Janika
16.02.06,22:09
Vie mi niekto poradiť, aká je náhrada cestovného pri kratšom pracovnom čase? Máme zamestnanca, ktorý má pracovisko mimo svojho bydliska a pracuje iba 4 h denne. Máme mu hradiť cestovné a stravné v plnej výške?
weva
16.02.06,21:17
A prečo mu chcete preplácať cestu? Veď podľa Zákona o cest. náhradách §2 ods. (1) Pracovná cesta podľa tohto zákona je čas od nástupu zamestnanca na cestu na výkon práce do iného miesta, ako je jeho pravidelné pracovisko (odsek 3), vrátane výkonu práce v tomto mieste do skončenia tejto cesty. Pracovná cesta podľa tohto zákona je aj cesta, ktorá trvá od nástupu osoby uvedenej v § 1 ods. 2 na cestu na plnenie činností pre ňu vyplývajúcich z osobitného postavenia vrátane výkonu činností do skončenia tejto cesty.
To znamená, že ak osoba býva napr. v BB a v prac. zmluve má napísané miesto výkonu práce Zvolen, tak sa tam musí dopraviť sama na vlastné náklady. Iná vec by bola, keby mala v prac. zmluve napísané miesto výkonu BB, ale musela by ísť pracovať do Zvolena. To už by bola pracovná cesta.
liba2
16.02.06,21:39
Vie mi niekto poradiť, aká je náhrada cestovného pri kratšom pracovnom čase? Máme zamestnanca, ktorý má pracovisko mimo svojho bydliska a pracuje iba 4 h denne. Máme mu hradiť cestovné a stravné v plnej výške?
Asi sa pýtaš na stravné na pracovnej ceste: je v rovnakej výške ako u zamestnanca s pracovným úväzkom 8hod./deň. Pri priznávaní stravného na PC sa totiž nesleduje aký je PP zamestnanca, ale aký čas strávi na pracovnej ceste.
liba2
16.02.06,21:41
Vie mi niekto poradiť, aká je náhrada cestovného pri kratšom pracovnom čase? Máme zamestnanca, ktorý má pracovisko mimo svojho bydliska a pracuje iba 4 h denne. Máme mu hradiť cestovné a stravné v plnej výške?
A z akého titulu ?
Chobot
17.02.06,08:03
Vie mi niekto poradiť, aká je náhrada cestovného pri kratšom pracovnom čase? Máme zamestnanca, ktorý má pracovisko mimo svojho bydliska a pracuje iba 4 h denne. Máme mu hradiť cestovné a stravné v plnej výške?

Je to zle naformulovaná otázka, neviem, čo presne potrebuješ vedieť.

Samotný pracovný úväzok (či je plný alebo skrátený) nemá žiadny vplyv na náhrady pri služobnej ceste. Zamestnanec má nárok na všetky náhrady podľa z. 283/2002 rovnako ako všetci ostatní v závislosti od dĺžky trania prac. cesty.
Janika
20.02.06,17:17
Ďakujem veľmi pekne za rady.:)