slvk
16.07.12,12:17
Mam vedeny ucet v CSOB a na nom spraveny suhlas s inkasom. Kedze som naposledy nemal ucet dostatocne kryty, inkaso mi nepreslo.Banka ma o tom informova avizom, za ktore si stiahla poplatok. Napisala som reklamaciu na banku, v ktorej som vyjadrila zbytocnost zasielania aviz.Banka mi oponovala, ze kona podla zakona o platobnom styku a je teda povinna zaslat klientovi avizo o dovode odmietnutia platby a kedze technicky nie je schopna zabezpecit zaslanie aviz inac, ako postou, uctuje si za to poplatok. Obratila som sa na banku znova, napisla som ziadost o nezasielanie aviz. Prisla podobna odpoved:"V zmysle vyjadrenia zo dňa 21.6.2012 nie je možné zrušiť zasielanie Avíz o nezrealizovanej platbe poštou, nakoľko Banka v súčasnosti technicky nepodporuje inú formu ich doručovania klientom. Povinnosť informovať klientov o dôvode odmietnutia platobného príkazu vyplýva Banke zo Zákona o platobných službách."

Zaujima ma, ako to teda je. Mna, ako klienta vobec nezaujima, ze banka nie je technicky zdatna zaslat mi avizo napr. mailom a neuctovat si poplatok. Moze aj proti voli klienta posielat aviza, hoci ich klient nepotrebuje a vyslovne napise ziadost o ich nezasielanie? Na koho sa mozem obratit?
Katy a R
16.07.12,10:27
Mam vedeny ucet v CSOB a na nom spraveny suhlas s inkasom. Kedze som naposledy nemal ucet dostatocne kryty, inkaso mi nepreslo.Banka ma o tom informova avizom, za ktore si stiahla poplatok. Napisala som reklamaciu na banku, v ktorej som vyjadrila zbytocnost zasielania aviz.Banka mi oponovala, ze kona podla zakona o platobnom styku a je teda povinna zaslat klientovi avizo o dovode odmietnutia platby a kedze technicky nie je schopna zabezpecit zaslanie aviz inac, ako postou, uctuje si za to poplatok. Obratila som sa na banku znova, napisla som ziadost o nezasielanie aviz. Prisla podobna odpoved:"V zmysle vyjadrenia zo dňa 21.6.2012 nie je možné zrušiť zasielanie Avíz o nezrealizovanej platbe poštou, nakoľko Banka v súčasnosti technicky nepodporuje inú formu ich doručovania klientom. Povinnosť informovať klientov o dôvode odmietnutia platobného príkazu vyplýva Banke zo Zákona o platobných službách."

Zaujima ma, ako to teda je. Mna, ako klienta vobec nezaujima, ze banka nie je technicky zdatna zaslat mi avizo napr. mailom a neuctovat si poplatok. Moze aj proti voli klienta posielat aviza, hoci ich klient nepotrebuje a vyslovne napise ziadost o ich nezasielanie? Na koho sa mozem obratit?

keď si si uzatvárala účet - súhlasila si s ich podmienkami (treba preštudovať).. Ak to teda tak má banka nastavené - že mailovou formou nedoručuje avízo - tak potom ťažko vyreklamuješ (lampáreň:confused:).
Môžeš si vybrať iný produkt - alebo inú banku (kde za toto poplatky nie sú);)
slvk
16.07.12,10:30
Ale ja tie aviza nepotrebujem.Ani poštou, ani mailom. A poslala som ziadost o nezasielanie aviz. To akoze nikto neakceptuje?
Katy a R
16.07.12,10:33
Ale ja tie aviza nepotrebujem.Ani poštou, ani mailom. A poslala som ziadost o nezasielanie aviz. To akoze nikto neakceptuje?
.. nuž ale zákon musíš akceptovať aj ty ... či:confused:;)
ešte doplním ... načo si si zriaďoval inkaso, keď nepotrebuješ upozornenia ... zruš inkaso - a máš vybavené. veď platby si môžeš naťukať raz za čas - podľa potreby ..
Braňo
16.07.12,10:33
Ale ja tie aviza nepotrebujem.Ani poštou, ani mailom. A poslala som ziadost o nezasielanie aviz. To akoze nikto neakceptuje?

technicky by to bolo možné, ale pre banku menej výhodné, čiže banky volia drahšiu alternatívu.
:cool:
Oliwa
16.07.12,11:15
Niežeby som sa zastávala banky, ale ako by si asi reagovala, keby Ti banka nezaslala avízo /aj keď poštou/ a Teba by po čase odpojili od energií? Asi by si vtedy tiež reklamovala povinnosti banky, ale v opačnom garde... Banka nemôže za to, že Ti neprešlo inkaso... A že si za všetko nechávajú zaplatiť? Vitaj v bankovom svete... Alebo peniaze v pančuche a chodiť platiť na poštu šekmi - ale pošta je tiež banka a tiež si strhne poplatok. Potom zostáva už len jediné riešenie - chodiť do plynární, elektrární, vodární... osobne a platiť to u nich v pokladni, ale s ohľadom na stratu času, benzínu, parkovného, a hlavne nervov je to určite pasé...
slvk
16.07.12,11:21
Akonahle si dam ziadost o nezasielanie aviz, zodpovednost beriem na seba a banka je uz mimo, pokial ma odpoja z energii. Ved ta ziadost je podpisana mnou, preco ju nemozu akceptovat?
Katy a R
16.07.12,14:11
Akonahle si dam ziadost o nezasielanie aviz, zodpovednost beriem na seba a banka je uz mimo, pokial ma odpoja z energii. Ved ta ziadost je podpisana mnou, preco ju nemozu akceptovat?
zbytočne špiritizuješ ... mal si si prečítať obchodné podmienky - a dopredu sa dohodnúť ... viď http://www.csob.sk/Files/Obchodne_podmienky/VOP_01012012.pdf (bod 2.2.13)
Načo si si vôbec inkaso zriaďoval:confused: - si uvedom, čo "INKASO" je .. lebo ak chceš platiť len tak, ako sám uznáš za vhodné - tak na to inkaso vhodné ozaj nie je;)
slvk
16.07.12,14:23
Ja hovorim o koze a ty o voze, taketo komentare si mozes nechat pre seba
Andy Kralik
17.07.12,07:13
Ved ta ziadost je podpisana mnou, preco ju nemozu akceptovat?

Ak je niekto zo zákona povinný niečo spraviť, tvoja žiadosť aby to nerobil nemá žiadnu hodnotu. Zákon nehovorí, že to má spraviť zadarmo.
slvk
17.07.12,07:47
dakujem
strakar
17.07.12,09:35
Dúfam, že všetko dopadne podľa tvojich predstáv a uspeješ.