cirko
17.07.12,15:39
Dobrý deň. Stala sa poistná udalosť na aute ja som poškodený.S poisťovne mi prišlo: na základe dôkladného posúdenia vášho vozidla z fotodokumentácie vám oznamujeme ,že vami uplatnený nárok na náhradu škody považujeme za neoprávnený,nakoľko zdokumentovaný rozsah a charakter poškodenia je vzhľadom k opísanému priebehu dopravnej nehody poisteným a poškodeným z technického hľadiska neprijateľný.
ja som mal zaparkované auto na parkovisku a narazil mi do zadného nárazníku a je na ňom prasklina.
Chcem sa opýtať čo mám robiť?Kde sa sťažovať? Ďakujem za odpoveď
freddy87
17.07.12,13:46
Akú poisťovňu má vinník?

Treba to s nimi riešiť, mám taký pocit, že nikto iný nepomôže, teda iba súd, ale to bude komplikované :D
Chobot
17.07.12,14:10
Dobrý deň. Stala sa poistná udalosť na aute ja som poškodený.S poisťovne mi prišlo: na základe dôkladného posúdenia vášho vozidla z fotodokumentácie vám oznamujeme ,že vami uplatnený nárok na náhradu škody považujeme za neoprávnený,nakoľko zdokumentovaný rozsah a charakter poškodenia je vzhľadom k opísanému priebehu dopravnej nehody poisteným a poškodeným z technického hľadiska neprijateľný.
ja som mal zaparkované auto na parkovisku a narazil mi do zadného nárazníku a je na ňom prasklina.
Chcem sa opýtať čo mám robiť?Kde sa sťažovať? Ďakujem za odpoveď

Treba podať odvolanie. Bola privolaná polícia? Máš od nich zápisnicu?

Alebo spísaný záznam o nehode? Ale ak to bolo na parkovisku a ty si malo auto odparkované, nejedná sa o dopravnú nehodu, ale o škodovú udalosť. K tomu je potrebný záznam za polície.

Treba to skúšať v poisťovni, odvolávať sa a odvolávať.
cirko
17.07.12,17:40
nemám záznam z polície.myslel som že keď to bola len menšia nehoda tak nie je potrebná polícia.A to je v zákone,že treba záznam z polície keď to bolo na parkovisku a moje auto stálo?Poisťovňa je Kooperatíva.
cirko
17.07.12,17:55
správu o nehode,som spísal bola podpísaná aj vinníkom všetko bolo v poriadku na pobočke kooperatívy mi to skontrolovali a poslali ďalej a z Nitry už prišiel takýto blud.Takže hovoríte,že jedine cez súd.Na súd stačí poslať to vyrozumenie,alebo aký je tam postup? ďakujem
Chobot
18.07.12,06:53
správu o nehode,som spísal bola podpísaná aj vinníkom všetko bolo v poriadku na pobočke kooperatívy mi to skontrolovali a poslali ďalej a z Nitry už prišiel takýto blud.Takže hovoríte,že jedine cez súd.Na súd stačí poslať to vyrozumenie,alebo aký je tam postup? ďakujem


Najprv napíš odvolanie do poisťovne.

Cez súd to nie je tak jednoduché, ako si to predstavuješ. Nestačí tam poslať len odvolanie. Treba spísať riadnu žalobu a k nej priložiť okrem toho rozhodnutia aj iné dôkazy. Dôkazné bremeno je na tebe, takže ak od poisťovne chceš peniaze, ty musíš presvedčiť sudcu, že na tie peniaze máš nárok a že ty máš pravdu. Na to asi budeš potrebovať právnika, čo zase stojí peniaze a výsledok je neistý.

Neviem, o akú sumu ide, ale keď je to iba rozbitý nárazník, tak to nebude závratná suma. Náklady na súd môžu byť oveľa vyššie, než suma, o ktorú by si sa súdil.

Skús to ešte vyžadovať od vinníka.
cirko
18.07.12,07:00
odvolanie do poisťovne by malo nejako vyzerať na to je vzor?
freddy87
18.07.12,07:17
Určite na nete nájdeš aj nejaké vzory, môžeš sa inšpirovať, ale najlepšie bude keď tam niečo vypotíš sám, nech je to trocha osobné. Napíš tam niečo typu: Na základe Vášho listu sa odvolávam voči rozhodnutie, pretože...
Ty si tiež klient Kooperativy akoukoľvek zmluvou? Pretože to môže pomôcť, doplň tam potom, že pokiaľ ti nevyhovejú, tak nie sú pre teba vhodným partnerom do budúcnosti, a preto zvážiš zmenu poisťovni aj pri svojich ostatných zmluvách.

Moje skúsenosti: Pokiaľ to bude nejaké umelé odvolanie, tak v Kooperative ti ho aj tak zamietnu, preto to napíš osobne a emotívne, a pošli to priamo na centrálu do Kooperativy, nerieš to cez pobočky !
paťuška
18.07.12,07:17
Vzor na to určite nie je, každý prípad má svoje špecifiká, avšak nerob si veľké nádeje, my sme mali podobný prípad s Kooperativou a neuspeli sme ani v odvolacom konaní, preto sme auto prepoistili inde iba z princípu, že sú takí akí sú. Platili sme poistné niekolko rokov bez poistnej udalosti a keď bolo treba aby vyplatili oni, zrazu sme nemali nárok - išlo o poškodenie čelného skla, mali sme aj vinníka a napriek tomu nám to neuznali.
bubkoch
18.07.12,07:21
Najprv napíš odvolanie do poisťovne.

Cez súd to nie je tak jednoduché, ako si to predstavuješ. Nestačí tam poslať len odvolanie. Treba spísať riadnu žalobu a k nej priložiť okrem toho rozhodnutia aj iné dôkazy. Dôkazné bremeno je na tebe, takže ak od poisťovne chceš peniaze, ty musíš presvedčiť sudcu, že na tie peniaze máš nárok a že ty máš pravdu. Na to asi budeš potrebovať právnika, čo zase stojí peniaze a výsledok je neistý.

Neviem, o akú sumu ide, ale keď je to iba rozbitý nárazník, tak to nebude závratná suma. Náklady na súd môžu byť oveľa vyššie, než suma, o ktorú by si sa súdil.

Skús to ešte vyžadovať od vinníka.

vyzadovat nieco od vinnika je strata casu, okrem toho na to nema pravny narok ... ak je vinnik zodpovedny za jeho skodu, musi to za neho zaplatit poistovna, ak nie je zodpovedny, nema vinnik dovod cokolvek mu platit ... tretia moznost neexistuje
od vinnika, ktory podpisal spravu o nehode ma zmysel vymahat skodu len vtedy, ked si vinnik nesplnil dalsie zakonne nalezitosti, napr. nenahlasil udalost svojej poistovni, teda v pripadoch, kedy poistovna nie je povinna za neho plnit ...
irma1
18.07.12,07:33
Neviem teda, či som to správne pochopila, ale napíšem Ti, čo si o tom myslím.
Ty si mal zaparkované auto, do ktorého Ti narazil klient Kooperatívy a spôsobil Ti škodu? Ak áno, vo vzťahu s Kooperatívou je ten "škodca" a nie Ty. Ty chceš od "škodcu", aby Ti nahradil škodu, ktorú spôsobil. A je Ti jedno, odkiaľ vezme peniaze.
Odvolanie by mal písať on a nie Ty. On platil poistné a keď Ti nepreplatí škodu, súdiť sa budeš s ním. A on potom s poisťovňou, ak pravdaže bude chcieť.
cirko
18.07.12,07:42
Ale vyrozumenie k oznámeniu poistnej udalosti prišlo na moje meno tak si myslím,že odvolanie by som mal poslať ja nie?
irma1
18.07.12,07:50
Ale vyrozumenie k oznámeniu poistnej udalosti prišlo na moje meno tak si myslím,že odvolanie by som mal poslať ja nie?

Vyrozumenie dostal aj on, aspoň slušné poisťovne to tak robia. Skúsila by som sa s ním spojiť a dohodnúť sa na ďalšom postupe.
bubkoch
18.07.12,07:58
Neviem teda, či som to správne pochopila, ale napíšem Ti, čo si o tom myslím.
Ty si mal zaparkované auto, do ktorého Ti narazil klient Kooperatívy a spôsobil Ti škodu? Ak áno, vo vzťahu s Kooperatívou je ten "škodca" a nie Ty. Ty chceš od "škodcu", aby Ti nahradil škodu, ktorú spôsobil. A je Ti jedno, odkiaľ vezme peniaze.
Odvolanie by mal písať on a nie Ty. On platil poistné a keď Ti nepreplatí škodu, súdiť sa budeš s ním. A on potom s poisťovňou, ak pravdaže bude chcieť.

prosim ta nezavádzaj ludi a nastuduj si zakon o PZP aby si vedela ako to funguje :)
urcite to nefunguje tak ze poskodeny vymaha skodu od vinnika a ten si nasledne necha preplatit skodu vo svojej poistovni ...
vinnik nema po nahlaseni udalosti v poistovni s celou vecou uz nic spolocne ... dalej je to uz len vec poistovne a poskodeneho, ak poskodeny nie je spokojny s plnenim poistovne, ma moznost zalovat priamo poistovnu
cirko
23.07.12,10:08
poprosil by som keby mi niekto poslal aspoň náznak akoby ten odvolávací list mal vyzerať,ďakujem alebo ak niekto posielal že by mi to poslal na email
poistfin.sk
23.07.12,14:18
Tiež by som odporúčal tú osobnú žiadosť o prehodnotenie poistného plnenia. Nie je na to potrebný žiadny vzor iba treba osobne popísať, čo sa stalo a pripomenúť, že vinník svoje zavinenie priznal. Odporúčal by som vyhľadať vedúceho likvidácie a osobne sa s ním stretnúť. Musí mu byť jasné, že sa Vás len tak ľahko nezbaví... Potom je šanca na doriešenie.
cirko
24.07.12,19:32
dnes som poslal odvolanie potom ho sem hodím ak to dobre skončí.pravdepodobne bude dobré :).Ale nemám veľké očakávania:confused:
preboha
03.08.12,16:55
Vaše odvolanie je strata času - to zakrátko zistíte sám. Máte jedinú možnosť, preukázať, že ku škode prišlo tak, ako ste to uviedli v príslušnom tlačive. Ak sa dá, treba vyhotoviť detailnú fotodokumentáciu OBIDVOCH áut (hlavne miesto nárazu), a dať vyhodnotiť človeku, ktorý má s takýmito vecami skúsenosti. Najlepšie je fotiť na mieste , kde sa to stalo. Ak budete dlho rozmýšľať, tak to druhé auto už môže byť opravené, a všetky technické podklady budú nenávratne fuč. Ak takýto podklad máte, dá sa vyhodnotiť aj dodatočne. Náklady na súdne konanie sú pri takejto škode smiešne (4= zo žalovanej sumy, takže ak výmena nárazníka stojí 400 EUR, súdny poplatok je 16 EUR). Dôkaz o Vašom tvrdení viete získať iba cez znalecký posudok, ktorý jediný môže vyvrátiť tvrdenie poisťovne. Podanie žaloby je jednoduchšie, než získať vzor textu na "odvolanie". Ak máte pravdu, a nič ste si nevymyslei, je to len otázka času, kedy dostanete náhradu škody. Vec, ktorú som takto riešil naposledy trvala asi 10 mesiacov. Musel som sa súdiť o 42 EUR. Okrem toho mi zaplatili aj cenu posudku a náklady na právnika. jednoducho trpezlivosť ruže prináša...
preboha
03.08.12,16:59
dobrý návrh, alle keď ste z Mikuláša, tak cesta do Nitry znamená deň dovolenky+ cestovné + ostatné, a úspech v nedohľadne, pretože vedúci likvidácie nie je kompetentný meniť postup likvidátora.
cirko
22.08.12,06:45
Mali ste pravdu strata času našli si ďalšie výhovorky.Prikladám pozdrav čo mi poslali a podotýkam že ten nárazník už tam bol druhý:).
Helik3
22.08.12,07:20
Poučenie: všetko fotiť, fotiť a fotiť !!
Treba mať dôkazy - teda fotodokumentáciu z miesta nehody, nestačí sa s vinníkom dohodnúť a ísť domov... :o