jeannezv
17.07.12,13:50
Ako s.r.o. sme kúpili auto od súkromnej osoby. Vzápätí sme ho predali autobazáru na základe zmluvy a tí ho na to odpredali zase nám na základe faktúry za tú istú sumu, ako sme im auto predali, a uzavreli sme na to prostredníctvom bazáru úverovú zmluvu. Keďže všetky doklady robil autobazár, ani na našej zmluve ani na ich faktúre nie je DPH a majiteľ autobazáru tvrdí, že to tak malo byť. Ale podľa môjho názoru, tam DPH mala byť a o tú mala byť navýšená predajná cena na obidvom daňových dokladoch. Poradí mi prosím niekto? Ďakujem pekne
SSAndrea
17.07.12,11:57
A vy ste to auto bazáru na základe zmluvy predali s DPH? Myslím si, že uplatnili § 66 zákona o DPH o "použitom tovare".
jeannezv
18.07.12,03:57
Nie, v zmluve nebola DPH vyčíslená (robil ju autobazár). A bazár naozaj uplatnil § 66, ale myslím si, že to nebolo správne.
betka
18.07.12,08:47
Ako s.r.o. sme kúpili auto od súkromnej osoby. Vzápätí sme ho predali autobazáru na základe zmluvy a tí ho na to odpredali zase nám na základe faktúry za tú istú sumu, ako sme im auto predali, a uzavreli sme na to prostredníctvom bazáru úverovú zmluvu. Keďže všetky doklady robil autobazár, ani na našej zmluve ani na ich faktúre nie je DPH a majiteľ autobazáru tvrdí, že to tak malo byť. Ale podľa môjho názoru, tam DPH mala byť a o tú mala byť navýšená predajná cena na obidvom daňových dokladoch. Poradí mi prosím niekto? Ďakujem pekne

1. Predaj auta bazáru: 19/1. Deň dodania tovaru.
2. Predaj bazára Vám na základe úverovej zmluvy 19/1. - dňom dodania tovaru je vznik DP.

66/7- platiteľ pri kúpe tovaru od obchodníka nemôže odpočítať daň.

66/11 - poproste bazár, aby uplatnil klasický režim. Veď je to pre neho výhodnejšie. Vašu DPH, čo ste mu fakturovali si môže v plnej výške odpočítať.
jeannezv
18.07.12,10:59
Ďakujem, betka. To som aj urobila. Po dlhom presviedčaní sa majiteľ autobazáru síce nechal presvedčiť, že by to malo byť aj z našej aj z jeho strany fakturované s DPH. Lenže nastal problém s úverovou zmluvou, keďže sa vychádzalo zo sumy na faktúre, ktorou nám autobazár odpredal auto a tá nebola navýšená o DPH a vraj sa to už nedá opraviť. A keby som urobila spätný výpočet z predajnej ceny, ktorá bola pôvodne, tak by som vlastne nás pripravila o viac ako 2000 €. Už neviem, čo s tým. Ďakujem Vám všetkým za pomoc a že ste mi venovali čas.
betka
18.07.12,12:08
Ďakujem, betka. To som aj urobila. Po dlhom presviedčaní sa majiteľ autobazáru síce nechal presvedčiť, že by to malo byť aj z našej aj z jeho strany fakturované s DPH. Lenže nastal problém s úverovou zmluvou, keďže sa vychádzalo zo sumy na faktúre, ktorou nám autobazár odpredal auto a tá nebola navýšená o DPH a vraj sa to už nedá opraviť. A keby som urobila spätný výpočet z predajnej ceny, ktorá bola pôvodne, tak by som vlastne nás pripravila o viac ako 2000 €. Už neviem, čo s tým. Ďakujem Vám všetkým za pomoc a že ste mi venovali čas.

Uverová zmluva znie na nejakú sumu. Tú musíte splácať.

1. Vy ste vystavili FA bazáru na 10000+2000 DPH
1. Bazár by Vám mal vystaviť zrejme FA na tú istú sumu teda 12000 € na základe osobitnej úpravy. Nech opravia FA, kt. bude 10000+2000 €
2. Uverová zmluva bude na 12000 €. TAm sa zrejme nebude spomínať DPH
3. Domotať to tak, aby nikto o nič neprišiel. A bazár aby nemal z toho profit.

Prišli ste o 1620 € (zohľadnila som ZDP na 4 roky), čo je dosť.