7lukino7
17.07.12,18:55
ahojte

chcel by som sa opýtať či je stále možné aby mi zákazník vyplatil fakturu v hotovosti? Som SZČO a podnikam v stavebníctve. Počul som že faktura sa može vyplatiť len na účet, ked nemám pokladnu. Čo je natom pravdy??


Dopredu dakujem
veronikasad
17.07.12,17:00
Pokial nefakturuješ predaj stavebného materiálu, ale len samotnú službu, nemusíš pri úhrade faktúry v hotovosti použiť ERP. Stačí k faktúre priložiť tvoj príjmový pokl. doklad.
7lukino7
17.07.12,17:02
dakujem velmo pekne za pomoc, :) dufam ze je to tak, lebo dosť kudí ma presviedcalo o tom že ked nemam fiškalnu pokladnu tak nemozem prijat v hotovosti peniaze . ževraj to tak bolo ale že od marca to uz tak neni, tak som teraz nevedel ako to je :/ ...
veronikasad
17.07.12,17:03
dakujem velmo pekne za pomoc, :) dufam ze je to tak, lebo dosť kudí ma presviedcalo o tom že ked nemam fiškalnu pokladnu tak nemozem prijat v hotovosti peniaze . ževraj to tak bolo ale že od marca to uz tak neni, tak som teraz nevedel ako to je :/ ...
Ano je to tak ako píšeš. Ale týka sa to len predaja materiálu a tovaru a služieb, ktoré sú prílohou zákona o ERP. Tvoju službu medzi nimi nenájdeš. Takže pre teba neplatí žiadna zmena zákona.
7lukino7
17.07.12,17:05
Ano je to tak ako píšeš. Ale týka sa to len predaja materiálu a tovaru a služieb, ktoré sú prílohou zákona o ERP. Tvoju službu medzi nimi nenájdeš. Takže pre teba neplatí žiadna zmena zákona.

takže v podstate keby som robil hocijake taketo stavebne prace tak to mozem fakturovat a prijimat peniaze v hotovosti? aj ked som bral dotaciu z uradu prace.. to je jedno
veronikasad
17.07.12,17:11
takže v podstate keby som robil hocijake taketo stavebne prace tak to mozem fakturovat a prijimat peniaze v hotovosti? aj ked som bral dotaciu z uradu prace.. to je jedno
zoznam služieb, ktoré je potrebné evidovať cez ERP nájdeš tu

http://www.podnikajte.sk/Data/881/UserFiles/prilohy/ERP-priloha1-sluzby.pdf
7lukino7
17.07.12,17:12
dakujeeem :)
serena
17.07.12,20:04
automechanik, ktory opravuje len nakladne auta a fakturu mu chcu zaplatit v hotovosti a ERP nema, tak staci ked vypise prijmovy pokl. doklad? v tej prilohe sa pise, ze ".. osobne auta ...". Takze uhrada za opravu nakladnych automobilov bez ERP je mozne? dakujem
serena
18.07.12,19:42
automechanik, ktory opravuje len nakladne auta a fakturu mu chcu zaplatit v hotovosti a ERP nema, tak staci ked vypise prijmovy pokl. doklad? v tej prilohe sa pise, ze ".. osobne auta ...". Takze uhrada za opravu nakladnych automobilov bez ERP je mozne? dakujem

posuvam
marjankaj
18.07.12,20:06
SLUŽBY, NA KTORÉ SA VZŤAHUJE POVINNOSŤ EVIDENCIE TRŽIEB V ELEKTRONICKEJ
REGISTRAČNEJ POKLADNICI
Strana 2424 Zbierka zákonov č. 331/2011 Čiastka 107


45.20 Oprava a údržba motorových vozidiel, a to len pri oprave a údržbe osobných motorových
vozidiel okrem inštalovania dielov a príslušenstiev, ktoré nie sú súčasťou výrobného procesu

No ja neviem.:confused: Toto nie je v reči môjho kmeňa.:eek: