maio7
17.07.12,21:08
Prosim o info, kedy zacina pracovna doba obchodnemu zastupcovi? Popisem blizsie. Kazde rano sa pohnem z domu k zakaznikom, ktory su kazdy den inym smerom z mojho domu. Cesta mi trva priblizne hodinu. Zamestnavatel mi tvrdi, ze pracovna doba mi zacina az u zakaznika. Navyse odo mna vyzaduje pouzivat tablet, ktory musim pred cestou restartovat a pripravit sa na dany den.

Dakujem za odpovede.
Maio
KEJKA
17.07.12,19:36
ako a kedy ti začína pracovná doba máš mať v zmluve.
Ak je to pracovná cesta, tak máš náok na cestovné náhrady.
Pracovné podmienky, pracovné pomôcky ste si tiež mali dojednať vopred.
Všetko, čo máš v zadaní sa týka teba a šéfa.....
maio7
17.07.12,19:51
V zmluve mam len stanovenu pracovnu dobu 8,5 hodiny. Nieje tam napisane kedy mi zacina. Zamestanavatel mi tvrdi, ze pracovna doba mi zacina u prveho zakaznika. Takze cesta k zakaznikovi je podla neho potom sukromna nie? Cestujem kazdy den z domu k zakaznikovi v priemere 80-100km co je viac ako hodina a potom naspat domov. Je nejaky zakon ktory o tomto hovori? Aby som sa vedel o nieco opret.
KEJKA
18.07.12,06:03
zabudla som uviesť, že v PZ musí byť aj uvedené miesto výkonu práce a to konkrétne. ty tam máš čo?
cesta na miesto výkonu práce je cesta do práce a tá sa do pracovného času ozaj neráta.
Ak by si mal uvedené bydlisko, potom si v práce ty, ale nezvyknú to tam zam-lia dávať.
maio7
18.07.12,13:42
Zamestnavatel ma jasne moje bydlisko. V PZ nemam uvedene miesto vykonu prace, pretoze kazdy den je vlastne inde.
tictac7
18.07.12,13:54
Zamestnavatel ma jasne moje bydlisko. V PZ nemam uvedene miesto vykonu prace, pretoze kazdy den je vlastne inde.

Tvoja PZ nemá všetky náležitosti v zmysle zákona. Miesto výkonu práce patrí medzi POVINNÉ náležitosti PZ.... Obráť sa na zamestnávateľa so žiadosťou o zosúladenie Tvojej pracovnej s platným Zákonníkom práce....

...pri Tvojom type práce, môže byť ustanovené miesto výkonu práce aj napr. v takomto znení: "u zákazníka spoločnosti, podľa plánu týždenného plánu návštev". V tom prípade, je cesta ku zákazníkovi a cesta od zákazníka ako cesta do práca a zpráce a preto sa do fondu pracovného času nezapočítava...
veronikasad
18.07.12,14:00
V zmluve mam len stanovenu pracovnu dobu 8,5 hodiny. Nieje tam napisane kedy mi zacina. Zamestanavatel mi tvrdi, ze pracovna doba mi zacina u prveho zakaznika. Takze cesta k zakaznikovi je podla neho potom sukromna nie? Cestujem kazdy den z domu k zakaznikovi v priemere 80-100km co je viac ako hodina a potom naspat domov. Je nejaky zakon ktory o tomto hovori? Aby som sa vedel o nieco opret.
Aký dopravný prostriedok používaš na cestu ku zákazníkovi ? Príspevok na stravovanie ti vypláca formou gastrolístkov, alebo si vypisuješ cesťáky s nárokom na cestovné náhrady ?
maio7
18.07.12,14:07
Na cestu pouzivam osobny automobil SKODA ROOMSTER. Prispevok dostavam formou priplatku do vyplaty okolo 60eur na mesiac. Cestaky si nevypisujem. Kazdy den idem k zakaznikom z domu a kazdy den na inu stranu do ineho mesta. Navyse odo mna zamestnavatel vyzaduje pripravu pred cestou doma. Musim synchronizovat TABLET pozriet si akcie a spravy a potom startujem do prace.
veronikasad
18.07.12,14:13
Na cestu pouzivam osobny automobil SKODA ROOMSTER. Prispevok dostavam formou priplatku do vyplaty okolo 60eur na mesiac. Cestaky si nevypisujem. Kazdy den idem k zakaznikom z domu a kazdy den na inu stranu do ineho mesta. Navyse odo mna zamestnavatel vyzaduje pripravu pred cestou doma. Musim synchronizovat TABLET pozriet si akcie a spravy a potom startujem do prace.
Vozidlo je súkromné alebo služobné ?
Konkretizuj príplatok, ako ho máš na výplatnej listine.
maio7
18.07.12,14:20
Vozidlo je firemne. Na vyplatnej paske mam napisane len Stravne Sk a suma 68eur. Mam tam aj Auto-nepenazny prijem 131,55eur.
veronikasad
18.07.12,14:29
Vozidlo je firemne. Na vyplatnej paske mam napisane len Stravne Sk a suma 68eur. Mam tam aj Auto-nepenazny prijem 131,55eur.
auto máš dovolené používať aj na súkromné účely ?
maio7
18.07.12,14:49
Ano mam povolene aj na sukromne ucely.
veronikasad
18.07.12,14:56
Ano mam povolene aj na sukromne ucely.
Vo výplate máš zdanené 1% OC motorového vozidla, preto som sa pýtala na používanie na súkr.účely. Dúfam, že cestu za klientom nepovažuje zamestnávatel za cestu do zamestnania, ale pracovnú cestu.

Tvoja pracovná cesta začína odchodom z domu, ale vedenie motorového vozidla nesúvisí s výkonom práce, preto ti asi zamestnávatel ako výkon práce počíta len čistý čas strávený u zákazníka. Čas strávený vedením mot.vozidla by sa mal započítať do celkovej doby trvania pracovnej cesty, ktorá má vplyv na výšku cestovných náhrad (stravné), ak celková prac.cesta trvá viac ako 11 hod.