basar
16.02.06,22:26
Pracoval som v ČR ako zamestnanec,teraz ale musím prejsť na živnosť. Je pre slováka s trvalým pobytom v SR pracujúcim v ČR lepšie ohlásiť slovenskú, alebo českú živnosť. Slov.živnosť už mám, teraz ale pozastavenú. Mám ukončit pozastavenie, alebo ohlásit česku živnosť?
Ide oto ako to bude s odvodmi a zdanením príjmov. V neposlednom rade ma zaujíma, čo so zdravotnou poišťovnou, keď potrebujem byť zdravotne ošetrený v ČR aj v SR.
ĎAKUJEM ZA KAŽDU RADU.
s pozdravom
sylkra
17.02.06,10:18
Pracoval som v ČR ako zamestnanec,teraz ale musím prejsť na živnosť. Je pre slováka s trvalým pobytom v SR pracujúcim v ČR lepšie ohlásiť slovenskú, alebo českú živnosť. Slov.živnosť už mám, teraz ale pozastavenú. Mám ukončit pozastavenie, alebo ohlásit česku živnosť?
Ide oto ako to bude s odvodmi a zdanením príjmov. V neposlednom rade ma zaujíma, čo so zdravotnou poišťovnou, keď potrebujem byť zdravotne ošetrený v ČR aj v SR.
ĎAKUJEM ZA KAŽDU RADU.
s pozdravom


Asi by si si mal urcit, kde je Tvoje stredisko zivotnych zaujmov. Ak chces pracovat, podnikat prednostne na uzemi CR, tak si musis vybavit zivnost a vsetko potrebne t.j. zdravotne poistenie v CR.....prave z dovodu, ze sa na tomto uzemi zdrzujes dlhsie ako 183 dni. V takomto pripade odvadzas do statneho rozpoctu CR a vysporiadavas s dan. priznanim v CR. Podla trvaleho pobytu, ktory asi bude v SR musis potom podat dan. priznanie aj v SR, kde priznas prijmy aj z CR.