evica9
16.07.12,14:02
Mám prenajaté auto od českej sro a chcem sa opytať ci si mozem dat do nakladov kilometrovne a amortizaciu auta do nákladov ked som konateľ slovenskej sro ??????????? Či ho mám prihlásiť na slovensku alebo ma byt prihlasené v čechach???????? a tiež ci si mozem dať do nakladov aj nájom auta?
tictac7
16.07.12,12:29
Mám prenajaté auto od českej sro a chcem sa opytať ci si mozem dat do nakladov kilometrovne a amortizaciu auta do nákladov ked som konateľ slovenskej sro ??????????? Či ho mám prihlásiť na slovensku alebo ma byt prihlasené v čechach???????? a tiež ci si mozem dať do nakladov aj nájom auta?

tzv. kilometrovné je amortizácia v číslenom vyjadrení, teda je to to isté. Neviem, akú amortizáciu inú by si chcela dať do nákladov. Toto sa využíva pri používaní súkromného auta na služobné účely. V Tvojom prípade, máš zmluvu o nájme, do nákladov dávaš nájom a PHM.
evica9
16.07.12,13:30
V poriadku a mozem si tam uplatnit z tych PHM a z nájmu aj DPHcku ????????????
marjankaj
16.07.12,14:02
V poriadku a mozem si tam uplatnit z tych PHM a z nájmu aj DPHcku ????????????
Česká firma vám nájom fakturovala s DPH?
Paula
16.07.12,14:33
Mám prenajaté auto od českej sro a chcem sa opytať ci si mozem dat do nakladov kilometrovne a amortizaciu auta do nákladov ked som konateľ slovenskej sro ??????????? Či ho mám prihlásiť na slovensku alebo ma byt prihlasené v čechach???????? a tiež ci si mozem dať do nakladov aj nájom auta?


Kto má prenajaté to vozidlo? V príspevku ste konateľ, v profile účtovník.
dogicka
16.07.12,14:41
Pozor na to, že prenájme auta podlieha plateniu licenčných poplatkov, na základe zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia.
KEJKA
16.07.12,14:46
fakturuje sa s českou DPH, takže v SR sa odpočítať česká DPH nedá - jediné žiadať od FU Praha.......
áno, ako je vyššie spomenuté, platí sa zrážková daň.
NEch je to nazvané akokoľvek, to čo vám česká firma fakturuje, je fakticky nájom.
marjankaj
16.07.12,17:20
fakturuje sa s českou DPH, takže v SR sa odpočítať česká DPH nedá - jediné žiadať od FU Praha.......
áno, ako je vyššie spomenuté, platí sa zrážková daň.
NEch je to nazvané akokoľvek, to čo vám česká firma fakturuje, je fakticky nájom.
Česká firma nemá prečo fakturovať s DPH slovenskému platiteľovi.
KEJKA
17.07.12,04:21
hm - z praxe viem, že ČR vždy fakturovala nájomné s českou DPH a tiež sme uhrádzali a uplatňovali pritom zrážkovú daň 1% /tuším/
čo tento §16,odst. (17) Služby, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 16, sú tieto:
a) prevod a postúpenie autorských práv, patentov, licencií, ochranných známok a podobných práv,
b) reklamné služby,
c) poradenské, inžinierske, technické, právne, účtovné, audítorské, prekladateľské, tlmočnícke a iné podobné služby vrátane služieb spracovania údajov a poskytovania informácií,
d) bankové, finančné, poisťovacie a zaisťovacie služby s výnimkou nájmu bezpečnostných schránok,
e) poskytnutie zamestnancov,
f) nájom hnuteľného hmotného majetku okrem nájmu dopravných prostriedkov, železničných vagónov a vozňov, prívesov a návesov,
........................
kedže dopravné prostriedky sú výnimkou,.........hm?
evica9
17.07.12,06:37
Som účtovník ale pýtam sa za konateľa :) takže si nemožem uplatniť dph ale musim platiť zrážkovú daň, kolko percent je tá zražkova teda a kto má teda zaplatiť daň za motorove vozidlo ja ci ceska firma ??????????????????? A DAKUJEM vam za pomoc !!!!
dogicka
17.07.12,07:28
hm - z praxe viem, že ČR vždy fakturovala nájomné s českou DPH a tiež sme uhrádzali a uplatňovali pritom zrážkovú daň 1% /tuším/
čo tento §16,odst. (17) Služby, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 16, sú tieto:
a) prevod a postúpenie autorských práv, patentov, licencií, ochranných známok a podobných práv,
b) reklamné služby,
c) poradenské, inžinierske, technické, právne, účtovné, audítorské, prekladateľské, tlmočnícke a iné podobné služby vrátane služieb spracovania údajov a poskytovania informácií,
d) bankové, finančné, poisťovacie a zaisťovacie služby s výnimkou nájmu bezpečnostných schránok,
e) poskytnutie zamestnancov,
f) nájom hnuteľného hmotného majetku okrem nájmu dopravných prostriedkov, železničných vagónov a vozňov, prívesov a návesov,
........................
kedže dopravné prostriedky sú výnimkou,.........hm?

Kejka máš pravdu, aj nám Poliaci fakturovali nájom s poľskou DPH, tam bola zrážková daň asi 5%. Ale teraz ma mýli, že ten ods. 16 platí pre nezdaniteľnú osobu:
(16) Miestom dodania služieb uvedených v odseku 17 vrátane prijatia záväzku zdržať sa zámeru ich vykonávania alebo zdržať sa ich vykonávania úplne alebo čiastočne, ak sú tieto služby dodané osobe inej ako zdaniteľnej osobe, ktorá má sídlo, bydlisko alebo sa obvykle zdržiava mimo územia Európskej únie, je miesto, kde má táto osoba sídlo, bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava.
To teda znamená, že sa postupuje podľa 15/1, a fa by mala byť bez DPH.
Neviem, už som z toho domotaná.....
dogicka
17.07.12,07:31
Som účtovník ale pýtam sa za konateľa :) takže si nemožem uplatniť dph ale musim platiť zrážkovú daň, kolko percent je tá zražkova teda a kto má teda zaplatiť daň za motorove vozidlo ja ci ceska firma ??????????????????? A DAKUJEM vam za pomoc !!!!

Daň z MV bude platiť slovenská SRO (bolo by dobré to uviesť aj v zmluve). Výšku zrážkovej dane neviem akú máme s Čechmi, vyhľadaj si zmluvu o zamedzení dvojítého zdanenie s ČR, článok licenčné poplatky, tam bude uvedené % dane.