zando
17.02.06,08:15
Dobry den,
surne hladam cloveka, ktory ma prakticke skusenosti pri uctovani "slovenska sro a organizacna zlozka v CR".
Organizacna zlozka v CR je zaregistrovaná na krajsom sude ma pridelene ICO aj DIC a je platca DPH. Danove priznanie je uz odovzdane na danovom urare v CR.
Do nasho slovenskeho uctovnictva musim zapracovat aj uctovnictvo z organizacnej zlozky CR.
Orgabizacna zlozna v CR je za rok 2005 v strate. Ak to zapracujem do uctovnictva v SR zaklad dane sa nam zmensi o ich stratu a na slovensku zaplatime mensiu dan. Neviem ci to mam dobre, alebo lepsie povedane ci tomu dobre rozumiem.
Dakujem Vam
Milan Benka
17.02.06,11:21
"Do nasho slovenskeho uctovnictva musim zapracovat aj uctovnictvo z organizacnej zlozky CR."
Účtovníctvo org. zložky sa nezapracuvava do slovenského účt., ale vedie sa spolu:

1. Účt. za s.r.o. ako celok, kde org.zložka je vedená napr. ako stredisko(podľa toho, ako to umožňuje soft.) podľa slov. zákonov.
2. Účt. za org. zložku samostatne podľa českých zákonov pre správne vyčíslenie základu dane v ČR.
striebro1
06.03.06,12:47
ja si myslim,ze organizacna zlozka vedie samostatne uctovnictvo a podava danove priznanie.
ale velmi by som ocenila dalsie rady....mam taky pripad tiez...
Milan Benka
06.03.06,14:39
§4 odst.4 zák.o účt.:
Účtovná jednotka je povinná viesť účtovníctvo a zostavovať účt.závierku za účt.jednotku ako celok. ....
Johanka
06.03.06,16:37
Súhlasím s Benkou, aj mňa to čaká :mee: .
Itus
12.04.06,07:35
Aj ja mam klienta, ktory si zalozil org.zlozku v CR, a prave sa zaregistroval aj ako platca DPH v CR. Mohol by mi prosim niekto odporucit nejaku literaturu, co sa tyka uctovania, aj DPH. Zatial nemam ani paru ako sa to robi...