allenk
16.07.12,19:22
Dobrý deň!
Žijem s mužom a dvoma deťmi u svokrovcov. Dom sme prerobil, aj keď ešte stále je napísaný na nich. Bolo mi povedané, že môj nikdy nebude. Svokra ma neávidí už od začiatku, pri každej príležitosti ma vyháňa a môj muž-jedináčik je veľmi pod jej vplyvom. Ide o to, že moja mama chce svoj diel domu darovať mojej dcére. Druhej nič. Ja sa obávam, že takto sa zo mňa stane bezdomovec, lebo človek pri takejto sitácii, v ktorej žiijem, nikdy nevie ako skončí. Môže to mama urobiť? Nevydedí ma takto? Iných súrodencov už nemám. Mám obavy o seba, ale aj o to, že len rozháda nás dve, moje deti.
Chcem len podotknúť, že svojim rodičom normálne pomáham, starám sa o deti, som VŠ vzdelaná...
marjankaj
16.07.12,17:27
Tvoja mama môže svoj majetok darovať komukoľvek. Ty s tým nič neurobíš, aj keď máš VŠ. Skús pozrieť do občianskeho zákonníka.
allenk
16.07.12,17:29
A je normálne, že jej jediná dcéra nedostane nič?
buchač
16.07.12,17:32
Dobrý deň!
Žijem s mužom a dvoma deťmi u svokrovcov. Dom sme prerobil, aj keď ešte stále je napísaný na nich. Bolo mi povedané, že môj nikdy nebude. Svokra ma neávidí už od začiatku, pri každej príležitosti ma vyháňa a môj muž-jedináčik je veľmi pod jej vplyvom. Ide o to, že moja mama chce svoj diel domu darovať mojej dcére. Druhej nič. Ja sa obávam, že takto sa zo mňa stane bezdomovec, lebo človek pri takejto sitácii, v ktorej žiijem, nikdy nevie ako skončí. Môže to mama urobiť? Nevydedí ma takto? Iných súrodencov už nemám. Mám obavy o seba, ale aj o to, že len rozháda nás dve, moje deti.
Chcem len podotknúť, že svojim rodičom normálne pomáham, starám sa o deti, som VŠ vzdelaná...

NIČ nezrobíš ...môžeš sa aj na hlavu postaviť ...rodičia a svokrovci si so svojim majetkom počas života môžu robiť , čo len chcú...

...a poznámka na záver ......................smutné ...
Katy a R
16.07.12,17:34
A je normálne, že jej jediná dcéra nedostane nič?
Alenka - je to jej majetok! keby chcela, môže ho darovať aj susedovi, alebo ... hocikomu.;)
Prečo tak chce urobiť :confused: - to už je iná otázka - ale to už ty musíš poznať vzťahy vo vašej rodine ..
marjankaj
16.07.12,17:40
A je normálne, že jej jediná dcéra nedostane nič?
Ak máš pochybnosti, tak daj zbaviť rodičov svojprávnosti.
allenk
16.07.12,17:40
Mama, robí veľké rozdiel medzi mojimi deťmi, tak ako to robila medzi mnou a mojou sestrou, ktorá tragicky zahynula veľmi mladá. Takže si obľúbila jednu moju dcéru a druhú dcéru a mňa odstavila na tretiu koľaj. Iný dôvod nemá. Naozaj im pomáhama a mám veľmi rada. Ovšem môj otec s tým nesúhlasí a on tú svoju polku dá mne. Takže sa to všetko poriadne zamieša a skomplikuje.
allenk
16.07.12,17:41
To by som si nedovolila. Okrem toho sú ešte v podstate mladí - na začiatku dôchodkového veku.
marjankaj
16.07.12,17:42
Mama, robí veľké rozdiel medzi mojimi deťmi, tak ako to robila medzi mnou a mojou sestrou, ktorá tragicky zahynula veľmi mladá. Takže si obľúbila jednu moju dcéru a druhú dcéru a mňa odstavila na tretiu koľaj. Iný dôvod nemá. Naozaj im pomáhama a mám veľmi rada. Ovšem môj otec s tým nesúhlasí a on tú svoju polku dá mne. Takže sa to všetko poriadne zamieša a skomplikuje.
A čo sa komplikuje, veď ty zase môžeš svoju polku darovať druhej dcére a budú fifty-fifty.
Katy a R
16.07.12,17:43
.. skoro všade je to komplikované ...
marjankaj
16.07.12,17:43
To by som si nedovolila. Okrem toho sú ešte v podstate mladí - na začiatku dôchodkového veku.
Veď ty si začala pochybovať o ich normálnosti.:eek:
Erzebeth
17.07.12,04:42
Rodičia majú zreme dom v BSM, mama nemá teda jednu polovicu domu ale celý dom vlastnia obaja rodičia. Ak by chcela mama darovať svoju polovicu domu niekomu, museli by si rodičia zrušiť BSM súdnou cestou. Alebo by obidvaja darovali naraz, tebe a tvojej dcére po jednej polovici. Ak otec nebude s darovaním súhlasiť, mama nemôže sama darovať nič.
pepsikova
17.07.12,05:02
...takéto porcovačky, kedy jeden rodič dá len jednému a druhému nič a svokra ma nenávidí, to je nanič život!..skús im povedať, že kašleš na ich majetok a nech si ho čo najdlhšie užijú v zdraví, lebo sa dosť dobre môže stať, že budú potrebovať tvoju pomoc rýchlejšie, ako sa nazdajú a potom čo?..budú sa doprosovať,ak sa ty zatneš, tak ako oni pri delení majetku?..prečo sa trápiš?..nemôžeš nikoho prinútiť, aby ťa mal rád, tak sa podľa toho zariaď a ži si svoj život...a rodičom a svokrovcom vysvetli, že aj pomoc aj lásku si treba zaslúžiť, teda- dostaneš len toľko, koľko dáš...
buchač
17.07.12,05:27
Dobrý deň!
Žijem s mužom a dvoma deťmi u svokrovcov. Dom sme prerobil, aj keď ešte stále je napísaný na nich. Bolo mi povedané, že môj nikdy nebude. Svokra ma neávidí už od začiatku, pri každej príležitosti ma vyháňa a môj muž-jedináčik je veľmi pod jej vplyvom. Ide o to, že moja mama chce svoj diel domu darovať mojej dcére. Druhej nič. Ja sa obávam, že takto sa zo mňa stane bezdomovec, lebo človek pri takejto sitácii, v ktorej žiijem, nikdy nevie ako skončí. Môže to mama urobiť? Nevydedí ma takto? Iných súrodencov už nemám. Mám obavy o seba, ale aj o to, že len rozháda nás dve, moje deti.
Chcem len podotknúť, že svojim rodičom normálne pomáham, starám sa o deti, som VŠ vzdelaná...

...k tej svokre .....hm , prečítaj si poprípade http://www.porada.sk/t109571-p40-moja-svokra.html ...

...k mame ???...no , aj také sú ...

...a tak trochu ma zaráža aj postoj manžela ........že normálne nejak nepochopím...
...čudujem sa mu , že dopustí až takéto konanie k svojej manželke ...veď keď Teba vyháňa , tým pádom vyháňa aj vlastného syna a aj vnučky...
...vplyv môže mať na jeho nejaké rozhodovanie , myšlienkové pochody a podobne...

P.S.:
...len tak mimochodom , na každého raz príde ( aj na mňa ...teda možno , ale nie ako zlého svokra ) ......
...no aj najnebezpečnejším hadom raz jed sa minie - dôjdu zásoby ....
BXLmiami
17.07.12,05:28
Neboj sa,keby si sa cukla,aké by bolo naraz prekvapkanie.Ked ťa svokra najbližšie pošle tak chod,napr.ku kamarátke.A čo s rodičov týka,daj najavo,že vieš aj neprísť polroka a nezatelefonovať.Zivot máš len jeden,žiješ ho ty a patrí LEN tebe.Ak ťa nemajú radi,daj najavo,že pôjdeš hľadať lásku inde.
strakar
17.07.12,09:59
Dedenie prebieha po smrti.Je to vôľa pozostalého. Ak nie je záveť, tak sa dedí podľa zákona.Takto by si to asi chcel, ale žiaľ zatiaľ nie je to možné.Za života má vlastník právo nakladať so svojim majetkom podľa svojej vôle a uváženia.Môže si celý nechať pre seba, alebo ho predať, alebo darovať aj LEN jednému človeku.
mareko
17.07.12,11:55
Mne sa to celé zdá dáke čudné. Spomínať sestru, ktorá zahynula veľmi mladá v súvislosti s tým ,že jej matka nadŕžala....? Prečo ťa svokra nenávidí a vyhadzuje z domu, prečo ťa matka nemá rada ale otec ti daruje pol domu...veď by si mala byť rada, že dostaneš pol domu ešte za života rodičov. A už vôbec nechápem, prečo by si mala byť bezdomovkyňa, veď máš manžela a zdá sa, že nie ste obaja bezvládni? Čo tak si zaobstarať vlastné bývanie ako to rieši väčšina ľudí (úver, pôžičky a pod.) a nie čakať kto ti daruje dom alebo ťa nechá niekde bývať...prepáč, ale mne je to čudné.
A tak ako je tu písané už niekoľkokrát, každý si môže so svojím majetkom robiť čo chce, žiaden rodič nemá automatickú povinnosť darovať svoj majetok deťom.
pepsikova
17.07.12,13:17
...veru tak..detičky si zvykajú, že dostanú všetko na tácke a za nič a ešte sa im nepáči...
allenk
17.07.12,14:04
Áno, to som vždy chcela, aby sme odišli od svokry a postavili si svoj dom. Ale môj muž o tom nechce ani počuť. Takže, nemám takto šancu zaobstarať si sama svoje bývanie s dvoma deťmi. Takže celý život budem zarábať na svokrin dom, ktorý raz zdedí len môj muž. Celý život budem vlastne v cudzom. A nemám žiadnu istotu, že sa budem mať kam vrátiť, keby sa niečo stalo. Pretože rodičovský dom tiež nikdy nedostanem.
pepsikova
17.07.12,14:39
Áno, to som vždy chcela, aby sme odišli od svokry a postavili si svoj dom. Ale môj muž o tom nechce ani počuť. Takže, nemám takto šancu zaobstarať si sama svoje bývanie s dvoma deťmi. Takže celý život budem zarábať na svokrin dom, ktorý raz zdedí len môj muž. Celý život budem vlastne v cudzom. A nemám žiadnu istotu, že sa budem mať kam vrátiť, keby sa niečo stalo. Pretože rodičovský dom tiež nikdy nedostanem...

..a preto si už teraz nešťastná?..mňa by tešilo, že mám zdravé deti a nejakú prácu..svokru k životu nepotrebuješ,ak je hnusná, usmej sa a nepočúvaj...s majetkom-no, nech sa zadrhne!..a manželovi vysvetli, že ak nestojí na tvojej strane, nech si býva s mamkou a ty sa pober s deťmi do podnájmu..chce to len rozhodnosť,asi nevie, ako sa trápiš, že si nešťastná, v cudzom dome a s chlapom, ktorý sa ťa nezastane...