katarinkamt
17.07.12,10:08
Dobrý deň, chystáme sa rekonštruovať kuchyňu a potrebovala by som poradiť, na čo si mám dať pozor, nejaké vychytávky, ho sa vyvarovať, aké spotrebiče si vybrať ...........ak by ste mali pre mňa radu, budem Vám veľmi vďačná.
Letko
17.07.12,08:23
Daj si vodovodnú batériu so spŕškou a keď ti budú robiť vzduchotechniku, poriadne popozeraj, či nemáš v rúre dierku, lebo my máme a už sa k nej nedostaneme.
2012veronika2012
28.11.12,07:24
Neviem aká je tvoja predstava, ale čo sa týka potom vzhľadu je teraz veľmi pekné sklo za kuchynskú linku. V prípade ak by si mala záujem viem doporúčiť firmu z ktorej som kupovala aj ja.
Braňo
28.11.12,07:37
odporúčam Ti nainštalovať rúru na pečenie vyššie - oceníš to.
Indeed
28.11.12,07:54
Neviem aká je tvoja predstava, ale čo sa týka potom vzhľadu je teraz veľmi pekné sklo za kuchynskú linku. V prípade ak by si mala záujem viem doporúčiť firmu z ktorej som kupovala aj ja.

Sorry, ale z tejto formulacie odpovede , si neviem predstaviť akú funkciu má to "sklo za kuchynsku linku"
moja stara mať za kuchynskú linku schovávala tablu na vaĺkanie cesta....
Braňo
28.11.12,08:10
pozri tu v strede, je to praktické a hlavne sa to dobre utiera. http://www.hruby.sk/sluzby
kopretinka
28.11.12,08:14
taký problém u rodičov-šporák mali plynový,kúpili si nový,horáky sú na plyn,trúba je elektrická.Trúba sa nedá používať,lebo šnúra je krátka a nesmie tam byť použitá predlžovačka.Takže nanovo rozbúrať stenu a spraviť nové elektrické vedenie,aby zásuvka bola v blízkosti šporáka.:(
Indeed
28.11.12,08:16
Tak to nie je "sklo za kuchynsku linku" ale, " sklo pripevnené na stenu nad pracovnou doskou "
Indeed
28.11.12,08:18
da sa potiahnuť kabel aj po vrchu a skryť ho do lišty na to určenej
Indeed
28.11.12,08:39
Hansgrohe, Grohe, Ohe, He, -e......
luja5
28.11.12,09:58
Môžem poradiť na základe vlastných skúseností pri rekonštrukcii kuchyne v obývanom panelákovom byte, keď sme mohli uvoľniť potrebné priestory len na nami vymedzený kratší čas a chceli sme sa vyhnúť tomu, aby sme niektoré veci museli riešiť, rozhodovať o nich alebo meniť v priebehu rekonštrukcie:

- povedať si, čo a kde chcete alebo môžete mať v kuchyni umiestnené (varnú dosku, trúbu, drez, chladničku, umývačku riadu ...),
- poznačiť si, kde máte aké prívody/potrubia umiestnené (plynové, vodovodné, el. zásuvky), vrátane príslušných rozmerov a vzdialeností či už vzájomne od seba alebo od stien (pre posúdenie ich možného premiestnenia, pre potrebnú hĺbku či inú úpravu skriniek kuch. linky ...) a podľa toho zvažovať aj prípadnú zmenu dispozičného riešenia kuchyne,
- pri pridávaní elektrickej trúby zistiť si v byte, prípadne sa poradiť ohľadom samostatného el. obvodu a ističa pre trúbu,
- pri záujme o silgranitový drez (ja ho mám už cca 10 rokov a zase by som si taký vybrala) je lepšie pracovnú dosku dať namontovať o niekoľko cm vyššie (prípadne vyššie spodné skrinky), ako je klasika, lebo tento drez môže byť hlbší ako napríklad nerezový (vyššie kvôli spádu-odtoku vody); horné skrinky/osvetľovaciu rampu linky potom tiež montovať vyššie kvôli zachovaniu vzdialenosti medzi varnou doskou a digestorom,
- pri úprave stien/otvorov v stenách a pri linke na mieru "od kraja po kraj" stien/otvorov: šírku, zistenú za súčasného stavu pri vymeriavaní "od kraja po kraj" pre novú linku, radšej zmenšiť o niekoľko cm, lebo úpravou stien/otvorov sa môže ich rozmer zväčšiť a priestor pre linku zmenšiť (my sme dali všetko strhnúť až na holý panel a všetko nahadzovali na panel nanovo a hlavne rovno;)),
- ak sú v kuchyni stúpačky a je záujem ich "schovať", riešiť to tak, aby v prípade potreby bol k nim jednoduchý prístup.
Indeed
29.11.12,06:38
To je správny konštruktívny prístup k rekonštrukcii kvoli lepšej funkčnosti kuchyne,nie len "nahádzať" tam nové veci.