nikdyneklam
16.07.12,16:00
SRO slovenské sprostredkúva odbyt tovaru českej fi,za to vystavuje faktúry za služby...odbyt je iba na sk----musí ísť do súhrnného výkazu? a ďalšia otázka...sú vrátená palety tovar alebo materiál?
IvoM
17.07.12,06:48
Áno, ide o dodanie služby podľa §15.1 takže sa musí uviesť v SV (§80.1d). Čo sa týka paliet tak v DPH sa použivá pojem tovar na všetko čo nie je službou teda aj na materiál, nepriamo je to definované v §9.1, takže z pohľadu DPH sú palety tovarom aj keď obaly sa v účtovníctve evidujú ako materiál.
Ociviste
20.07.12,15:57
dobry den, chcela by som sa opytat, ci sa udiali nejake zmeny v podavani suhrnneho vykazu (naposledy som podavala asi tak cca pred pol rokom). . Pokusam sa ho podat, ale vypisuje mi chyba komunikacie so serverom, nepodarilo sa stiahnut XML tlaciva zo servera, ked chcem dat oznacit pred odoslanim. Moze to byt aj tym, ze je posledny den na podanie? a teraz je to pretazene?
Dakujem za odpoved.
tictac7
20.07.12,16:48
dobry den, chcela by som sa opytat, ci sa udiali nejake zmeny v podavani suhrnneho vykazu (naposledy som podavala asi tak cca pred pol rokom). . Pokusam sa ho podat, ale vypisuje mi chyba komunikacie so serverom, nepodarilo sa stiahnut XML tlaciva zo servera, ked chcem dat oznacit pred odoslanim. Moze to byt aj tym, ze je posledny den na podanie? a teraz je to pretazene?
Dakujem za odpoved.

...podaj to cez e-dane, tam žiadny problém nie je....