nikdy! Nikdy si neberte štěndo dříve než ve věku 7 týdnů! Chovatelský řád uvádí nejnižší hranici pro odběr štěňat věk 50 dní. Kdo vám bude chtít dát štěně dřív, je to proto, aby se jich už zbavil, ať s nimi už nemá další náklady a tím větší zisk. Dřívější odběr má negativní vliv na psychiku a socializaci štěňátka!!! Věk 8 týdnů pro odběr štěňátek je ideální jak pro mimča tak i pro jejich mámu. Máma už o štěňátka ztrácí zájem a štěnda jsou naučená na granulky a mateřské mléko už nepijí.
Při koupi štěňátka s PP dostanete k očkovacímu průkazu anebo Pet pasu i průkaz původu psa, štěně bude tetované anebo většinou již čipované a tím pádem dohledatelné při možném ztracení pejska. Čip pejska je registrovaný v Národním registru zvířat a snadno se najde majitel. Správný chovatel vám dá ke štěněti i kupní smlouvu, oblíbenou hračku štěňátka a také granulky, na které je štěně zvyklé, alespoň na první týden krmení.
Pokud se vám cokoli na chovu nezdá, nekupujte štěně jen ze soucitu, tím jen podpoříte takové množitele, kteří nevěnují chovu maximální péči, chtějí jen maximální zisk.
Přeji vám šťastnou ruku při výběru vašeho chlupáčka a mnoho krásných dní strávených v lásce a ve štěstí!

Kamila Zorvanová
MisheliQ
25.10.12,17:39
alaya1
30.10.12,20:54
Priatelia zvierat

„PROSIM VENUJTE POZORNOST* TOMUTO OZNAMU": ministerst*vo medzičasom* rozšírilo* zoznam plemien so sprísneným* držaním na 33, pričom doňho zaradilo* aj plemená ako napríklad* NO, RTW, rodézsky* ridgeback,* argentínsk*a doga, veľký bradáč, bul
teriér,* čau -čau a mnohe ďalšie...T*ERAZ JE NA NAS,ABY SME ZASIAHLI.* Ano aj vy milovnici* labradorov* a pod. tzv. rodinnych* plemien.* Za chvilu sa mozno ten zakon bude tykat aj vas, kedze tam zaradili* aj takeho bradaca.* TERAZ JE TEN SPRAVNY CAS PREJAVIT* SVOJ NAZOR: 6.11.2012* o 16:00 na Zamockej* ulici. OBETUJTE* ZA NICH JEDEN DEN. ONI ZA VAS OBETOVAVAJ*U CELY ZIVOT!!!* http://www.facebook.com/events/122128224606911/?ref=ts&fref=ts

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodatok- ocakavam, ze v 3.varke budu aj bichon a poil frise, civava, prazsky krisarik, ale mozno pribudne aj maltezsky pinc, bolonese, ci taliansky chrtik.

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/282217_10151479984494606_1589618045_n.jpg
bonita
31.10.12,07:58
toto tu uz je?

www.lacnesteniatka.sk

a krasna pesnicka na podporu kampane proti mnozitelom:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Spc_VksyCtQ&list=UUSXu9m9s5KH6ej_Z-sXDwMg
MisheliQ
31.10.12,10:30
OZ Pes v núdzi sa spolu s iniciatívou Jeden meter a podporou organizácii ako MAJME SRDCE a dalších rozhodlo uskutočniť pochod, ktorý sa bude konať v Bratislave dňa 06.11.2012, začne o 16:00 na Zámockej ulici pred budovou NRSR. Pochod sa bude ťiahnuť celým Starým Mestom a skončí sa na Hviezdoslavovom námesti,kde vyvrcholí koncertom interpretov a vyhodnotením prečo sme sa zišli. Nad pochodom prevezme záštitu aj starostka Starého mesta Táňa Rosová.

Môžete sa tešiť na moderátorov Rádia Europy2 Michala Saba a Matúša Krnčoka a umelcov ako Majk Spirit špeciálane aj s celou H16, Zdenka Predna, DNA s kapelou a Suverena.
http://www.facebook.com/events/122128224606911/


Vážení, dnes nám prišiel záznam z rokovania občianskej iniciatívy Jeden Meter SK na Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka k návrhu novely zákona o chove a držaní psov. Na linke nájdete novú pracovnú verziu návrhu...
http://www.jedenmeter.sk/download/zzr.pdf
http://www.facebook.com/jedenmeter.sk?fref=ts
alaya1
01.11.12,11:20
alaya1
01.11.12,17:29
Pomoc pre nechcené zvieratá v Trebišove (http://www.facebook.com/pages/Pomoc-pre-nechcen%C3%A9-zvierat%C3%A1-v-Trebi%C5%A1ove/160506460641789).
NIEKTO Z TREBIŠOVA KTO MÁ CHUŤ POMÁHAŤ?

Hľadáme nových dobrovoľníkov,18 + ,ktorí by chodili pravidelne do KS-kŕmenie,venčenie,fotenie atď...Nenájde sa tu nikto z Trebišova ?? Už rok a pol sme v tej istej zostave,od septembra nebudeme mať na psov toľko času ako v lete.Nebuďte ľahostajní,ďakujeme !

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/c0.0.315.315/p403x403/394652_494171127275319_186431029_n.jpg
alaya1
04.11.12,06:30
Priatelia zvierat (http://www.facebook.com/priateliazvierat?ref=stream)Takou drsnou zimou trpíme nielen my, čo sa vieme a máme čím chrániť, ale aj psy – opustené, stratené, túlajúce sa po uliciach, nešťastní bezbúdovci. No mrznú i tie, ktoré majú majiteľov. Ide predovšetkým o psy držané vonku, na dvoroch a v záhradách, kam majiteľ nechodí každý deň. Často sú na krátkej reťazi či na šnúre uviazanej na dlhom drôte nad dvorom, ironicky nazývané „trolejbusové psy“. Chýba im najzákladnejšie vybavenie – zateplená búda, kvalitné krmivo a čerstvá voda. Polovoľne chované mačky sú na tom – vďaka schopnosti vliezť cez úzky otvor do tepla a ukryť sa – o niečo lepšie. Žiaľ, tisícky domácich zvierat na svete trpia vďaka ľahostajným majiteľom podchladením, podvýživou a násilnou izoláciou.
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/c48.0.403.403/p403x403/426913_372214272804339_56174900_n.jpg
MisheliQ
05.11.12,17:07
Návrh zákona o podmienkach držania psov sa týka všetkých psov nielen psov zo zoznamu:

Ak nesúhlasíte, aby VÁŠ PES musel mať na prechádzke (mimo chovného priestoru) NÁHUBOK a vôdzku, tak sa zúčastnite už TENTO UTOROK (06.11.) POCHODU o 16:00 na Zámockej ulici pred budovou NRSR v Bratislave.

http://www.facebook.com/events/122128224606911/
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/400276_321192867987716_1127003859_n.jpg


AUKCIA PRE SAOZ III v priprave (http://www.facebook.com/media/set/?set=a.429228733808231.101967.170048616392912&type=1)
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/536436_420924767971961_1069735420_n.jpg
alaya1
08.11.12,06:04
alaya1
11.11.12,09:44
hubatá
11.11.12,10:15
Návrh zákona o podmienkach držania psov sa týka všetkých psov nielen psov zo zoznamu:

Ak nesúhlasíte, aby VÁŠ PES musel mať na prechádzke (mimo chovného priestoru) NÁHUBOK a vôdzku, tak sa zúčastnite už TENTO UTOROK (06.11.) POCHODU o 16:00 na Zámockej ulici pred budovou NRSR v Bratislave.

:confused:
Môže mi niekto vysvetliť prečo by hociktorý pes nemal mať na prechádzke náhubok a vôdzku? Nechápem tomuto protestu formou pochodu ..........:confused:
arizona
11.11.12,10:57
Návrh zákona o podmienkach držania psov sa týka všetkých psov nielen psov zo zoznamu:

Ak nesúhlasíte, aby VÁŠ PES musel mať na prechádzke (mimo chovného priestoru) NÁHUBOK a vôdzku, tak sa zúčastnite už TENTO UTOROK (06.11.) POCHODU o 16:00 na Zámockej ulici pred budovou NRSR v Bratislave.

:confused:
Môže mi niekto vysvetliť prečo by hociktorý pes nemal mať na prechádzke náhubok a vôdzku? Nechápem tomuto protestu formou pochodu ..........:confused:

A preco by mal mat? Preco su diskriminovane niektore druhe psy na ukor ostatnych?

Moj pes ma 12r, patri tiez do toho zoznamu.Je vycviceny,vychovany,nikdy nebol agresivny,ani v zivote nikoho nenapadol.
"Susedovie Rexo" v zozname nie je,je vacsi od nasho psa, nema ziadnu vychovu ,typicky dedinsky dvorovy pes. Obcas sa mu podari ujst zo dvora,ohrozuje ludi,inych psov na obojku,drhne macky,sliepky a pod.
Ma ale to stastie, ze ho nejaky blb nezapisal do nejakeho "diskrimonacneho zoznamu" , takze nemusi nosit nahubok, ani sa jeho majitelovi nik nevyhraza, ze musi splnovat nejake podmienky na chov a podobne obmedzenia.

PS: moj pes v zivote ziaden nahubok nemal, ani mu ho nekupim!!!
Nemienim mu na tvar nasadit nejaku "ohavu", lebo si to nezasluzi.

Cely tento zakon je nezmysleny lebo tresta akurat tak zodpovedynch majitelov psov a aj nevinne zvierata.

Ked uz niekto chce zaviest nejaky zakon, tak potom taky, ktory postihuje nezodpovednych majitelov psov...
Co spravil jahnatek pre to aby boli potrestani ti,ktori v krutych podmienkach mnozia zvierata len pre zisk,alebo voci ludom, ktori nechaju psa cely zivot uviazaneho na metrovej retazi,neraz vyhladovaneho, uzimeneho,bez vody a bez akejkolvek veterinarnej starostlivosti?
Ako su napr.potrestani aj majitelia psov,ktori nedali svojich psov povinne ocipovat?
Takymto ludom sa nestane nic!!!!

Co urobia mne,ak nebudem respektovat tento zakon abudem chodit so svojim psom bez nahubku?:confused::rolleyes:
MisheliQ
12.11.12,09:26
V našom úspešnom projekte DOG SOUL pokračujeme aj v roku 2012. Zakúpili sme až 17 veľkých a poriadne zateplených búd. Rozvoz trval celé dva dni, keď sme boli v aute takmer nonstop. Psíkom sa veľmi páčia. :) Pozrite si fotografie, ktoré nám neskôr poslali útulky už zhotovených búd.

OZ Očami psa, karanténna stanica Liptovský Mikuláš - 5 búd
OZ Život je pes, útulok Rožňava - 3 búdy
útulok Šťastný psík, Matejovce nad Hornádom - 2 búdy
útulok Kežmarok - 4 búdy
útulok Skalica - 3 búdy

ĎAKUJEME všetkým, ktorí nás podporujú, pretože VĎAKA Vašej finančnej pomoci a 2% môžeme pomáhať tým, ktorí to potrebujú.

Viac o projekte a prvý ročník nájdete tu - http://psiadusa.sk/dogs01.htm (http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fpsiadusa.sk%2Fdogs01.htm&h=LAQFlXPT5&s=1)
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/539635_10151099963392407_393346961_n.jpg
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151099962132407.426301.134098477406&type=1

http://www.youtube.com/watch?v=N9cx5Mha7nM

KRÁLIKY, HLODAVCE A INÉ MALÉ ZVIERATKÁ V NÚDZI

Sme skupina ľudí, ktorých spojila spoločná myšlienka, pomôcť nevinným tvorčekom v núdzi. Pre viac info a ohľadom pomoci s vašimi drobcami ma kontaktujte na annamaria.chynoradska@gmail.com alebo na tel. 0949650064
http://www.facebook.com/pages/Kr%C3%A1liky-a-hlodavce-v-n%C3%BAdzi/266788250051212

AKO NÁM MôŽETE POMôCŤ??? (http://[/B) http://www.facebook.com/notes/kr%C3%A1liky-a-hlodavce-v-n%C3%BAdzi/ako-n%C3%A1m-m%C3%B4%C5%BEete-pom%C3%B4c%C5%A5/429927360403966
NONSTOP BURZA

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.419065068156862.97311.266788250051212&type=1


http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/282278_429833533746682_2036171851_n.jpg
MisheliQ
12.11.12,21:32
V košickej zoo majú krkavca, ktorý vie povedať "ahoj" :-)

http://www.facebook.com/photo.php?v=3984289048140
alaya1
13.11.12,06:40
alaya1
14.11.12,07:25
alaya1
15.11.12,12:41
verkaz
15.11.12,12:57
verkaz
15.11.12,12:59
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/15151_10151198757732740_1930100868_n.pngPomoc psíkom KS Trenčín (https://www.facebook.com/pages/Pomoc-ps%C3%ADkom-KS-Tren%C4%8D%C3%ADn/367093397739)

SÚRNE!!!! HĽADÁ SA!!!
Rolis - adoptovaný psík z našej KS zmizol. Adoptoval sa na dvor do Kubrej. Bránka na dvore bola zamknutá, čiže je možnosť, že ho niekto ukradol. Môže sa nachádzať v Trenčíne, na Sihoti, Pred poľom, v Opatovej, v Kubrici a v okolí. Prosíme vás, ak ste ho niekde videli alebo ste videli človeka s takýmto psíkom, prosím kontaktujte našu KS na tel. č.: 0915 785 007, 0903 785 007. Majiteľom veľmi chýba.
MisheliQ
16.11.12,07:54
Vianočná aukcia OZ Život je PES

Pravidlá aukcie:
Aukcia trvá od 15. 11. 2012 do 2. 12. 2012 do 20.00h. Po 20.00 je prihadzovanie sumičiek už neplatné. Vydraženú vec získa ten, kto ponúkne za ňu najviac eur do uplynutia termínu.
Prosíme , aby ste pod fotky pridávali len komentáre so sumami, ktoré za danú vec ponúkate a iba ak o danú vec máte naozaj záujem. Komentáre iného typu budú zmazané. Po skončení aukcie budeme kontaktovať každého čo si niečo vydražil a dohodneme sa na spôsobe doručenia.
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.467033190002421.99470.192245190814557&type=1
Aj takéto vecičky si môžete v aukcii vydražiť
http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/r90/12732_467153789990361_1152604303_n.jpghttp://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/394972_467058606666546_962968615_n.jpg
Poukaz na kurz autoškoly http://www.facebook.com/photo.php?fbid=467034753335598&set=a.467033190002421.99470.192245190814557&type=3&src=http%3A%2F%2Fsphotos-e.ak.fbcdn.net%2Fhphotos-ak-ash3%2F598484_467034753335598_1325470879_n.jpg&size=640%2C480
1 noc v Grandhotely Evropa v Prahe pre 2 osoby http://www.facebook.com/photo.php?fbid=467034613335612&set=a.467033190002421.99470.192245190814557&type=3&src=http%3A%2F%2Fsphotos-d.ak.fbcdn.net%2Fhphotos-ak-prn1%2F68402_467034613335612_1306745347_n.jpg&size=640%2C480
MisheliQ
16.11.12,09:59
MisheliQ
21.11.12,23:08
O tom, že správanie psa je otázkou výchovy....a aj malý pes môže ublížiť

Na světě byl teprve osm dní, když se na něj vrhnul rozzuřený Jack Russel teriér. Malého chlapečka Harryho Harpera pokousal tak, že už mu v nemocnici nedokázali pomoci. Jeho rodiče jsou zdrceni…
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/185879/tohle-je-osmidenni-miminko-ktere-zakousl-jack-russell-terier.html

Toto sa stať nemuselo ... :-(
alaya1
22.11.12,06:24
MisheliQ
23.11.12,17:07
MisheliQ
23.11.12,17:55
Býk, který plakal...

"...společně jsme se snažili tlačit býka dopředu, ale on se prostě odmítal pohnout a jen tam seděl - zlomený, smutný a se slzami v očích.“
Billy Fong, majitel jatek, řekl: „Lidé si mysleli, že zvířata nepláčou jako my, ale ten býk opravdu vzlykal jako malé dítě.“

Více než deset silných mužů bylo této scéně přítomno a všichni tím byli hluboce zasaženi. Ti, kteří měli býka zabít, dokonce začali plakat.

Nakonec se rozhodli složit na koupi býka a poslat ho do chrámu, kde se o něj budou mniši starat po celý život.

Když se pracovníci shodli na společném řešení, stal se zázrak. Jeden z pracovníků k tomu řekl: „Když jsme slíbili, že tohoto býka nezabijeme, začal se zvedat a následoval nás.“
Jak rozuměl lidské řeči? Jak vycítil, že mu chceme pomoci?

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/319070_10151110346575924_1845334255_n.jpg
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151110346575924&set=a.10150452817460924.361680.37954845923&type=1&theater
MisheliQ
25.11.12,22:04
alaya1
26.11.12,11:19
MisheliQ
28.11.12,10:16
MisheliQ
01.12.12,10:50
MisheliQ
02.12.12,19:48
pepsikova
02.12.12,21:17
...som si narobila chuť na tú bielu mikinu, čo tam ponúkajú, ale tie miery sa mi dáko nevidia...aj som im napísala, ale zatial žiadna odpoveď...škoda..
MisheliQ
03.12.12,12:59
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/600051_10151144868916704_132203685_n.jpg
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151144868916704&set=a.10151144868716704.437879.559161703&type=1&theater
http://www.facebook.com/events/246522615462143/


http://www.youtube.com/watch?v=-VjCHljgCQg
Projekt Společník pro život získává k 27.11.2012 status mezinárodního projektu.
Česko a Slovensko sa spojilo! Veterinárni medici sa spojili,aby niečo dokázali! Zmenu, ktorú tieto krajiny (a aj svet) tak veľmi potrebujú!
MisheliQ
03.12.12,12:59
Už odpísali??
MisheliQ
03.12.12,21:13
Urobte s InterStore.sk pekné Vianoce opusteným psíkom v útulku!

Zaveste na našu nástenku Vaše fotky so svojím psíkom (majiteľ/ka + psík, max 1 fotka). Za každú fotografiu poputuje kilogram krmiva pre psíkov v OZ Život je pes v Rožňave. Akcia potrvá celý týždeň, čiže svoje fotky môžete vešať až do nedele (9.12.). Autor/ka najkrajšej fotky získa navyše 100-eurový poukaz na nákup na InterStore.sk. Prosíme, posielajte skutočne len svoje originálne foto, žiadne stiahnuté foto z webu.

Ďakujeme, že pomáhate s nami!

jeden majitel-jedna fotecka :)http://static.ak.fbcdn.net/images/blank.gif kludne poslite aj viac, ale rata sa len jedna
http://www.facebook.com/InterStore.sk/posts/520542277964984
MisheliQ
04.12.12,16:46
Llívia
06.12.12,11:26
MisheliQ
06.12.12,17:30
Obrázok zdieľal nejaký útulok, až teraz som si všimla, na koho stránke tento obrázok je. Na stránke útulku ale písali, aby ľudia prišli podporiť psíkov
MisheliQ
06.12.12,17:48
101 důvodů proč si vzít pejska z útulku

Pejsci z útulků nejsou ani prašiví, ani vadní, ani škaredí, ale právě naopak - umí milovat a mají neskutečně obrovské srdce. Jsou jen opuštění a zrazení a jediné, co si přejí je nový domov, kam by mohli patřit a spoustu lásky. A bohužel v mnoha případech jim bylo ublíženo právě člověkem.
Hlavními postavami naší nové virální kampaně jsou právě pejsci z útulků spolu se svými novými páničky nebo s dobrovolníky, kteří je jezdí venčit.
Čím více se bude šířit a sdělovat, tím lépe.
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/559755_454054581296765_1863346810_n.png
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.445791265456430.90133.163112893724270&type=1

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/c67.0.403.403/p403x403/182322_470532902990468_1987958212_n.jpg
http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=471846972858796&id=110665895626854

Záchranná stanica pre zranené živočíchy Zázrivá
Dehydrovaný a podvyživený myšiak Miki, je náš najčerstvejší pacient. Len pred pár hodinami ho priviezol Tomáš Flajs a podľa predbežného vyšetrenia ide o popálenie nohy a krídla na elektrickom vedení...
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/c83.0.403.403/p403x403/12250_450407915021329_1688638631_n.jpg
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=450407915021329&set=a.191668057561984.52524.191589284236528&type=1&theater
verkaz
06.12.12,20:15
verkaz
06.12.12,20:19
verkaz
06.12.12,20:20
verkaz
06.12.12,20:33
Bernský salašnický pes v nouzi (https://www.facebook.com/pages/Bernsk%C3%BD-sala%C5%A1nick%C3%BD-pes-v-nouzi/177717502266330?ref=stream).

SOS - SŮRNÉ - SPĚCHÁ !!
PROSÍME SLOVENSKÉ PŘÁTELÉ O POMOC S PŘEVOZEM.
Potřebujeme převézt dvě fenky BSP od starého pána, který se o ně již nemůže starat. Z Michalovce do dočasné péče k Valika Bahledová Kováčiková do Rimavské Soboty. Kdo můžete pomoci kontaktujte Valiku nebo mě Eva Nývltová Berňáčci.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/s480x480/598414_473065639398180_1275172657_n.jpg (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=473065639398180&set=a.436540716384006.97710.177717502266330&type=1&ref=nf)
SOS - SŮRNÉ - SPĚCHÁ !!
PROSÍME SLOVENSKÉ PŘÁTELÉ O POMOC S PŘEVOZEM.
Potřebujeme převézt dvě fenky BSP od starého pána, který se o ně již nemůže starat. Z Michalovce do dočasné péče k Valika Bahledová Kováčiková (https://www.facebook.com/valika.kovacikova) do Rimavské Soboty. Kdo můžete pomoci kontaktujte Valiku nebo mě Eva Nývltová Berňáčci (https://www.facebook.com/nyvltovi).
verkaz
06.12.12,20:44
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/487012_563958233617902_299010216_n.jpg
https://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-ash4/211272_100000111920226_1059835130_q.jpg (https://www.facebook.com/niki.hajdok)
Niki Hajdók (https://www.facebook.com/niki.hajdok)
27 listopad

Šteniatko a psík na ulici!!!!!! Prosím pekne o pomoc pre psíka a šteniatko, sú vonku na ulici!!!
Psík - kríženec NO, je vonku už dlhšiu dobu, možno aj 3-4 mesiace. Je to mladý pes, cca. 2-3ročný, absolútne nekonfliktný. Je veľmi bojazlivý, nedôverčivý asi už toho prežil veľa:-(
Zdržiava sa v areáli (parku) nemocnice. Jedna pani vrátnička a ja mu nosíme pravidelne jesť a piť.
Na psíka sa už s
ťažovali riaditeľke nemocnice, ona bude musieť konať...kontaktuje mestských policajtov, oni šarhu a bude po ňom:-(((( Prosím, niekoho, kto má kúsok miesta zoberte si ho.
Je to krásny, mladý psík.
Šteniatko - kríženec pravdepodobne jazvečíka, môže mať cca 10 týždňov..prvý krát som ho videla včera 23.11.2012 a dnes zase pri tomto psíkovi v parku nemocnice.
Šteniatko je hravé, prítulne od ľudí sa zatiaľ nebojí. Myslím si, že nemôže byť dlho vonku, ľudom ešte dôveruje a tiež nie je ešte vychudnutý.
Prosím ak môže niekto pomôcť nech sa mi ozve cez FB.
Psíkovia sa nachádzajú v Kráľovskom Chlmci, okres Trebišov. Prevoz nejako vyriešime, len aby nemuseli byť vonku.
Areál nemocnice je obzvlášť nebezpečný, chodí okolo strašne veľa aut, sanitiek a ľudí!!!!
verkaz
06.12.12,20:47
verkaz
06.12.12,20:52
verkaz
06.12.12,20:55
.zdieľam od Zuzky:

..je mi veľmi smutno, že ani po 4 rokoch strávených v útulku nenašiel tento úžasný tvor Boby svoj domov kde by mohol dožiť..jeho zdravotný stav je žial natolko zlý, že zajtra sa s ním navždy rozlúčime...ťažko sa zmierujem s myšlienkou, že už toto malé chlpaté strašidielko neuvidím..tak preto naposledy skúsim..nenájde sa naozaj niekto, kto by poskytol nevidiacemu Bobymu teplý domov kde by mohol dožiť svoj život?https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/s480x480/301159_10150317345181229_1567997807_n.jpg
verkaz
07.12.12,06:32
verkaz
07.12.12,06:52
Nedá mi aby som tento príbeh sem nedala, je to bohužiaľ pravda
LUSÍ

http://azylpes.cz/wp-content/uploads/2012/12/PC020473-800x600.jpg (http://azylpes.cz/wp-content/uploads/2012/12/PC020473.jpg)

Pohlaví: fena
Věk: cca 2 roky
Rasa: kříženec Yorkšírského teriéra
V útulku od Prosince 2012
Ještě není po Vánocích a už začínáme mít v útulku takové domácí mazlíčky jako je Lusí. Co nás čeká po Vánocích? Vím, opět spoustu nevhodných dárečků co končí v útulcích. Křížená fenečka Yorkšírského teriéra, kterou někdo vyhodil do mrazu na ulici. Ptám se je to normální???? Potřebuje ostříhat a víc papání dát do žaludku. Je hubená a trošku se bojí, proč jí nikdo vyhodil, nevím. Co mohu o ní ještě napsat? Že je hodná, nic nekouše, čistotná je a do náručí se nechá vzít. V kotci je ještě s jedním pejskem a také bez problému. Není konfliktní k ostatním pejskům. Komu překážela, komu vadila? Až budu mít více času, zajedu s ní do salónu na ostříhání. Sice nevím, kolik to bude stát (odpustím si pár čokolád), ale ona si to zaslouží. Bude to fešanda až ty její kukadla prokouknou. Stále chodí k bráně útulku a vyhlíží svého pána… Je mi jí líto, pes je opravdu přítel člověka, ale člověk si to v mnohých případech ani nezaslouží.


FOTOGALERIE


http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/thumbs/thumbs_pc020473.jpg (http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/pc020473.jpg)

http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/thumbs/thumbs_pc020475.jpg (http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/pc020475.jpg)

http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/thumbs/thumbs_pc020481.jpg (http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/pc020481.jpg)

http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/thumbs/thumbs_pc020483.jpg (http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/pc020483.jpg)

http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/thumbs/thumbs_pc020487.jpg (http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/pc020487.jpg)

http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/thumbs/thumbs_pc020488.jpg (http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/pc020488.jpg)

http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/thumbs/thumbs_pc020489.jpg (http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/pc020489.jpg)

http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/thumbs/thumbs_pc020490.jpg (http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/pc020490.jpg)

http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/thumbs/thumbs_pc020491.jpg (http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/pc020491.jpg)

http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/thumbs/thumbs_pc020492.jpg (http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/pc020492.jpg)

http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/thumbs/thumbs_pc020493.jpg (http://azylpes.cz/wp-content/gallery/lusi/pc020493.jpg)
verkaz
07.12.12,17:13
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/18196_560618957288303_1793777115_n.jpg
CHOCO HLADA DOMOV (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.560618713954994.98923094.100000206123578&type=1).
Velmi surne hlada aspon dočasku!!!!! od 13.12. nemá kam ísť!!! prosím vie niekto pomocť?????https://fbcdn-photos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/481021_560618927288306_1225659805_s.jpg (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=560618927288306&set=a.560618713954994.98923094.100000206123578&type=1&ref=nf)CHOCO HLADA DOMOV (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.560618713954994.98923094.100000206123578&type=1)
SURNE !! ZDIELAJTE PROSIM , MA CAS LEN DO 13.12! Choco - cca 6 mesačné šteniatko . Je priateľský kontaktný , ako typické hravé štendo :) má hygienické návyky,očkovaný,odblšený.Bezproblémový k ľudom aj ku psom , skvelý parťák do bytu:) momentálne sa nachádza v DO u zahraničnej študentky ale 13.12 odchádza a Choco nemá kam ísť.Záujemci volajte na číslo 0907 441 447 alebo 0911 375 802 - patrí pod útulok UVP ale útulok je totálne preplnený a nieje ho kam dať. .Vdaka za všetky zdielania.
verkaz
07.12.12,18:10
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/c67.0.403.403/p403x403/12076_10151354970053274_1754859603_n.jpgPáááán i to bude radosti v OZtku. Toto všetko sa vyzbieralo vďaka dobrým ľuďom a Táničke, ktorá zorganizovala pre našich tuláčikov predvianočnú zbierku. Ďakujeme!
Už teraz si vieme predstaviť tuláčikov, ako to všetko budú skúmať, že čo za fajnotky im to Ježiško a Mikuláš v podaní dvojnohých priaznivcov posiela.https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/224013_10151354087888274_1321091712_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/c67.0.403.403/p403x403/63092_10151349185598274_1756281444_n.jpg
MisheliQ
07.12.12,22:10
alaya1
08.12.12,07:51
ZOPZ - Združenie ochrancov a priateľov zvierat (http://www.facebook.com/pages/ZOPZ-Zdru%C5%BEenie-ochrancov-a-priate%C4%BEov-zvierat/284721856277?ref=stream)
Uz o tyzden 14 a 15.12. nas mozete prist pozriet do Auparku. Za finacne dary budeme ponukat oekne vecicky z Keitinej dielne - natur keksiky pre psov, nausnice, tricka. Tiez male kalendariky na rok 2013, stromceky stastia a ine pekne darceky.

Kto by nas chcel priamo podporit dakym krmivkom ako darcek k Vianociam nasim chlpacom, budeme velmi povdacni. Povedala by som, ze granuli u nas nie je nikdy dost :)

Taktiez ak by mal niekto zaujem poriadit sa ohladne psov, som k dispozicii po oba dni . JK
MisheliQ
08.12.12,14:46
Mikuláš v KS vo Zvolene


Aj tento rok sa na Vás tešíme!! A nielen my, ale aj psíky a mačičky z karanténnej stanice vo Zvolene.

Tak, ako minulý rok sa môžete tešiť na venčenie psíkov z útulku, ktoré spojíme so súťažou "Vycvič si útulkáča". Po každom venčení sa potom vyhodnotí najšikovnejšia dvojica. Pripravené sú tri srie venčenia :)

O príbehoch psíkov z útulku sa dozviete aj počas módnej prehliadky, kde sa Vám ukážu v parádnych oblečkoch.

Mladší, ale aj starší budú mať možnosť vytvoriť ozdoby a tým skrášliť Vianočný stromček v priestoroch KSZV.

Akcia je spojená so zbierkou potrebných vecí pre útulkáčov - krmivo, deky, uteráky, plachty, hračky, obojky, vodítka :)

Ďalšie info už čoskoro
http://www.facebook.com/events/460465390661903/

A takto bolo

Veľmi veľmi chcem poďakovať všetkým, ktorí dnes prišli a podporili našu dnešnú akciu Mikuláša
Veľmi veľmi ďakujem Psičkari-ZV a všetkým, ktorí pomohli - bez nich by sa táto akcia zorganizovať nedala... Nebudem menovať, aby som na niekoho nezabudla a neurazila.. viete dievčatá a chlapci, ktorí ste tam boli a som vám nesmierne vďačná
Rovnako veľmi ďakujem Artechshopu, Husse a ostatným sponzorom, ktorí zabezpečili krásne ceny a rovnako aj darčeky pre nás..

Po dnešnom približnom zrátaní sa nazbieralo cca 750 kg granúliek, vyše 150 veľkých konzeriev, koooopec diek, plachiet, matracov, uterákov.. veeeľa obojkov, vodítok, misiek atď atď..
Nemáme to ešte všetko zrátané, takže dodatočne podám info..
Rovnako vytvorím aj album, keď sa dajú dokopy všetky fotky zúčastnených

Ešte raz OBROVSKÁ VĎAKA!!!! :-)
http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=378485295577486&id=118702181555800
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/312770_502193136467967_1920332938_n.jpg
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/382143_502193549801259_867272332_n.jpg
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/560988_502196599800954_1913970696_n.jpg
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/9656_502199923133955_613680249_n.jpg
verkaz
08.12.12,17:53
verkaz
08.12.12,17:57
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/18706_503408599706608_1604831233_n.jpg
https://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-snc6/203542_147849528595852_7295869_q.jpg (https://www.facebook.com/pages/Zatulan%C3%A9-Ps%C3%ADky-%C5%A0a%C4%BEa/147849528595852)
Zatulané Psíky Šaľa (https://www.facebook.com/pages/Zatulan%C3%A9-Ps%C3%ADky-%C5%A0a%C4%BEa/147849528595852)

!*!*!*!*!*!*!*PROSÍME ZA PSÍČKOV TAM KDE SÚ UMRÚ*!*!*!*!*!*!*!

aktualizované 08.12.12: PSÍK (1) a PSÍK (2) VOLAJÚ SOS - SÚ V PRIESTORE, KDE VNÚTORNÁ TEPLOTA SA ROVNÁ TEPLOTE VONKU, ŽIJÚ VO VÝKALOCH, SILNE PODVÝŽIVENÍ - VEĽMI VEĽMI SÚRNE POTREBUJEME DOČASNÚ OPATERU, DO DOČASKY ICH PRINESIEME UŽ RIADNE VETERINÁRNE OŠTERNÝCH S NASADENOU LIEČBOU - JA ICH DOMA MAŤ NEMÔŽEM, MÁME NAVOĽNO 10 PSOV A HROZÍ RIZIKO PRENOSU SVRABU - PROSÍME ZA PSÍČKOV TAM KDE SÚ UMRÚ

sú malinkého vzrastu 3-4 kg, viac nemajú

0917 510 134
MisheliQ
08.12.12,22:13
Vianočná aukcia SAOZ. Urobte radosť 2 krát. Obdarujete svojich najbližších a zároveň pomôžete zvieratkám v útulkoch a karanténnych staniciach.
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/205048_443120579085713_1413092837_n.jpg
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.443119599085811.105777.170048616392912&type=1
verkaz
10.12.12,15:33
https://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-prn1/161935_134098477406_393139996_q.jpg (https://www.facebook.com/psiadusa)
Psia duša (https://www.facebook.com/psiadusa)

Nová staručká fenka - súrne aspoň dočasku!

Plemeno: kríženec stredného vzrastu
Vek: cca 8-9 rokov
Pohlavie: sučka
Kastrácia: nie

Povaha: Túto psiu starú dámu prehodil nejaký dobrák do dvora nášmu dobrovoľníkovi. Je veľmi milá, znášanlivá a prítulná. Nezaslúži si svoj dôchodok dožiť v útulku. Potrebujeme súrne pre ňu aspoň dočasnú opateru. Výška v kohútiku je cca 40 cm.

Útulok Skalica: +421 902 460 378

Psík - kríženec NO je vonku na ulici už dlhšiu dobu, možno aj 3-4 mesiace. Je to mladý pes, 2-3 ročný, absolútne nekonflitkný. Je veľmi bojazlivý, nedôverčivý asi už toho prežil veľa... :-( Zdržiava sa v areáli (parku) nemocnice. Jedna pani vrátnička a ja mu nosíme pravidelne jesť a piť. Na psíka sa už sťažovali riaditeľke nemocnice, ona bude musieť konať... Kontaktuje mestských policajtov, oni šarhu a bude po ňom.. :-(((( Prosím, niekoho, kto má kúsok miesta zoberte si ho. Je to krásny, mladý psík.


Kontakt: http://www.facebook.com/niki.hajdokhttps://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/18786_10151136963982407_118765213_n.jpgPsia duša (https://www.facebook.com/psiadusa?ref=stream)Pre mnohých ľudí prichádza najkrajšie ročné obdobie - zima, sneh, zimné športy a tiež Vianoce. Avšak pre opustené zvieratá na uliciach a v útulkoch začínajú kruté časy, keď sa nemajú kam schovať, keď kožúštek nestíha ohriať častokrát chudulinké telíčko... Keď sú zime a mrazom vystavené 24 hodín denne. My po prechádzke bežíme domov, uvaríme si teplú polievku či čaj a zabalíme sa do deky, oni túto možnosť nemajú, bojujú o životy a bez nás nemajú šancu...

Ľutovanie a prázdne slová sú zbytočné..., pretože tie ich nezahrejú ani nezachránia, potrebujú reálnu pomoc hlavne v podobe dočasných opaterí.
(DO - http://psiadusa.sk/pomoz1.htm)https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/430817_10151136964162407_431014188_n.jpg
verkaz
10.12.12,15:38
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/251075_10151333805561278_1083687647_n.jpgLudkovia s velkym srdieckom ♥ , pridite nas podporit 15,16.12.2012, uz tuto sobotu a nedelu do Auparku. Mame prvu oficialnu verejnu zbierku pre nas utulok ZOPZ. Za Vase prispevky si odnesiete od nas aj krasne darceky. Velmi sa na Vas tesime. Zaroven ak ma niekto z Vas zaujem nam pomoct pri roznasani tychto krasnych letakov, budeme velmi vdacni. Dakujeme. :)
verkaz
10.12.12,15:41
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/397154_504087016305433_117889585_n.jpgV (https://www.facebook.com/vcelka.maja.7165) Zatulané Psíky Šaľa (https://www.facebook.com/pages/Zatulan%C3%A9-Ps%C3%ADky-%C5%A0a%C4%BEa/147849528595852): Fenka JRT Connie a jej šteniatka Ella a Lisa. (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.504071202973681.94833.147849528595852&type=1)SURNE NA DOCASKU PRE STENIATKA SA NAM NIK ZATIAL NEPRIHLASIL, MRZNU V KOTERCI (*GH)

https://fbcdn-photos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/16198_504602326253902_788685627_s.jpg (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=504602326253902&set=a.504071202973681.94833.147849528595852&type=1&ref=nf)Fenka JRT Connie a jej šteniatka Ella a Lisa. (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.504071202973681.94833.147849528595852&type=1)
Dnes 9.12.2012 sme našli na Váhu fenku JRT s dvomi šteniatkami ( fenkami). Zajtra podstúpia očkovanie a čipovanie. Súrne pre nich hľadáme dočasku, momentálne sa nachádzajú v útulku medzi ostatnými psíkmi. 0903 268 641, 0903 280 997.Od: Zatulané Psíky Šaľa (https://www.facebook.com/pages/Zatulan%C3%A9-Ps%C3%ADky-%C5%A0a%C4%BEa/147849528595852)
verkaz
10.12.12,15:50
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/67843_480254315359154_998341837_n.jpgKatushQa Nikita Hazlingerová (https://www.facebook.com/katty.hazlingerova).drobec v útulku....určite to nie je vhodné miesto pre neho.....nemyslíte?
Útulok Skalica
MisheliQ
10.12.12,16:05
Útulok pre psy Poprad

Náš útulok po prvý krát organizuje aukciu ! :) Preto vás veľmi pekne chceme poprosiť , ak doma máte nepotrebné vecičky ktoré by sa hodili nám do aukcie, napíšte nám správu. Všetky vyzbierané peniažky poputujú do útulku na krmivo, vodítka na venčenie, obojky, a veci ktoré sa v útulku zídu. Dakujeme všetkým za podporu :) Aukcia trvá do 21.12.2012 do 20:00. Prihadzuje sa minimálne po 0,10 centov.
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/r90/268243_416660781735364_61610502_n.jpg
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.412025802198862.93988.340891775978932&type=1


Utulok súrne potrebuje obojky, vodítka, stopovačky, misky, a iné veci. Aby sa mohli psíkovia čo najlepšie vybehať a v tomto ročnom období sa pri venčení aj zahriať! Prosíme ak máte doma nepotrebné veci, prineste nám ich . DAKUJEME *Sam
verkaz
10.12.12,20:50
tulok Tuláčik Brezno (https://www.facebook.com/pages/%C3%9Atulok-Tul%C3%A1%C4%8Dik-Brezno/135045953273?ref=stream)
Naša malá "veverička" Rika má ešte asi len mesiac a už sa ocitla sama, bez maminky, bez bračekov a sestričiek, v cudzom prostredí a von pri týchto mínusových teplotách. Rika sa momentálne ešte zotavuje - odčervuje (bola na tom dosť zle) ale súrne potrebuje nový domov, kde bude v teple a nebude musieť mrznúť v koterci. Je to ešte len drobček, nezaslúži si aby vyrastala v koterci a ešte v tejto zime. Prosím pomôžte nájsť pre Riku domov! Ďakujeme.https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/406626_10151369298303274_1215178658_n.jpg
alaya1
11.12.12,09:46
alaya1
11.12.12,09:49
Prešovskí havkáči (http://www.facebook.com/pages/Pre%C5%A1ovsk%C3%AD-havk%C3%A1%C4%8Di/255033921189122)

"Neviem pochopiť ako môže niekto hlavne v zime nájsť vonku premrznutého psa alebo šteniatko odfotiť ho a nechať ho tam :-O Ako naši doma tiež nie vždy sú nadšený že sú doma vždy nejaké cudzie psy ale zasa majú pre ne( a mňa) pochopenie. To naozaj ľudia dokážu len tak nechať bezbranné zviera vonku samé,zmätené,hladné a premrznuté ?! Niekedy si myslím že som blázon a áno niekdy sa zamyslím či ho zoberiem ale vždy je to tak že by som nedokázala prísť domov s pocitom že ja sa mám dobre a to zviera je vonku samo :-( Teraz sme mali doma 4 psíkov v dvoj izbovom byte(NO ktorý sa nezniesol s jagteriérom,takže každý musel byť sám a naše dve fenky z toho jedna hára čiže oddelené od oboch) a zlvádli sme to tak výhovorky nemôžem lebo sú pre mňa trapné.Viem nie každý má čas chodíte do práce atď. ale neverím že na pár dní by vám priatelia nepomohli či s venčením alebo s postrážením zvieratka ktoré ste našli.My sme tiež odkázaný na pomoc a veľa krát nám pomoihli aj susedia čiže vždy sa dá len treba chcieť !!! Psíky vonku mrznú myslíte na to keď budete zaspávať !"
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
S tymto absolutne suhlasim. Niekto ma vela kecov na nete, zakony sype z rukava, ale v realnom zivote, realne nepomoze ziadnemu zvieratu,tak ako je tu opisovane.
Llívia
11.12.12,11:10
Prešovskí havkáči (http://www.facebook.com/pages/Pre%C5%A1ovsk%C3%AD-havk%C3%A1%C4%8Di/255033921189122)

"Neviem pochopiť ako môže niekto hlavne v zime nájsť vonku premrznutého psa alebo šteniatko odfotiť ho a nechať ho tam :-O Ako naši doma tiež nie vždy sú nadšený že sú doma vždy nejaké cudzie psy ale zasa majú pre ne( a mňa) pochopenie. To naozaj ľudia dokážu len tak nechať bezbranné zviera vonku samé,zmätené,hladné a premrznuté ?! Niekedy si myslím že som blázon a áno niekdy sa zamyslím či ho zoberiem ale vždy je to tak že by som nedokázala prísť domov s pocitom že ja sa mám dobre a to zviera je vonku samo :-( Teraz sme mali doma 4 psíkov v dvoj izbovom byte(NO ktorý sa nezniesol s jagteriérom,takže každý musel byť sám a naše dve fenky z toho jedna hára čiže oddelené od oboch) a zlvádli sme to tak výhovorky nemôžem lebo sú pre mňa trapné.Viem nie každý má čas chodíte do práce atď. ale neverím že na pár dní by vám priatelia nepomohli či s venčením alebo s postrážením zvieratka ktoré ste našli.My sme tiež odkázaný na pomoc a veľa krát nám pomoihli aj susedia čiže vždy sa dá len treba chcieť !!! Psíky vonku mrznú myslíte na to keď budete zaspávať !"
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
S tymto absolutne suhlasim. Niekto ma vela kecov na nete, zakony sype z rukava, ale v realnom zivote, realne nepomoze ziadnemu zvieratu,tak ako je tu opisovane.
S tým, kto to napísal, nemôžem súhlasiť a trápna je skôr autorka vyššie citovaného. Psíčkari ako keby žili mimo reality a nechápali isté veci, napr. to, že veľakrát TO JEDNODUCHO SKUTOČNE NEJDE!!! Málokto žije sám, že by sa len on sám rozhodol doniesť si domov psa z útulku/ulilce a basta! Väčšina ľudí žije s niekým, na koho názory tiež musí brať ohľady, prispôsobovať sa, robiť kompromisy - tak ako v milónoch iných situácií. A to ani nehovorím o finančných nákladoch, keď veľa ľudí nemá dosť ani sami pre seba :mee: Ani útulky nie sú riešením. Prečo? Lebo väčšina obcí/miest ich nemá, aj keď je to povinnosť zo zákona. Alebo nemajú možnosť psa do vzdialeného útulku priviezť, príp. ho v tom útulku ani nezoberú, lebo niektoré útulky berú len psov odchytených iba v ich meste. Ak chce autorka vyššie citovaného pomôcť ešte viac, nech presvedčí primátorov/starostov, aby budovali útulky a/alebo sa podieľali na ich prevádzkovaní, tým urobí viac, ako nadávaním ľuďom, ktorí si síce psa domov nevezmú, ale pomáhajú inak a nemajú potrebu sa s tým niekomu vychvaľovať :) Tiež si žiadneho psa z ulice či útulku nezoberiem, lebo, lebo, lebo... Či sa to zdá niekomu trápne, je mi srdečne fuk, pretože na rozdiel od tej osoby viem prečo a aké sú moje možnosti :)

(To som zvedavá, koľko tu tento príspevok vydrží, kým niekto požiada o jeho zmazanie :rolleyes: )

Poopravujem: nezoberiem si psa, mačku, iné zviera z ulice či útulku...
Kvaka
11.12.12,11:46
Prešovskí havkáči (http://www.facebook.com/pages/Pre%C5%A1ovsk%C3%AD-havk%C3%A1%C4%8Di/255033921189122)

"Neviem pochopiť ako môže niekto hlavne v zime nájsť vonku premrznutého psa alebo šteniatko odfotiť ho a nechať ho tam :-O Ako naši doma tiež nie vždy sú nadšený že sú doma vždy nejaké cudzie psy ale zasa majú pre ne( a mňa) pochopenie. To naozaj ľudia dokážu len tak nechať bezbranné zviera vonku samé,zmätené,hladné a premrznuté ?! Niekedy si myslím že som blázon a áno niekdy sa zamyslím či ho zoberiem ale vždy je to tak že by som nedokázala prísť domov s pocitom že ja sa mám dobre a to zviera je vonku samo :-( Teraz sme mali doma 4 psíkov v dvoj izbovom byte(NO ktorý sa nezniesol s jagteriérom,takže každý musel byť sám a naše dve fenky z toho jedna hára čiže oddelené od oboch) a zlvádli sme to tak výhovorky nemôžem lebo sú pre mňa trapné.Viem nie každý má čas chodíte do práce atď. ale neverím že na pár dní by vám priatelia nepomohli či s venčením alebo s postrážením zvieratka ktoré ste našli.My sme tiež odkázaný na pomoc a veľa krát nám pomoihli aj susedia čiže vždy sa dá len treba chcieť !!! Psíky vonku mrznú myslíte na to keď budete zaspávať !"
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
S tymto absolutne suhlasim. Niekto ma vela kecov na nete, zakony sype z rukava, ale v realnom zivote, realne nepomoze ziadnemu zvieratu,tak ako je tu opisovane.
Odkiaľ vieš, že je to tak? Veď nie každý sa pochváli s tým, kde a kedy a aké zviera zachránil, previezol, vzal do dočasky. Však ani ty sama o sebe nepíšeš, koľko si tých zvierat z ulice mala doma, či koľko si ich zachránila. A už vôbec nechápem, čo to má spoločné s tým, či niekto sype zákony z rukáva alebo nie. Preto ti tu otvorene píšem, neprovokuj.
Llívia
11.12.12,11:53
Ráta sa aj finančná a materiálna pomoc :-)
MisheliQ
11.12.12,13:06
Jeden s tým súhlasí, druhý nie, no a čo! Už raz táto téma bola zamknutá!!! Bola by som nerada, keby sa znova zamkla!
verkaz
11.12.12,13:07
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/262598_546292372065792_1167007853_n.jpg


https://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-ash4/373738_113613822000318_920053311_q.jpg (https://www.facebook.com/pages/MAJME-SRDCE/113613822000318)MAJME SRDCE (https://www.facebook.com/pages/MAJME-SRDCE/113613822000318)

Před 16 hodinami (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.546292118732484.139020.113613822000318&type=1)


Psia dáma Alma hľadá domov (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.546292118732484.139020.113613822000318&type=1) (4)
Táto krásna modelka je veľmi priateľská, pokojná, asi dva roky stará fenečka kokršpaniela. Hľadá si domov alebo aspoň dočasnú opateru, nech nemusí sviatky tráviť v studenom koterci. Ak chcete Almičke darovať na Vianoce teplúčko v obývačke, píšte na ozmajmesrdce@gmail.com
verkaz
11.12.12,13:10
dobré sú aj staré deky, domáce koberce, osušky, mikiny, svetre, proste čokoľvek, čo by zvieratká zohrialo.
MisheliQ
11.12.12,13:40
Darovali sme dve krásne čivavky úplne so všetkým a zadarmo!!Dotyčnú pani sme si overili až neskoro kšeftuje s čistokrvnými plemenami

Jej adresa je:Ostrava- Opava,Jana Zika 26 volá sa MONIKA KOSOVA najdete ju aj tu na fb kosicelu@seznam.cz!!!
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/598559_453924908004070_1117434180_n.jpg
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.453924884670739.103772.111141472282417&type=1


Babulka dostala meno Minnie,strasne sa boji,ma do 3 rokov,podla vytahanych cecikov mala uz steniatka,plus dlhe pazury- toto vsetko svedci o tom,ze je od mnozitela :( Naozaj surne hlada domov!
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/483512_10200872463032969_947728569_n.jpg
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200872463032969&set=a.4470671604007.8124585.1206382411&type=1&theater

Ďalšie čivavky na adopciu nájdete na stránke Čivava v núdzi/Chihuahua in need (http://www.facebook.com/pages/%C4%8Civava-v-n%C3%BAdzi-Chihuahua-in-need/219729351390180?fref=ts)
MisheliQ
11.12.12,13:50
Intestore pripravil skvelú súťaž, o kt. sa písalo TU (http://www.porada.sk/t197794-p13-pomoc-zvieratam.html#post2195909)

A takto súťaž skončila

Priatelia psíčkari, konečné skóre nášho spoločného snaženia je 1600 kg granúl!!!! V Rožňave sa veľmi tešia, my v InterStore.sk momentálne riešime logistiku tak, aby prvá várka prišla k psíkom čo najskôr. Ešte raz ĎAKUJEME!
A tým to nekončí, výherkyňa svoju výhru plánuje venovať ako píše

Poukážku by som chcela venovať azylu DO Zbyňov, kde fotografia vznikla. Bude to môj vianočný darček pre opustených psíkov.
http://www.facebook.com/InterStore.sk?fref=ts
:)
alaya1
11.12.12,17:05
verkaz
11.12.12,20:46
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/561020_182417821896925_1945451179_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/532450_182418031896904_218185586_n.jpg
https://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-snc6/188163_173332682805439_269964433_q.jpg (https://www.facebook.com/OZPomocPsom)
OZ Pomoc Psom (https://www.facebook.com/OZPomocPsom)

SOS PRE HAPPY !!!
Happy si u seba nechal od jej nálezu samotný nálezca, ktorý si ju už chcel nechať nastálo. Z čoho sme sa tešili, keďže miesto sme pre ňu nemali a verili sme, že sa bude mať skvele, keďže nebol ľahostajný k jej osudu a v hodine dvanástej ju na pokraji smrti vzal z cesty. No ako sme zistili pred pár dňami, veľmi sme sa mýlili. Happynku sme išli opätovne pozrieť asi po 2 mesiacoch, keďže sme vyhlasovali zbierku na jej liečbu zlomenej nožičky a svrab a z toho sme to aj financovali. Chceli sme vedieť ako sa má a v akom stave má nožičku. Pohľad na ňu bol ale hrozný, žalostný až krutý !!! Celé telíčko mala krvavé, všade samé krvácajúce rany ! Happy sme vzali ihneď k veterinárovi, zistilo sa, že má demodikózu a jej ,,pán", ktorý ju podľa jeho slov tak veľmi má rád, nechal dôjsť ochorenie do takéhoto štádia, lebo nemal čas ju vziať k veterinárovi ! Zistili sme, že ozaj v tomto svete nemožno už nikomu veriť, jej vlastný záchranca, ktorý jej umožnil ďalej žiť, ju doslova teraz takmer zabil ! Liečba bude opäť nákladná, Happy má veľké bolesti a ani nevieme, či sa z toho vôbec dostane. Žalostne prosíme o dočasku pre Chipa a Dášku, aby miesto nich mohla Mirka vziať k sebe domov Happynku a dôkladne ju liečiť. Potrebuje 3x denne kúpele, podávať lieky, potierať telíčko roztokom ... potrebuje byť v teple a suchu. Momentálne je v koterci, kde je jej zima a nevieme sa takto o ňu postarať. Ako konštatoval veterinár, ak sa o ňu neviete dôkladne postarať, radšej ju dajte utratiť, žiaľ, je to pravda. Happy potrebuje starostlivosť, ktorú jej nevieme poskytnúť, zase človek dostal nevinné zviera do krutej bolesti a utrpenia a zbavil sa za to zodpovednosti ! A opäť to veľmi veľmi chceme dať doporiadku a Happy zachrániť ... no bez vašej pomoci to nezvládneme. Hľadáme DO pre Chipa a Dášku, lebo predpokladáme, že malých zdravých psíkov sa nám podarí skôr premiestniť ako chorú Happy, ktorá potrebuje starostlivosť tak náročnú na čas.
V prípade, že viete poskytnúť DO Chipovi a Dáške ozvite sa na 0910 161 789
Dáška: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.173532976118743.38880.173332682805439&type=3
Chip: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.177683622370345.40174.173332682805439&type=3
Dáška má návyky, môže do bytu al. domu s prístupom dnu, Chip návyky nemá, potrebuje ale aspoň kvalitne zateplenú búdu, alebo prístup do vnútra !

Ak by ste chceli prispieť na liečbu Happy:
č.ú.: 3085163258/0200

IBAN (v elektronickom formáte - zasielanie platieb cez internet banking):

SK0902000000003085163258

IBAN (v tlačovom formáte - zasielanie platieb pomocou šeku, tlačiva):

SK09 0200 0000 0030 8516 3258

SWIFT: SUBASKBXhttps://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/6966_183103505161690_745396841_n.jpg
Llívia
12.12.12,05:45
Každá minca má dve strany: http://stribrne-sperky.biz/civava/
Llívia
12.12.12,06:44
Ako nepomáhať

Jeden s tým súhlasí, druhý nie, no a čo! Už raz táto téma bola zamknutá!!! Bola by som nerada, keby sa znova zamkla!
No a asi to, že táto téma sa volá "Pomoc zvieratám", z čoho dedukujem, že si ju založila na pomoc zvieratám a nie na účelové kopírovanie citových výlevov z FB, ktoré sú viac na škodu ako na osoh. Ten človek/ľudia, ktorý/í psa odfotil/i, mu dal/i aspoň malú šancu na záchranu tým, že o ňom informoval/i iných ľudí, keď sám/sami inak pomôcť nevedel/i. Aspoň hľadal/i niekoho, kto by pomôcť vedel. Takto sa podarilo zachrániť viac ako jedného psa. Nad týmto by sa niektorí mali zamyslieť prv, ako sa rozhodnú niekoho nakopať do sedacej časti tela. Pretože ten človek/ľudia môže nabudúce prejsť okolo bez toho, aby čokoľvek urobil/i. Načo by aj niečo robil/i? Aby si zas niekto o neho otieral hubu?!?! Rovnako je anitpomocu aj stavanie "dočasiek" na piedestál a zaznávanie inej pomoci (finančnej, materiálnej atď.) - ani bez tejto inej pomoci by útulky nemohli fungovať. Takže, vážení záchranári/ochranári, prv, ako niečo napíšete, dobre sa nad tým zamyslite, aby sa vaša snaha o pomoc nezmenila na antipomoc :)