JOFFO
16.07.12,17:54
Dobry den,
mam dotaz ohladom uvedenia IC DPH na fakture od dodavatela, ktory je evidovany podla § 7a.
Dostali sme fakturu od takehoto dodavatela , IC DPH uvedene SK..... DPH nizise nerozpisana, tak sme mysleli,ze firma DPH zabudla ropisat.
Dnes sme zistili - bohuzial uz neskoro, ze tam uvedene DPH ani rozpisane byt nemalo, kedze je firma evidovana podla § 7a.
Davam otazku, ci na fakture namala byt niekde aspon uvedena informacia, ze firma je registrovana podla § 7a., alebo v kolonke IC DPH, kedze sa jednalo o fakturu Slovensko-Slovensko, ze dodavatel nie je platcom DPH? Dakujem
Tweety
16.07.12,15:58
Dobry den,
mam dotaz ohladom uvedenia IC DPH na fakture od dodavatela, ktory je evidovany podla § 7a.
Dostali sme fakturu od takehoto dodavatela , IC DPH uvedene SK..... DPH nizise nerozpisana, tak sme mysleli,ze firma DPH zabudla ropisat.
Dnes sme zistili - bohuzial uz neskoro, ze tam uvedene DPH ani rozpisane byt nemalo, kedze je firma evidovana podla § 7a.
Davam otazku, ci na fakture namala byt niekde aspon uvedena informacia, ze firma je registrovana podla § 7a., alebo v kolonke IC DPH, kedze sa jednalo o fakturu Slovensko-Slovensko, ze dodavatel nie je platcom DPH? Dakujem
A vy ste si uplatnili odpočet dph aj keď na fa nebola uvedená? Asi áno, musíte podať DDP. Dodávateľ to mohol uviesť, že nie je platiteľom dph.
JOFFO
16.07.12,16:02
A vy ste si uplatnili odpočet dph aj keď na fa nebola uvedená? Asi áno, musíte podať DDP. Dodávateľ to mohol uviesť, že nie je platiteľom dph.
Nie este neuplatnili, ale sme davnejse tuto FA refakturovali dalej bez navysenia DPH a tam je ten problem. teraz ak by sme upravili uz vystavenu Fa, aj odberatel musi podat DDP + doplatit 20% s ktorymi sme ani on a ani my neratali.
KEJKA
16.07.12,16:38
dodávateľ nemal uviesť ičDPH, to je len pre EU /registrácia podľa §7a/, v SR je naďalej neplatiteľ.
Vy si samozrejme žiadnu DPH neodpočítate.
Smerom k vášmu odberateľovi ste však mali uveisť ZD-vašu cenu plus DPH bez ohľadu na problém s dod. faktúrou.
Svoju faktúru musíte - zrejme ste platitelia podľa §4 - opraviť, ak nie navýšiť, tak rozdeliť fakturovanú sumu na ZD a DPH.
DPH odviesť - výstup.
Tweety
16.07.12,16:44
dodávateľ nemal uviesť ičDPH, to je len pre EU /registrácia podľa §7a/, v SR je naďalej neplatiteľ.
Vy si samozrejme žiadnu DPH neodpočítate.
Smerom k vášmu odberateľovi ste však mali uveisť ZD-vašu cenu plus DPH bez ohľadu na problém s dod. faktúrou.
Svoju faktúru musíte - zrejme ste platitelia podľa §4 - opraviť, ak nie navýšiť, tak rozdeliť fakturovanú sumu na ZD a DPH.
DPH odviesť - výstup.
Súhlasím, iba dodám, DDP vás neminie. Odberateľ nebude podávať DDP, uplatní si ju na odpočte v momente, keď faktúru obdrží, (najneskôr do konca roka).
JOFFO
16.07.12,16:46
dodávateľ nemal uviesť ičDPH, to je len pre EU /registrácia podľa §7a/, v SR je naďalej neplatiteľ.
Vy si samozrejme žiadnu DPH neodpočítate.
Smerom k vášmu odberateľovi ste však mali uveisť ZD-vašu cenu plus DPH bez ohľadu na problém s dod. faktúrou.
Svoju faktúru musíte - zrejme ste platitelia podľa §4 - opraviť, ak nie navýšiť, tak rozdeliť fakturovanú sumu na ZD a DPH.
DPH odviesť - výstup.

dodávateľ nemal uviesť ičDPH, alebo NEMUSEL uviest ICDPH? Viem ,ze dana FA neobsahovala vsetky nalezitosti ohladom DPH, ale bol som v tom, ze ked je tam uvedene SK,.... tak firma je platcom DPH a aj som to overoval na http://www.icdph.sk/ kde mi dalo OK informaciu, no dnes na DRSR mi zobazilo aj paragraf 7 a . Ja som vtedy danu FA iba refakturoval dalej. Na tento nedostatok ma upozornila az teraz ekonomka. Ja nie som ziaden ekonom a ani uctovnik.