janeyre31
16.07.12,14:06
Ahojte, prosím vás poraďte nejaké zaujímavé mesto v Chorvátsku, uprednostňujem Makarsku, ale nie je to podmienka, chodíme tam iba pretože je tam najviac pláží, ale vždy preľudnené.

Už roky chodíme do HR, prešli sme už Pag (tu bolo najživšie, najviac mladých ľudí a vela podujatí) , Nin ( tu bolo asi najnudnejšie) , Podgoru ( super), Pirovac, Gradac 2x ( hlava na hlave) , Orebič ( nádhera) a všade bolo krásne, vždy tam bolo mestečko, kde sa dalo večer prejsť, presne niečo podobné hľadáme.

Poznám od známych Rovinj, že nádhera, ale je to dosť vysoko, počasie vrtkavé !! ? či?

Máte nejaké rady ako ulahodiť? Nie sme náročný, ale predsa neležíme celý deň na pláži aj chceme to mesto okolie spoznať. Môže ísť aj o ostrov, len nech tam neni zase príšerne draho :)

Nejaké miesto , kde sa dá aj dobre šnorchlovať :)

Ďakujem za rýchle rady, pretože v stredu večer vyrážame ;)
Nokerla
16.07.12,16:27
Na Istrii je nestale/vrtkave pocasie? Ja som sa s tym velmi nestretol. Kazda dovolenka co sa tyka pocasia nam na Istrii vysla super. Ano je pravda ze raz za tyzden nam zaprsalo,a le nic strasne to nebolo. Dazd trval mozno 2-3 hodiny s prestavkami.
My chodime do kempov, tak to Ti velmi neporadim, ale Poreč je tiez pekne mestecko.
Janinkaaa
17.07.12,06:24
My sme boli v Poreči a boli tam "pekoty"
Pobrežie je skalnaté, do mora sme vchádzali po schodíkoch.
Páčilo sa mi tam more. Boli tam pekné vlny.
tweedle
17.07.12,06:33
ostrov Krk mestečko Baška
Jan49
17.07.12,10:39
Pekné sú aj Vodice
lopez85
19.07.12,19:30
Ahoj...súhlasím, že na Krk sa oplatí. Napr. od BA je to cca 550km a počasie sa málokedy pokazí. Prikladám link s našimi fotkami z ostrova Krk: http://www.kamdosveta.sk/krk/ (http://www.kamdosveta.sk/krk/)a tiež pre inšpiráciu nižšie položené mestečko pri Splite- Trogir: http://www.kamdosveta.sk/modry-fotoblog-chorvatsko/

PS: Ten Krk sme išli na blind a išli by sme znovu týmto spôsobom. Domáci sú veľmi priateľský a dá sa s nimi dohodnúť :)
mondes
19.07.12,19:38
Aj my sa chystáme do Chorvátska. Boli sme už na ostrove Vyr aj pri Biograde vo sv. Filip i Jakov. Bolo tam pekne. Ale chceme vyskúšať aj niečo iné. Tiež rozmýšľam nad Krkom. Ale nie je tam chladné more? Musí aj tu byť dobré počasie, aby sa oplatilo ísť na Krk. Však?
Nokerla
20.07.12,07:32
Tu nemusi byt dobre pocasie, aby aj tam bolo pekne. Je to pekna dialka. Napr. tohto roku nas v Budapesti prepadli 3 velke burky, ale na hraniciach HU-HR uz bola takmer jasna obloha....a v Zahrebe uz bolo jasno.
Na Istrii, Krku som nikdy nemal pocit ze v lete je studene more.
mondes
20.07.12,07:42
Tu nemusi byt dobre pocasie, aby aj tam bolo pekne. Je to pekna dialka. Napr. tohto roku nas v Budapesti prepadli 3 velke burky, ale na hraniciach HU-HR uz bola takmer jasna obloha....a v Zahrebe uz bolo jasno.
Na Istrii, Krku som nikdy nemal pocit ze v lete je studene more.

No my, keď sme boli pred dvomi rokmi pri Biograde (sv. Filip i Jakov), bolo tam krásne, ale veruže, keď bolo pod mrakom, tak aj more bolo chladnejšie. Hlavne, keď sme doň vchádzali. Minulý rok sme boli v Bulharsku, tak more je tam teplučké, aj tá piesková pláž je ok, ale čo sa týka prostredia, tak oproti Chorvátsku to nestojí ani za reč. Ale to sme boli na Obzore.
laurin
23.07.12,11:34
My chodime na ostrovy. Solta 2x, Hvar 1x, teraz sme boli na Ciove. Je tam o nieco drahsie ako na pevnine ale vacsi klud a cistejsie more. Najlepsie bolo asi na Hvare.

Co sa tyka pocasia - tohto roku aj minuly rok za teplota pri navrate od Splitu po odbocku na Istriu znizila o cca. 13 stupnov tak nech si urobi obraz kazdy sam :)
alaya1
07.05.14,11:29
reklama????